bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 20.09.2018 | Vārda dienas: Marianna, Ginters, Guntra
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 24.-28.marts

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC

24.marts, pirmdiena:

– Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns, viņa vietnieks Jānis Reirs un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš tiekas ar Ziemeļu Padomes prezidenti Karīnu Ostrēmu.

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā tiek izskatīti grozījumi Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar Satversmes komentāru nodaļas Valsts prezidents autoriem, bet pēc tam tiekas ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni.

– Notiek Saeimas Prezidija sēde.

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Lielbritānijas Eiropas lietu valsts ministru Deividu Lindingtonu.

​- Notiek valdošās koalīcijas partiju pārstāvju sanāksme.

25.marts, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā komunistiskā genocīda upuru piemiņai pie Brīvības pieminekļa, pēc tam tiekas ar Latvijas Politiski represēto apvienības pārstāvjiem un ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi.

– Premjerministre Laimdota Straujuma noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa, pieminot komunistiskā genocīda upurus.

– Notiek Nacionālās drošības padomes sēde.

Notiek Saeimas komisiju sēdes:

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus likumā Par privātajiem pensiju fondiem un Kredītiestāžu likumā;

Juridiskās komisija izskata grozījumus Civillikumā;

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež Latvijas sabiedrisko mediju programmu iespējas latviešu diasporai ārzemēs;

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas locekļi tiekas ar Eiropas Parlamenta Kultūras un izglītības komitejas delegāciju;

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija gatavo grozījumus likumā Par policiju, kā arī apspriež valstij nevēlamo ārzemnieku uzturēšanās Latvijā;

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai notiek izbraukuma sēde, kurā tiek uzklausīta Valsts reģionālās attīstības aģentūras informācija par portālu www.Latvija.lv un

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ziņojums par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstības iecerēm;

Sociālo un darba lietu komisija izskata grozījumus likumā Par valsts pensijām, likumā Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām un likumā Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

26.marts, trešdiena:

– Vizītē Latvijā ierodas Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija. Šodien karaliskā ģimene tiekas ar Latvijas valsts prezidentu Andri Bērziņu, sniedz preses konferenci, apmeklē Okupācijas muzeju, piedalās Latvijas – Zviedrijas biznesa foruma atklāšanā un Latvijas Nacionālās bibliotēkas prezentācijā, kā arī apmeklē Zviedrijas vēstniecību Latvijā.

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Indonēzijas ārlietu ministru Radenu Mohammadu Martiju Mulianu.

​Notiek Saeimas komisiju sēdes:

Eiropas lietu komisija apspriež Starpvaldību līgumu par Vienoto noregulējuma fondu;

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija apspriež valsts pamatbudžeta un valsts speciālā budžeta bāzi 2015-2017.gadam;

Juridiskā komisija izskata grozījumus likumā Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu;

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas locekļi tiekas ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni;

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija gatavo grozījumus Reģionālās attīstības likumā.

​- Notiek Reformu partijas un Zaļo un Zemnieku savienības parlamenta frakciju sēdes.

27.marts, ceturtdiena:

Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu, apmeklē uzņēmumus Plockmatic Riga un GroGlass, bruņoto spēku bāzi Ādažos, tiekas ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni un piedalās seminārā Ko Austrumu Partnerības valstis var mācīties no Latvijas?

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Zviedrijas uzņēmējiem un piedalās Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras 10 gadu jubilejas pasākumā.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš strādā ar Apžēlošanas dienestu, pēc tam tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi.

28. marts, piektdiena:

Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāvjiem un piedalās Latvijas Darba devēju konfederācijas biedru pilnsapulcē.


Pievienot komentāru

Igaunijas skandāla ēnā atkāpjas Danske Bank galva

Dānijas lielākās kredītsabiedrības Danske Bank izpilddirektors atkāpies no amata pēc tam, kad iekšējā izmeklēšanā izdevies noteikt, cik daudz naudas nelikumīgi legalizēts caur tās atzaru Igaunijā.

Vēlas pārveidot Drošības policiju par Nacionālās drošības dienestu

Lai pilnveidotu valsts drošības iestāžu regulējumu, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 19.septembrī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Valsts drošības iestāžu likumā un ar tiem saistītos likumprojektus.

