bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.07.2018 | Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 10.-15.novembris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC10.novembris, pirmdiena:

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Viesnīcā Radisson Blu Daugava Hotel notiek pirmais Latvijas prezidentūras pasākums – izglītības vecāko amatpersonu tikšanās piektās Āzijas un Eiropas valstu izglītības ministru sanāksmes sagatavošanā.

– Labklājības ministrijā notiek projekta Grupu terapijas programmas vardarbību veikušo personu sociālajai rehabilitācijai izstrāde, programmas aprobācija un speciālistu apmācības noslēguma pasākums.

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā tiek izskatīti grozījumi Operatīvās darbības likumā.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš Latvijas Universitātes Lielajā aulā piedalās grāmatas Latvijas Republikas Satversmes komentāri. I nodaļa. Vispārējie noteikumi atklāšanas svētkos. Vēlāk prezidents tiekas ar Francijas Eiropas lietu ministru Harlemu Desiru.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Mākslas muzejā Rīgas Birža Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts iepazīstinās ar publiskās diplomātijas un kultūras programmu.

​- Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piedalās Eiropas Savienības Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē.

– Notiek Saeimas prezidija sēde, kā arī Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

– Ārlietu komisijas sēde;

– Eiropas lietu komisijas sēde;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde;

– Pilsonības, migrācijas un saliedētības komisijas sēde;

– Pieprasījumu komisijas sēde;

– Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde.

11.novembris, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš un premjerministre Laimdota Straujuma Doma baznīcā piedalās Lāčplēša dienai veltītajā ekumēniskajā dievkalpojumā. Pēc tam valsts augstākās amatpersonas piedalās vainagu nolikšanas ceremonijā Rīgas Brāļu kapos un svinīgajā Rīgas garnizona vienību militārajā parādē pie Brīvības pieminekļa, kā arī apmeklē mūziklu Eslingena koncertzālē Rīga.

– Rēzeknē, Latgales vēstniecībā Gors tiek sveikti Ministru kabineta balvas laureāti.

– Viesnīcā Radisson Blu Daugava Hotel notiek pirmajam Latvijas prezidentūras ES pasākumam veltīta preses konference.

– Ekonomikas ministrija Aizkraukles Kultūras namā rīko forumu Atbalsts uzņēmējiem, kurā tiks prezentēti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Attīstības finanšu institūcijas Altum, Latvijas Garantiju aģentūras un Nodarbinātības valsts aģentūras atbalsta mehānismi.

12. novembris, trešdiena:

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu un piena nozares pārstāvjiem. Vēlāk prezidents tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu un ar Latvijas Olimpiskās komitejas vadības pārstāvjiem.

– Notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde.

– Izglītības ministrijā norisinās sabiedriskā diskusija Jaunatnes politika – prioritārās jomas Latvijā.

– Finanšu ministrijā notiek ikgadējā tikšanās ar Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta pārstāvjiem par Eiropas Sociālā fonda ieviešanu Latvijā.

– Zemkopības ministrijas pārstāvji Briselē tiekas ar Eiropas Parlamenta Zivsaimniecības komitejas vadītāju Alēnu Kadeku, lai apspriestu prioritātes un iespējamo sadarbību 2015.gada pirmajā pusgadā – Latvijas prezidentūras ES laikā.

– Notiek Saeimas komiteju sēdes:

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata jautājumu par Eirozonas dalībvalstu fiskālās politikas tiesisko ietvaru un Saeimas informatīvo bāzi likumdošanas dokumentu izstrādē;

– Juridiskās komisija izskata likumprojektu Administratīvo pārkāpumu procesa likums, grozījumus Civillikumā un Kriminālprocesa likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā, Slīteres nacionālā parka likumā, Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā, likumā Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju, Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās un Zemes ierīcības likumā.

13. novembris, ceturtdiena:

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas priekšsēdētāju Anrī Malosu, lai apspriestu aktuālos jautājumus saistībā ar Latvijas prezidentūru ES Padomē. Vēlāk premjerministre tiekas ar ES augsto pārstāvi ārlietu un drošības politikas jautājumos Federiku Mogerini.

– Notiek valsts sekretāru sanāksme.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš Liepājā piedalās Starptautiskajā uzņēmējdarbības forumā, bet pēc tam piedalās Nacionālās drošības padomes sēdē.

– Notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde.

– Finanšu ministrs Jānis Reirs tiekas ar Latvijas pašvaldību savienības valdi, lai apspriestu vienošanās un domstarpību protokolu.

14. novembris, piektdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar ES augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Federiku Mogerini. Pēc tam rezidents tiekas ar 9.klašu skolēnu konkursa Kas notiek? laureātiem, apbalvo konkursa Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā uzvarētāju. Vēlāk Bērziņš piedalās pasākumā par laikmetīgās mākslas muzeja būvniecību un tiekas ar Eiropas Ekonomisko un sociālo lietu komitejas priekšsēdētāju Anrī Malosu.

