bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.07.2018 | Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 1.-5.decembris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC

1.decembris, pirmdiena:

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā apspriež Pamatnostādņu projektu Intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības un nodrošināšanas pamatnostādnes 2014.–2018.gadam.

– Premjerministre Laimdota Straujuma un izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile tiekas Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, lai apspriestu jautājumus, kas saistīti ar budžetu un nozares reformas gaitu.

– Notiek Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes sēde, kurā izskata ar nākamā gada budžetu saistītos jautājumus.

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Ārlietu ministrijā notiek Latvijas mediju pārstāvju brīfings par prioritātēm un praktisko sadarbību ar medijiem Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

– Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts dodas divu dienu darba vizītē uz Vāciju, lai piedalītos, lai diskutētu par kiberdrošības aktualitātēm un iepazītos ar Vācijas pieredzi kiberdrošības veidošanā.

2.decembris, otrdiena:

– Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Rīgā tiekas ar Zviedrijas lauksaimniecības ministru Svenu-Ēriku Buštu, lai apspriestu prioritātes Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš dodas darba vizītē uz Igauniju.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

• Juridiskā komisija apspriež lēmuma projektu par Jūrmalas pilsētas tiesas tiesneses Solvitas Glaudānes atcelšanu no amata;

• Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija iepazīstas ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes veikto pētījumu Cik demokrātiska ir Latvija? Demokrātijas audits 2005-2014;

• Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež jautājumu par finansējumu kultūras nozarei 2015. gadā un vidējā termiņa budžeta ietvara projektā;

• Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija apspriež Aizsardzības ministrijas plānotais finansējumu 2015.gadā;

• Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija gatavo likumprojektu Valsts dienesta likums;

• Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija iepazīstas ar Latvijas prezidentūras ES padomē parlamentārās dimensijas pasākumiem;

• Sociālo un darba lietu komisija izskata jautājumus par valsts finansējumu labklājības nozarei 2015.gada valsts budžeta un vidējā termiņa budžeta ietvara projektā;

• Juridiskās komisija uzklausa Augstākās tiesas priekšsēdētāja ziņojumu par Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātas un Krimināllietu tiesu palātas reformu;

• Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde iepazīstas ar komercbanku darbības rādītājiem 2014.gadā par trīs ceturkšņiem, tajā skaitā – tirgus dalībnieku kredītportfeļu kvalitāti, noguldījumu struktūru un apmēru, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas veikto klātienes pārbaužu un stresa testu rezultātus, tirgū pastāvošos riskus un veiktos pasākumus to novēršanai.

3.decembris, trešdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar Latvijas Speciālo Olimpisko spēļu dalībniekiem.

– Premjerministre Laimdota Straujuma ar ministriem dodas uz Briseli, lai piedalītos plānotajā kopīgajā Latvijas Ministru kabineta un Eiropas Komisijas sēdē. Ministriem būs arī virkne tikšanos ar Eiropas kolēģiem.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

• Eiropas lietu komisija apspriež Latvijas nacionālo pozīciju ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomē 4. un 5.decembrī;

• Ārlietu komisija apspriež jautājumu par Latvijas pievienošanos Līgumam par sadarbību liecinieku aizsardzības jomā, Latvijas valdības un Kataras Valsts valdības līgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem, kā arī apspriež Latvijas Prezidentūras ES Padomē gatavošanās plānu;

• Juridiskās komisija izskata grozījumus Civillikumā, Civilprocesa likumā un Bāriņtiesu likumā;

• Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež LR Tiesībsarga darbību un aktuālajiem jautājumiem cilvēktiesību aizsardzības jomā;

• Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež jautājumu par valsts ģerboņa izmantošanas nosacījumiem dokumentos un vizuālajā identitātē;

• Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izkast grozījumus Prokuratūras likumā un Nacionālo bruņoto spēku likumā;

• Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskata likumprojektu Vietējo pašvaldību referenduma likums un grozījumus Kooperatīvo sabiedrību likumā;

• Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata jautājumu par Saeimas deputātu apstiprināšanu Centrālās zemes komisijas sastāvā un par Centrālās zemes komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanu;

• Sociālo un darba lietu komisija rīko diskusiju Cilvēku ar invaliditāti nodarbinātība – situācija, gaidas, izmaiņas;

• Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež operatīvā medicīniskā transporta nodrošināšanu Rīgā un Rīgas reģionā.

4.decembris, ceturtdiena:

– Rīgā ierodas Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs. Vizītes gaitā viņš tiksies ar premjerministri Laimdotu Straujumu (tikšanās noslēgumā kopīga preses konference),valsts prezidentu Andri Bērziņu un labklājības ministru Uldi Auguli.

– Notiek valsts sekretāru sanāksme.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš atvadu vizītē pieņem Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatoliju Oļeiniku, tiekas ar finanšu ministru Jāni Reiru, kā arī piedalās konkursa Eksporta un inovācijas balva 2014 laureātu apbalvošanas ceremonijā

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Rīgā, viesnīcā Tallink notiek vērienīga Latvijas Pirmsprezidentūras konference Virzot Savienību uz priekšu: iesaistīšanās, izaugsme, ilgtspēja.

