bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 16.07.2018 | Vārda dienas: Hermīne, Estere
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 20. – 24.oktobris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC20.oktobris, pirmdiena:

– Valdošās koalīcijas partiju – Vienotība, Zaļo un Zemnieku savienība un nacionālā apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK – pārstāvji tiekas, lai turpinātu diskusiju par jaunās valdības veidošanu.

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā izskata jautājumu par augstākās izglītības ārējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmas pilnveidošanu, kā arī kārtību, kādā tiek noteikts minimālā ienākuma līmenis.

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Veselības ministrija rīko preses konferenci, kurā informē par Ebolas vīrusu un Latvijas veselības aprūpes sistēmas gatavību vīrusa tālākas izplatīšanās gadījumā.

– Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Luksemburgā piedalās Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs.

– Finanšu ministrijas pārstāvji piedalās Ekonomikas Politikas Komitejas sanāksmē Briselē.

– Pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas, Zemkopības ministrijas un biedrības Latvijas Lauku forums tiekas, lai apspriestu programmu Izaugsme un nodarbinātība.

21.oktobris, otrdiena:

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Notiek politisko partiju apvienības Saskaņas Centrs konsultantu sanāksme.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš apmeklē uzņēmumu Sakret.

– Premjerministre Laimdota Straujuma piedalās darba vakariņās par godu Zviedrijas premjerministram Stefanam Lefvenam.

– Pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas, Zemkopības ministrijas un biedrības Latvijas Lauku forums tiekas, apspriestu programmu Izaugsme un nodarbinātība.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Luksemburgā piedalās Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs.

– Zemkopības ministrijas pārstāvji teikas ar Eiropas Komisijas pārstāvi Andri Kužnieku.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Juridiskās komisija izskata grozījumus likumā Par tiesu varu, Zemesgrāmatu likumā, Civilprocesa likumā un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā;

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija izskata Iekšlietu ministrijas priekšlikumus par iespējamiem grozījumiem Civilprocesa likumā, kas attiecas dzīvojamās telpas lietošanas tiesību izmantošanu;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež maģistru studiju programmas īstenošanu;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata grozījumus Imigrācijas likumā, Valsts probācijas dienesta likumā un Militārā dienesta likumā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskata grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā un likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata likumprojektu Zemes pārvaldības likums un grozījumus Zemes ierīcības likumā un Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā;

– Sociālo un darba lietu komisija apspriež izdienas pensiju sistēmu;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija izskata jautājumu par valsts galvoto aizdevumu apjoms un izlietojuma kontroli, kā arī jautājumu par valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību finansiālo rādītāju iekļaušanu valsts budžetā.

22.oktobris, trešdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās izglītības inovāciju pilotprojekta Gatavi rītdienai! prezentācijā un atklātajā stundā. Vēlāk prezidents apmeklē Edītes Pauls-Vīgneres izstādi.

– Notiek politisko partiju apvienības Saskaņas Centrs parlamenta frakcijas sēde.

– Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar Eiropas koledžas studentiem.

– No 22. līdz 25.oktobrim Stambulā notiek ikgadējās reģionālās ārpus Šengenas līguma dalībvalstu reģiona strādājošo Latvijas konsulāro amatpersonu konsulārās mācības.

– Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piedalās Latvijas Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes ikmēneša sanāksmē.

– Finanšu ministrs Andris Vilks un Latvijas Bankas vadība tiekas ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas(OECD) pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas uzsāktā pievienošanās procesa OECD ietvaros sagatavoto Ekonomisko pārskatu par Latviju.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Pieprasījumu komisija apspriež jautājumu par Valsts Kontroles iespējām saņemt informāciju par pacientiem sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem;

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, Likumā par budžetu un finanšu vadību, kā arī jautājumu par pilnvarojumu Latvijas pārstāvim Eiropas Stabilitātes mehānisma Valdē;

– Juridiskās komisija izskata grozījumus Zemesgrāmatu likumā, Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, Tiesu izpildītāju likumā un Notariāta likumā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija apspriež aktuālos jautājumus kinoloģijas dienestu darbā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskata jautājumu par Tukuma novada un Engures novada robežu grozīšanu, kā arī grozījumus likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā un Valsts pārvaldes iekārtas likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā un likumā Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju;

– Sociālo un darba lietu komisija izskata likumprojektu Brīvprātīgā darba likums;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Valsts kontroles revīziju ieteikumu ieviešanu Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esošajās nozarēs.

23.oktobris, ceturtdiena:

Saeimas Eiropas lietu komisija apspriež Latvijas nacionālo pozīciju Eiropas Savienības Vides ministru padomē 28.oktobrī.