Datu aizsardzības regulas pirmajās 100 piemērošanas dienās saņemtas 20 sūdzības

Eiropas Savienības Vispārējās datu aizsardzības regulas piemērošanas pirmajās 100 dienās Datu valsts inspekcija saņēmusi 20 datu aizsardzības pārkāpumu paziņojumus, Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē informē DVI direktore Daiga Avdejanova.

EM: Nebanku kredītu devējiem rūpīgāk jāveic klientu maksātspējas vērtēšana

Lai arī nozares darbībā esot vērojami uzlabojumi, Ekonomikas Ministrijas aicina veikt grozījumus, kas liktu nebanku kredīta izsniedzējus veikt rūpīgāku klientu maksātspējas izvērtēšanu un ļautu kreditētājiem apmainīties ar informāciju.                                           

Pieprasa 6,4 miljonus eiro sociālās aprūpes darbinieku algām; pieteikts 8 stundu badastreiks

Labklājības ministrija nākamgad budžeta ir pieprasījusi papildu 6,4 miljonus eiro atalgojuma palielināšanai valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem.

Saeimā plūcas par pieprasījumu vērtēt centienus atcelt «tikumības grozījumus»

Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē izcēlās spraiga vārdu apmaiņa starp atsevišķiem deputātiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem par Saeimas opozīcijas deputātu pieprasījumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim par biedrības Papardes zieds interešu aizstāvības pasākumiem tā dēvēto «tikumības grozījumu» atcelšanai.

Interneta lietotāju īpatsvars Igaunijā visstraujāk aug senioru vidū

Interneta lietotāju skaits Igaunijā ir sasniedzis 89% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Interesanti, ka no vecuma grupām straujākais pieaugums pēdējo triju mēnešu laikā novērots 65-74 gadu veco igauņu vidū, tā liecina oficiālā statistika.

Nākamo trīs gadu periodam ES fondu vadībai pieejami 56 miljoni

Eiropas Savienības fondu vadības un kontroles sistēmas uzturēšanai un darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība ietvaros īstenoto projektu administrēšanas nodrošināšanai no 2019.gada līdz 2021.gada nogalei būs pieejami gandrīz 56 miljoni eiro.

Aicina Regulatoru izvērtēt elektroenerģijas sadales pakalpojumu tarifu aprēķinu

Valsts kontroles revīzijas secinājumi par akciju sabiedrības Sadales tīkls sadales pakalpojumu tarifiem apliecina, ka jau pirms pāris gadiem saņemtās OECD rekomendācijas sabiedrisko pakalpojumu tarifu noteikšanā rūpīgi jāizvērtē un jāievieš, lai nodrošinātu un līdzsvarotu gan sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja, gan lietotāju intereses.

Ķīna ASV ievedmuitai atbild ar tarifu paaugstināšanu 51 miljarda eiro vērtībā

Pekina paziņojusi par atbildes ievedmuitas tarifu paaugstināšanu importa precēm no Amerikas Savienotajām Valstīm 60 miljardu ASV dolāru vērtībā. Solis sekojis Vašingtonas šīs nedēļas paziņojumam, ka ASV attiecinās ievedmuitu uz precēm no Ķīnas, kuru vērtība ir 200 miljardi ASV dolāru.

Policija norāda uz stagnāciju satiksmes drošības jomā; Latvijā nav būtiski samazinājies dzērājšoferu skaits

Šogad satiksmes negadījumos gājis bojā 91 cilvēks un Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša vērtējumā satiksmes drošībā iestājusies stagnācija.

ES iedzīvotāji uzskata, ka vairākās jomās nepieciešama lielāka ES iesaiste

Saskaņā ar Eiropas Parlamenta Eirobarometra aptauju, publicētu astoņus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām, Eiropas Savienības iedzīvotāji uzskata, ka vairākās jomās nepieciešama lielāka ES iesaiste. Prioritātes – terorisma draudi, bezdarbs un apkārtējās vides aizsardzība.

Pauž atbalstu advokātu biroja tiesiskā statusa nostiprināšanai likumā

Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas deputāti komisijas sēdē otrdien, 18.septembrī, pauda atbalstu advokātu biroja tiesiskā statusa nostiprināšanai likumā un rosināja atbildīgās institūcijas turpināt kopīgu darbu pie Advokatūras likuma grozījumu izstrādes.

Latgales degradēto teritoriju atjaunošanai plāno piesaistīt vēl 29,5 miljonus eiro

Ministru kabinets atbalstījis Rīcības plānu Latgales reģiona ekonomiskajai izaugsmei 2018.–2021.gadam, kas paredz degradēto teritoriju atjaunošanai Latgalē papildus piesaistīt vēl 29,5 miljonus eiro.

