bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 18.02.2020 | Vārda dienas: Kintija, Kora
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2013.gada 4.-8.februāris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

4.februāris, pirmdiena:

– Notiek eiro ieviešanas koordinācijas padomes sēde, kuru vada premjerministrs Valdis Dombrovskis. Sēdē tiek apspriesti jautājumi, kas saistīti ar cenu uzraudzību pārejas posmā uz vienoto Eiropas valūtu. Pēc padome sēdes notiek preses konference, kurā uz žurnālistu jautājumiem atbild premjers Valdis Dombrovskis, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama un Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa.

– Latvijas prezidents Andris Bērziņš atvadu vizītē pieņem Ķīnas vēstnieku Latvijā.

– Premjerministrs Valdis Dombrovskis un zemkopības ministre Laimdota Straujuma tiekas ar Baltijas valstu lauksaimniecības organizāciju pārstāvjiem, lai apspriestu Baltijas valstu vienoto pozīciju sarunās par ES daudzgadu budžetu.

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde.

– Notiek Koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

5.februāris, otrdiena:

– Latvijas prezidents Andris Bērziņš ar referātu Latvija un Eiropas Savienība: ģeopolitiskās un ekonomiskās perspektīvas uzstājas Latvijas Universitātes 71. zinātniskās konferences plenārsēdē.

– Premjerministrs Valdis Dombrovskis tiekas ar tiekas ar Gruzijas vēstnieku Latvijā Konstantīnu Korkeliju.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

Juridiskā komisija izskata grozījumus Civilprocesa likumā, Civillikumā un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā;

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež Vāgnera zāles kultūrvēsturisko nozīmi un šī kultūras mantojuma saglabāšanu;

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā;

Sociālo un darba lietu komisija gatavo grozījumus likumā Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Notiek politisko partiju apvienības Saskaņas Centrs konsultantu sēde.

6.februāris, trešdiena:

– Latvijas prezidents Andris Bērziņš un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atvadu vizītē pieņem Gruzijas vēstnieku Latvijā Konstantīnu Korkeliju.

– Premjerministrs Valdis Dombrovskis apbalvo starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu laureātus.

– Latvijas prezidents Andris Bērziņš tiekas ar premjerministru Valdi Dombrovski.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

Eiropas lietu komisija apspriež Latvijas nacionālo pozīciju Eiropadomē, kura notiks šā gada 7. – 8.februārī;

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež Latvijas zinātnes stabilu un ilgtspējīgu attīstību;

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija apspriež satiksmes drošību uz Latvijas ceļiem – statistika, problēmas un to iespējamie risinājumi;

Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež revīzijas Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu pašu ieņēmumu likumība un valsts nodevu un naudas sodu iekasēšanas atbilstība normatīvo aktu prasībām rezultātus.

– Notiek politisko partiju apvienības Saskaņas Centrs parlamenta frakcijas sēde

7.februāris, ceturtdiena:

– Latvijas prezidents Andris Bērziņš tiekas ārlietu ministrs Edgaru Rinkēviču, lai apspriestu Latvijas prioritātes ES.

– Notiek Valsts sekretāru sanāksme.

8.februāris, piektdiena:

– Valdis Dombrovskis un zemkopības ministre Laimdota Straujuma piedalās Eiropas Padomes sēdē Briselē (Beļģija).


Pievienot komentāru

Kijevā atklāj piemiņas vietu Irānā notriektās lidmašīnas upuriem

Kijevas Borispiļas starptautiskajā lidostā atklāts memoriāls, lai pieminētu janvārī notikušo Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Irānā, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Valdība pārņem Nacionālās operas ēku

Valdība lēma Latvijas Nacionālās operas un baleta ēku bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot Kultūras ministrijas valdījumā.

Bildēs: Vētra Lielbritānijā atnes pēdējo gadu smagākos ziemas plūdus

Vētra Deniss Lielbritānijā atnesusi smagākos plūdus pēdējo gadu laikā. Vētras nestās lietavas skārušas plašus valsts reģionus, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Par netiklām darbībām ar mazgadīgo Rīgā aizturēts vīrietis; policija lūdz atsaukties cietušos

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa kriminālpolicija 15.februārī Rīgā aizturēja 1976.gadā dzimušu vīrieti par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu.

Attīstībai/Par! un Progresīvie Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēs kopā

Partiju apvienība Attīstībai/Par! un Progresīvie nolēmuši veidot kopīgu sarakstu pirms gaidāmajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Maxima traģēdijā bojāgājuša glābēja vecāki sašutuši par tiesas spriedumu

«Šī nav tiesiska valsts. Viens cilvēks ir kļūdījies un neapšaubāmi viņš ir vainīgs, taču visi pārējie šī veikala projektā atzīti par nevainīgiem. Tas ir absurds un man ir kauns, ka dzīvoju šādā valstī. Es zaudēju savu dēlu un par ko?»

Ķīnas ietekme Igaunijā; Tallina noraida Pekinas kritiku par izlūkdienesta ziņojumu

Igaunijas ārlietu dienests ir noraidījis Ķīnas Vēstniecības pausto lūgumu, lai Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienests izlabo tā secinājumus par Ķīnas ietekmi valstī, kas pausti dienesta sagatavotajā drošības situācijas izvērtējumā, ziņo ERR.

FDP: Ekonomisko izaugsmi var nomākt vairāki globālie un vietējie riski

Padome vērš uzmanību uz vairākiem globāliem un vietējiem riskiem, kas var nomākt ekonomisko izaugsmi turpmākajos gados, īpaši 2021. un 2022.gadā.