​- Valsts prezidents Andris Bērziņš sagaida Turcijas prezidenta Redžepu Tajipu Erdoganu un Emines Erdoganas kundzi ar delegāciju. Šajā dienā plānota abu prezidentu kopīga preses konference, ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, dalība Latvijas-Turcijas biznesa foruma atklāšanā. Vizīti noslēdz oficiālās vakariņas par godu augstajam viesim.

– Labklājības ministrs Uldis Augulis Briselē piedalās Trīspusējā sociālajā samitā pirms Eiropadomes sanāksmes.

– Premjerministre Laimdota Straujuma Briselē piedalās Eiropadomes sēdē.

– Jūrmalā notiek Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Eiropas Savienības fondu Vadošo iestāžu pārstāvju seminārs.

– Zemkopības ministrijā notiek Zivju fonda padomes sēde.

24.oktobris, piektdiena:

– Labklājības ministrs Uldis Augulis Romā piedalās konferencē par Pekinas rīcības platformas ietvaros sasniegto un panākto dzimumu līdztiesības jomā.

Ref:017.010.103.6130


Pievienot komentāru

Igaunijā par izvarīšanos no obligātā dienesta apturēs autovadītāja apliecību

Igaunijā, kur pastāv obligātais militārais dienests, ik gadu ap 1 000 jauniešu izvairās pildīt valsts uzlikto pienākumu un maksā naudassodus, kuru kopsumma par visiem šādiem pārkāpumiem valstij katru gadu ienes vairāk nekā 150 000 eiro. No nākamā gada soda procedūra tiks vērsta pret tiesībām vadīt transportlīdzekli.

Progresīvie visos vēlēšanu apgabalos kā līderes nominē sievietes

Politiskā partija Progresīvie iepazīstināja ar savu 13. Saeimas vēlēšanu sarakstu līderiem. Partijas starta vadību vēlēšanās kā sarakstu pirmie numuri ir uzņēmušās piecas politiķes, uzsver politiskais spēks.

Bildēs: Parīzē sajūsma par uzvaru futbola Pasaules Kausā

Pēc Francijas futbola valstsvienības uzvaras Pasaules Kausa izcīņas finālturnīrā Parīzes centrālās ielas piepildījis sajūsminātu līdzjutēju pūlis.

Putniņš: Banku likvidācijas gadījumā FKTK kompetencei būtu jābeidzas ar licences atsaukšanu

Banku likvidācijas vai maksātnespējas gadījumā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas kompetencei būtu jābeidzas ar licences atsaukšanu un tai nebūtu jānominē vēl arī administrators, stāsta komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Aptauja: Latvijā biežāk parādnieka statusā nonāk vīrieši

Gandrīz katram trīspadsmitajam jeb 8% Latvijas iedzīvotāju ir bijusi saskare ar zvērinātu tiesu izpildītāju parādnieka statusā, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktā iedzīvotāju aptauja.

Ašeradens: Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu atteikties no OIK

Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu pilnībā atteikties no obligātā iepirkuma komponentes, pirmdien, 16.jūlijā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Helsinkos tiekas Krievijas un ASV prezidenti

Somijas galvaspilsētā Helsinkos pirmdien ieradies Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps, lai tiktos ar savu Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu.

Konstatēts vēl viens Āfrikas cūku mēra uzliesmojums mājas cūkām Tērvetes novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts pirmdien, 16.jūlijā, piemājas saimniecībā Tērvetes novada Bukaišu pagastā. Slimības dēļ tiks likvidētas 16 mājas cūkas, ziņo Pārtikas un veterinārais dienests.

Attīstībai/Par! premjera kandidāts būs Pabriks

Apvienības Attīstībai/Par! vēlēšanu apgabalu līderi būs Daniels Pavļuts, Juris Pūce, Ilze Viņķele, Artis Pabriks un Mārtiņš Bondars, savukārt apvienības premjerministra kandidāts 13.Saeimas vēlēšanās būs Eiropas Parlamenta deputāts Pabriks.

Šonedēļ gaidāms karstums līdz pat +30 grādiem

Šajā nedēļā gaidāms silts, daudzviet pat karsts laiks, gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz pat +30 grādiem, kā arī Latvijā tiks novērotas tropiskās naktis, kad termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par +20 grādiem. Tuvāk nedēļas vidum daudzviet gaidāmas pērkona lietusgāzes.

BNN nedēļas apkopojums: IKP atvēlēšana aizsardzībai. ABLV Bank anulētā licence. Iedzīvotāju skaita kritums Latvijā

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Turpinājums.