5.decembris, piektdiena:

– Notiek Saeimas Eiropas lietu komisijas sēde, kurā apspriež Latvijas nacionālo pozīciju ES Ekonomikas un finanšu ministru padomē un Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomē, kuras notiks šā gada 9.decembrī.

– Premjerministre Laimdota Straujuma vada Ministru kabineta ārkārtas sēdi, bet pēc tam dodas uz Igauniju, lai Baltijas ministru padomes ietvaros tiktos ar Igaunijas premjerministru Tāvi Reivasu un Lietuvas premjerministru Aļģirdu Butkeviču.

Ref:017.010.103.6181


Pievienot komentāru

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Talsu novadā degošā meža dēļ evakuē apdzīvotu vietu Stikli Ventspils novadā

Plašā meža un kūdras ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, trešdien, 18.jūlijā, no blakus esošā Ventspils novada tiek evakuēta apdzīvota vieta Stikli Puzes pagastā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Latvijas augļu realizācija citās Baltijas valstīs pieaugusi par 0,5%

Galvenais no Latvijas izvesto augļu un ogu tirgus ir Baltijas valstis, kurās šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu gadu iepriekš realizācija palielinājusies par 0,5%.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina trešdien, 18.jūlijā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā turpinās jau 20 stundu; šobrīd apturēti vēja dēļ

Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās 17.jūlija vakarpusē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā. Pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā.

JKP līderi Saeimas vēlēšanās būs Jurašs, Strīķe, Bordāns, Feldmanis un Šuplinska

Jaunās konservatīvās partijas līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.

18,5% Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Šī gada sākumā 18,5% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Koalīcijas partijas vēlas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no IKP

Valdošās koalīcijas partijas rosina palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no iekšzemes kopprodukta.

Paplašina parādnieku datu bāzi – KIB pievienojas arī Gelvora

Kredītinformācijas Birojs noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar parādu piedziņas un uzraudzības uzņēmumu Gelvora, tādejādi ievērojami paplašinot fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi.

Bankā: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana, atklāj Norvik Bankas veiktā aptauja.

Krievijā paildzina režisora Serebreņņikova mājas arestu

Tiesa Maskavā ir lēmusi pagarināt mājas arestu atzītajam krievu teātra un kinorežisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš apsūdzēts par valsts naudas piesavināšanos.

Parakstīts trešais Rail Baltica līdzfinansējuma līgums

Šī gada 13.jūlijā parakstīja Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējuma līgumu Rail Baltica dzelzceļa līnijas infrastruktūras būvniecībai. Līguma vērtība ir gandrīz 130 miljoni eiro no kuriem CEF ieguldījums sasniegs 110 miljonu eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem

Zviedrija lūdz palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem

Zviedija ir aicinājusi Eiropas Savienības dalībvalstis palīdzēt tai dzēst desmitiem mežu ugunsgrēku, no kuriem daļa skārusi arī apvidus aiz polārā loka.

Plāno palielināt kompensācijas nepilngadīgajiem cietušajiem

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.

Igaunijā brīdina uzmanīties no pārkaršanas tveicē un ultravioletā starojuma

Meteorologi Igaunijā izziņojuši brīdinājumu par valstī neierastu karstumu, aicinot iedzīvotājus uzmanīties no pārkaršanas saulē šonedēļ, kad gaisa temperatūra daudzviet Igaunijā pārsniegusi 30 grādus.

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai paredz 300 000 eiro

Valdība konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā.

Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, tā iekšlietu ministrs

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atklāj Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Cilvēktiesību tiesa konstatē Krievijas pārkāpumus Pussy Riot un Poļitkovskas lietās

Eiropas Cilvēktiesību tiesa konstatējusi, ka Krievija ir pārkāpusi cilvēktiesības divās skaļās krimināllietās, proti, aktīvistu grupas Pussy Riot apcietināšanā un notiesāšanā, kā arī žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavības izmeklēšanā.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība pieņem Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.

ES vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā augušas

Latvijā maijā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš piena produktu cenas nav pieaugušas. Tikmēr Eiropas Savienībā kopumā vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā, salīdzinot ar aprīli, turpināja augt.

ES paraksta bloka lielāko brīvās tirdzniecības līgumu ar Japānu

Eiropas Savienība un Japāna ir noslēgušas savstarpēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas attieksies uz turpat trešo daļu no visas pasaules iekšzemes kopprodukta un 600 miljonu cilvēku ekonomisko aktivitāti.

VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves būvniecības uzraudzībai.

Vēl neskata likumprojektu, kas paredz eID kartes noteikšanu par obligātu dokumentu no 2023.gada

Valdība vēl neskatīja likumprojektu, kas paredz no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes noteikt par obligātu identifikācijas dokumentu visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Latvijā piecos mēnešos importēts par 7% mazāk cigarešu nekā pirms gada

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos ievesti 1,828 miljardi cigarešu, kas ir par 7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Valsts ieņēmumu dienests Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.