Šogad Valsts policija Rīgā atsavinājusi vairāk nekā sešus miljonus nelegālo cigarešu

Šā gada janvārī un februārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija Rīgā kopumā atsavinājusi 6 640 000 nelegālo cigarešu.

Pasaules bagātākais cilvēks sola 10 miljardus ASV dolāru klimata saudzēšanai

ASV interneta lieluzņēmuma Amazon dibinātājs Džefs Bezoss apsolījis cīņai pret klimata pārmaiņām piešķirt finansējumu desmit miljardu ASV dolāru apmērā, raksta britu raidorganizācija BBC.

Repše kļuvis par Baltic International Bank padomes vadītāja Belokoņa padomnieku

Ekspremjers un Latvijas Bankas kādreizējais vadītājs Einars Repše kļuvis par Baltic International Bank padomes priekšsēdētāja Valērija Belokoņa padomnieku.

Latvija cīnīsies par godīgu finansējumu ES nākamajā daudzgadu budžetā

Latvijas interesēs ir panākt laicīgu vienošanos par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, kas palīdzētu uzsākt fondu programmēšanu, veicinātu savlaicīgu projektu īstenošanu un nodrošinātu ES investīciju nepārtrauktību Latvijā.

Igaunijā Rail Baltica vajadzībām iegūti 32 zemesgabali no aptuveni 650

Igaunijā, gatavojot dzelzceļa līnijas Rail Baltica izbūvi, grūti sokas ar īpašumu atpirkšanu. No kopumā vajadzīgiem aptuveni 650 zemesgabaliem pagaidām ir iegūti vien 32, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Maxima traģēdijas lietā būvinženierim Sergetam piespriež sešu gadu cietumsodu

Prokuratūra Sergetam bija lūgusi piemērot septiņus gadus un sešus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu. Spriedumu varēs pārsūdzēt pēc tam, kad būs pieejams pilns tā teksts. Patlaban tiesa turpina lasīt spriedumu.

Spriedums Maxima traģēdijas krimināllietā tautai nepatiks, vērtē Zolitūde 21.11.

Ločmele-Luņova atzīmēja, ka šodien spriedumu pasludinās tikai tiesas pirmā instance un ar lielu pārliecību var prognozēt, ka tas tiks pārsūdzēts no apsūdzēto vai apsūdzības uzturētāju puses.

VNĪ: iepirkumā Jaunā Rīgas teātra pārbūvei iesniegti četri piedāvājumi

Piedāvājumus Jaunā Rīgas teātra pārbūvei iesnieguši būvuzņēmēji – AS LNK Industries, SIA Ostas celtnieks, piegādātāju apvienība 3A un SBSC.

Mudina palielināt Latvijas nodokļu slogu no 31,4% līdz 35% no IKP

Pēc FDP vērtējuma 2018.gada nodokļu reformas rezultātā budžetā netika iekasēti 245 miljoni eiro 2018.gadā un gandrīz 400 miljoni eiro 2019.gadā, kas ir attiecīgi 0,8% un 1,3% no iekšzemes kopprodukta.

Pētījums: Mirstība no koronavīrusa Ķīnā ir 2,3%; visvairāk upuru senioru vidū

Ķīna apjomīgā pētījumā par pašreizējo jaunā koronavīrusa uzliesmojumu valstī secinājusi, ka vidējais mirstības īpatsvars inficēšanās gadījumu vidū ir 2,3%, tā raksta britu raidsabiedrība BBC.

Eiropas akciju cenas pieaug, investoriem izvērtējot koronavīrusa sekas

Akciju cenas Eiropā pirmdien, 17.februārī, pieaugušas, kamēr investori izvērtēja jaunā koronavīrusa Covid-19 sekas ekonomikā.

Izsolē pārdots Annai Emīlijai Maliginai un Dzīvokļi.lv piederošs kopīpašums Jūrmalā

Izsolē nosolītā cena ir 338 600 eiro. Īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena bija 173 600 eiro. Izsoles solis bija 3 000 eiro. Izsoles sākumcena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli.

JV: Valstiski domājošām partijām jāapvieno spēki uz Rīgas pašvaldības vēlēšanām

Partijas Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs, komentējot gaidāmās vēlēšanas, skaidro, ka Saeima lēmumu par Rīgas domes atlaišanu ir pieņēmusi, norādot, ka laiks līdz vēlēšanām būs ļoti īss.

Deputāti vēl nebalso par OIK galaziņojumu, aizrunājoties par tā sagatavošanu

Nolemts trešdien, 19.februārī, rīkot sēdi, kurā tiks turpināts spriest par iespēju apstiprināt galaziņojumu. Pirms tam otrdien, 18.februārī, notiks komisijas tehniskā sēde, kurā plānots pārrunāt deputātu iesniegtos papildinājumus.

Pēc tikšanās ar iesaistītajām institūcijām Levits vēl nenāk klajā ar tiešu rīcības plānu Misānes jautājumā

Valsts prezidents atklāja, ka tikšanās laikā pārrunātas dažādas iespējas, ko katra no iesaistītajām pusēm vēl var darīt, taču viņš neieskicēja precīzus nākotnes plānus, vien norādīja, ka izskatītas ir vairākas iespējas.

Gumijas stiepšana. Lemberga tiesas sēdēm 11 gadu «jubileja»

Gumijas stiepšana ir process, kas it kā notiek, taču nevienam labumu nedod, izņemot pašu staipītāju. Ar šādu alegorisku apzīmējumu varētu raksturot Aivara Lemberga tiesas sēdes, kas norit jau 11 gadus.  

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!