Vairāk saules kopā ar LTRK aicinās Kozlovski izvērtēt policijas darbu izmeklēšanas gaitā

Restorānu tīkls Vairāk saules kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru plāno aicināt iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski izvērtēt policijas darbu izmeklēšanas gaitā par iejaukšanos uzņēmuma kases aparātu sistēmā.

FOTO: Uz applūdušajiem ielu posmiem nosūta lietus ūdens atsūknēšanas mašīnas

Rīgas domes Satiksmes departaments, ņemot vērā spēcīgās lietavas Rīgā, pārvietošanās apstākļu uzlabošanai uz applūdušajiem ielu posmiem nosūtījis lietus ūdens atsūknēšanas tehniku, vēsta domē.

Reklāmas aģentūras McCann Rīga radošais direktors Valters Jonāts kļuvis par uzņēmuma līdzīpašnieku

Reklāmas aģentūras SIA McCann Rīga radošais direktors Valters Jonāts kļuvis par uzņēmuma līdzīpašnieku, liecina Lursoft informācija.

Latvijā nodotā piena apmērs šā gada pirmajā pusgadā samazinājies par gandrīz 2%

Latvijā nodotā svaigpiena apmērs šā gada pirmajā pusgadā samazinājies par 1,95% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu un bija 385 218 tonnas.

VID vadītāju nosauks pēc Saeimas vēlēšanām, lai mazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu laiks

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien, 13.jūlijā, žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

SEB apvienos Baltijas valstīs strādājošās dzīvības apdrošināšanas kompānijas

SEB apvienos Baltijas valstīs strādājošās dzīvības apdrošināšanas kompānijas, BNN informē SEB bankas pārstāve Agnese Strazda.

Saeimas deputāts Kļaviņš kļuvis par aizdomās turēto

Kriminālprocesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu iesaistītajam Saeimas deputātam Askoldam Kļaviņam piemērots aizdomās turētā statuss.

Eiropas Komisija aicina aptaujā paust viedokli par pāreju uz vasaras laiku

Pēdējā gada laikā Eiropā ir aktualizējies jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību Eiropas Savienībā, tāpēc Eiropas Komisija nolēmusi apzināt ES valstu iedzīvotāju viedokli par spēkā esošo kārtību, kādā ES notiek pāreja uz vasaras laiku un atpakaļ.

Čakša: E-veselības darbība ir stabilizējusies, taču sistēmas uzlabošana jāturpina

E-veselības portāla darbība ir stabilizējusies. Regulārie pārrāvumi, kas bija, šobrīd ir novērsti, bet vienalga ir jāturpina darbs pie [sistēmas] uzlabošanas, un mēs visu laiku strādājam pie tā, 13.jūlija intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja veselības ministre Anda Čakša.

ABLV Bank varētu strādāt seši līdz astoņi FKTK pilnvarnieki, tā Putniņš

Likvidējamajā ABLV Bank varētu strādāt seši līdz astoņi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pilnvarnieki, norāda Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Papildinātais likuma grozījumu projekts depozīta sistēmas ieviešanai iesniegts MK

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Ministru kabinetā iesniegusi papildinātu likumprojektu Grozījumi Iepakojuma likumā un likumprojektu Grozījumi Dabas aizsardzības likumā, lai tos izvērtē Valsts kanceleja.

Biržu indeksi pieaug, naftas cenas krītas Ņujorkā un kāpj Londonā

Akciju cenas pasaules biržās ceturtdien, 12.jūlijā, pieauga, investoriem gaidot labu firmu peļņas rādītāju publicēšanas sezonu, lai gan 11.jūlijā tās bija kritušās pēc bažām par tirdzniecības kara pastiprināšanos pēc ASV paziņojuma par plānotu 10% muitas tarifu noteikšanu jaunai Ķīnas preču grupai 200 miljardu ASV dolāru vērtībā un Pekinas solījuma īstenot pretpasākumus.

NMPD veic izmaiņas brigāžu darba organizācijā

Lai esošo resursu ietvaros efektīvāk nodrošinātu savu pamatfunkciju – neatliekamās palīdzības sniegšanu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests veic izmaiņas brigāžu darba organizācijā, vienlaikus saglabājot esošo brigāžu skaitu un izvietojumu.

Latvija nevarēs izbēgt no sarunas par vairāk nekā 2% no IKP atvēlēšanu aizsardzībai

Latvijas drošības vajadzības ir nepieciešams attīstīt, līdz ar to mēs nevarēsim izbēgt no sarunas par vairāk nekā 2% no iekšzemes kopprodukta atvēlēšanu aizsardzībai, šādu viedokli no Briseles pauž aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš piedalījās NATO samitā.