– Premjerministre Laimdota Straujuma apmeklē Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu, bet vēlāk piedalās Ministru kabineta ēkas izgaismošanas projekta Latvijas ģerboņa stāsts atklāšanā festivāla Staro Rīga 2014 ietvaros.

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde.

– Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Ekonomikas un sociālo lietu komitejas priekšsēdētāju Anrī Malosu.

Ref:017.010.103.6166


Pievienot komentāru

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Talsu novadā degošā meža dēļ evakuē apdzīvotu vietu Stikli Ventspils novadā

Plašā meža un kūdras ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, trešdien, 18.jūlijā, no blakus esošā Ventspils novada tiek evakuēta apdzīvota vieta Stikli Puzes pagastā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Latvijas augļu realizācija citās Baltijas valstīs pieaugusi par 0,5%

Galvenais no Latvijas izvesto augļu un ogu tirgus ir Baltijas valstis, kurās šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu gadu iepriekš realizācija palielinājusies par 0,5%.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina trešdien, 18.jūlijā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā turpinās jau 20 stundu; šobrīd apturēti vēja dēļ

Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās 17.jūlija vakarpusē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā. Pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā.

JKP līderi Saeimas vēlēšanās būs Jurašs, Strīķe, Bordāns, Feldmanis un Šuplinska

Jaunās konservatīvās partijas līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.

18,5% Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Šī gada sākumā 18,5% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Koalīcijas partijas vēlas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no IKP

Valdošās koalīcijas partijas rosina palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no iekšzemes kopprodukta.

Paplašina parādnieku datu bāzi – KIB pievienojas arī Gelvora

Kredītinformācijas Birojs noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar parādu piedziņas un uzraudzības uzņēmumu Gelvora, tādejādi ievērojami paplašinot fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi.

Bankā: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana, atklāj Norvik Bankas veiktā aptauja.

Krievijā paildzina režisora Serebreņņikova mājas arestu

Tiesa Maskavā ir lēmusi pagarināt mājas arestu atzītajam krievu teātra un kinorežisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš apsūdzēts par valsts naudas piesavināšanos.

Parakstīts trešais Rail Baltica līdzfinansējuma līgums

Šī gada 13.jūlijā parakstīja Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējuma līgumu Rail Baltica dzelzceļa līnijas infrastruktūras būvniecībai. Līguma vērtība ir gandrīz 130 miljoni eiro no kuriem CEF ieguldījums sasniegs 110 miljonu eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem

Zviedrija lūdz palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem

Zviedija ir aicinājusi Eiropas Savienības dalībvalstis palīdzēt tai dzēst desmitiem mežu ugunsgrēku, no kuriem daļa skārusi arī apvidus aiz polārā loka.

Plāno palielināt kompensācijas nepilngadīgajiem cietušajiem

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.

Igaunijā brīdina uzmanīties no pārkaršanas tveicē un ultravioletā starojuma

Meteorologi Igaunijā izziņojuši brīdinājumu par valstī neierastu karstumu, aicinot iedzīvotājus uzmanīties no pārkaršanas saulē šonedēļ, kad gaisa temperatūra daudzviet Igaunijā pārsniegusi 30 grādus.

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai paredz 300 000 eiro

Valdība konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā.

Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, tā iekšlietu ministrs

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atklāj Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Cilvēktiesību tiesa konstatē Krievijas pārkāpumus Pussy Riot un Poļitkovskas lietās

Eiropas Cilvēktiesību tiesa konstatējusi, ka Krievija ir pārkāpusi cilvēktiesības divās skaļās krimināllietās, proti, aktīvistu grupas Pussy Riot apcietināšanā un notiesāšanā, kā arī žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavības izmeklēšanā.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība pieņem Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.

ES vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā augušas

Latvijā maijā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš piena produktu cenas nav pieaugušas. Tikmēr Eiropas Savienībā kopumā vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā, salīdzinot ar aprīli, turpināja augt.

ES paraksta bloka lielāko brīvās tirdzniecības līgumu ar Japānu

Eiropas Savienība un Japāna ir noslēgušas savstarpēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas attieksies uz turpat trešo daļu no visas pasaules iekšzemes kopprodukta un 600 miljonu cilvēku ekonomisko aktivitāti.

VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves būvniecības uzraudzībai.

Vēl neskata likumprojektu, kas paredz eID kartes noteikšanu par obligātu dokumentu no 2023.gada

Valdība vēl neskatīja likumprojektu, kas paredz no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes noteikt par obligātu identifikācijas dokumentu visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Latvijā piecos mēnešos importēts par 7% mazāk cigarešu nekā pirms gada

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos ievesti 1,828 miljardi cigarešu, kas ir par 7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Valsts ieņēmumu dienests Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.