Polija lūdz valstī izveidot pastāvīgu ASV karabāzi – «Trampa Cietoksni»

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka Vašingtona nopietni attiecas pret Polijas aicinājumu valstī izveidot pastāvīgu ASV militāro bāzi, ar ko Varšava vēlas nodrošināties pret Krievijas agresiju.

Latvijā izvietotajam NATO bataljonam plāno pievienoties arī Melnkalne

Latvijā izvietotajai NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai plāno pievienoties arī Melnkalne, paziņo NATO Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks, ģenerālis Džeimss Everards.

Krievijas lidmašīnu pie Sīrijas notriekuši sabiedrotie, mērķējot uz izraēliešiem

Noskaidrojies, ka Krievijas lidmašīna, kura pirmdien pazudusi bez vēsts Vidusjūrā pie Sīrijas tikusi, tikusi notriekta ar pretgaisa raķeti, kļūdoties Sīrijas spēkiem, kad tie savukārt tēmējuši uz Izraēlas iznīcinātāju lidmašīnām. Tā pavēstījis Krievijas aizsardzības resors un norādījis, ka lidaparātā atradušies 15, nevis 14 karavīri, kā ziņots iepriekš, un incidentā visi gājuši bojā.

Pretrunīgi vērtēto Laika priekškaru pie Nacionālā teātra šogad tomēr nebūvēs

Rīgas domes Īpašuma departaments pieņēmis lēmumu pagaidām tomēr neizbūvēt plaši apspriesto objektu Laika priekškars Latvijas Nacionālā teātra ozolu alejā, vēsta Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs.

Plāno paplašināt personu loku, kas ir tiesīgs iepazīties ar krimināllietas materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas

Sabiedrības informēšanas nolūkā žurnālisti būs tiesīgi iepazīties ar krimināllietas materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas un galīgā nolēmuma stāšanās spēkā.

Robežsargi automašīnā atrod vairāk nekā 140 kg hašiša

Grebņevas robežkontroles punktā šā gada 16.septembrī tika aizturēts 1991.gadā dzimis vīrietis un viņa automašīnā speciāli ierīkotā slēpnī konstatēts pēdējos gados lielākais narkotisko vielu daudzums – 145,3 kilogrami.

Daimler, BMW un VW tur aizdomās par ekotehnoloģiju izstrādes ierobežošanu

Eiropas Komisija ir sākusi izmeklēšanu pret vācu autobūves milžiem, BMW, Daimler un Volkswagen Group uz aizdomu pamata, ka tie varētu būt vienojušies ierobežot tīru izplūdes gāzu tehnoloģiju izstrādi.

Latvija nākamo piecu gadu laikā bēgļu atbalsta mehānismā Turcijai iemaksās teju 1,8 miljonus eiro

Latvija nākamo piecu gadu laikā Bēgļu atbalsta mehānismā Turcijai kopumā iemaksās 1 776 117 miljonus eiro, lēma valdība.

Brīvo darbvietu skaits 2.ceturksnī pieaug par 7,8 tūkstošiem jeb 46,6%

Brīvo darbvietu skaits šī gada 2.ceturksnī Latvijā bija 24,5 tūkst. un, salīdzinot ar 2017.gada 2.ceturksni, to skaits ir pieaudzis par 7,8 tūkst. jeb 46,6%. Sabiedriskajā sektorā bija 7,2 tūkst. brīvo darbvietu, privātajā – 17,3 tūkst. gada laikā privātajā sektorā brīvo darbvietu skaits palielinājies par 6,7 tūkst. jeb 63,9%, savukārt sabiedriskajā – par 1,0 tūkst. jeb 16,8%.

Veicinās lauksaimnieku iesaistīšanos apdrošināšanas pakalpojumu izmantošanā

Valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai.

Turpina meklēt risinājumus nolietoto riepu krājumiem

Valdība atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu Par nolietoto riepu apsaimniekošanu. Ziņojumā iekļautās turpmākās rīcības paredz dažādus pasākumus, lai risinātu jautājumu attiecībā uz pārstrādes un reģenerācijas jaudu attīstību, kā arī ne mazāk svarīgi ir nodrošināt jau uzkrāto nolietoto riepu apsaimniekošanu.