bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 18.07.2018 | Vārda dienas: Rozālija, Roze
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 27. – 31.oktobris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC27.oktobris, pirmdiena:

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā izskata arī intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības un nodrošināšanas pamatnostādnes 2014.–2018.gadam.

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Premjerministre Laimdota Straujuma, Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs un Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass piedalās Lietuvas sašķidrinātās gāzes termināla Independence atklāšanas pasākumā Klaipēdā.

– Zemkopības ministrijas speciālisti tiekas ar Salaspils, Stopiņu, Garkalnes un Ropažu pašvaldības pārstāvjiem, lai apspriestu teritoriju un apdzīvoto vietu applūšanas risku.

– Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube tiekas ar Gaisa spēku aviācijas bāzes karavīriem, kuri pildīja dienesta pienākumus Afganistānā.

– Finanšu ministrs Andris Vilks Berlīnē piedalās Ekonomikas Sadarbības un Attīstības Organizācijas Globālajā forumā par caurskatāmību un informācijas apmaiņu nodokļu mērķiem.

– Finanšu ministrijas speciālisti piedalās Ekonomikas un finanšu komitejas sanāksmē Briselē, kur diskutēs par aktuālo ekonomisko un finanšu situāciju, banku stresa testu norises procesu un sākotnējo finanšu tirgu reakciju pēc rezultātu publiskošanas.

28.oktobris, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš strādā ar Apžēlošanas dienestu. Pēc tam, prezidents akreditācijas vizītēs pieņem Brazīlijas un Dienvidkorejas vēstniekus Latvijā.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Notiek politisko partiju apvienības Saskaņas Centrs konsultantu sanāksme.

– Premjerministre Laimdota Straujuma Stokholmā piedalās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu valdību vadītāju ikgadējā sanāksmē.

– Rīgā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas satiksmes ministri paraksta protokolu par kopuzņēmuma Rail Baltica II dibināšanu dzelzceļa projekta realizēšanai.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus Attīstības finanšu institūcijas likumā;

– Juridiskās komisija izskata grozījumus Maksātnespējas likumā un likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā;

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija izskata Vidēja termiņa nozares budžeta ietvara (2015.-2017.) un jauno politisko iniciatīvu mediju nozares pieprasījumus, sabiedriskā pasūtījuma vajadzības (gan sabiedriskajos, gan komerciālajos medijos) 2015. -2017. gadam un radio programmu raidīšanas uzraudzības vajadzības;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež Latvijas Republikas tiesībsarga pētījumu Bilingvālā izglītība;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija apspriež Ministru kabineta rīkojumu Nr.322 Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu un Nr.359 Par pasākumiem Āfrikas cūku mēra izplatīšanās ierobežošanai;

– Sociālo un darba lietu komisija izskata likumprojektu Psihologu likums un grozījumus likumā Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu.

29.oktobris, trešdiena:

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Spānijas vēstnieku Pedro Migelu Himenesu-Načeru.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar valdību veidojošo partiju pārstāvjiem.

– Notiek politisko partiju apvienības Saskaņas Centrs parlamenta frakcijas sēde.

– Premjerministre Laimdota Straujuma no trešdienas, 29.oktobra, līdz ceturtdienai, 30.oktobrim, piedalās starptautiskā pasākumā, kas notiek uz ASV Jūras spēku aviācijas bāzes kuģa klāja (Itālija).

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Eiropas lietu komisija apspriež Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē programmu no 2015.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam;

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus Attīstības finanšu institūcijas likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Dzelzceļa pārvadājumu likumā un Enerģētikas likumā;

– Juridiskās komisija izskata lēmumu projektus par tiesnešu amata kandidātu iecelšanu amatā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, Sabiedrības saliedētības komisija un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija notur komisiju 11.Saeimas noslēguma sēdes.

30.oktobris, ceturtdiena:

– Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne piedalās ES ECOFIN padomes neformālajā sanāksmē Venēcijā, kurā pārrunās ar 2015.gada ES budžeta pieņemšanu saistītos aktuālos jautājumus.

31.oktobris, piektdiena:

– Notiek Saeimas Eiropas lietu komisijas sēde, kurā apspriež Latvijas nacionālo pozīciju ES Ekonomikas un finanšu ministru padomē 7.novembrī un Latvijas nacionālo pozīciju ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē 10. un 11.novembrī.

– Premjerministre Laimdota Straujuma vada Latvijas Pētniecības un inovācijas stratēģiskās padomes sēdi.


Pievienot komentāru

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Talsu novadā degošā meža dēļ evakuē apdzīvotu vietu Stikli Ventspils novadā

Plašā meža un kūdras ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, trešdien, 18.jūlijā, no blakus esošā Ventspils novada tiek evakuēta apdzīvota vieta Stikli Puzes pagastā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Latvijas augļu realizācija citās Baltijas valstīs pieaugusi par 0,5%

Galvenais no Latvijas izvesto augļu un ogu tirgus ir Baltijas valstis, kurās šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu gadu iepriekš realizācija palielinājusies par 0,5%.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina trešdien, 18.jūlijā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā turpinās jau 20 stundu; šobrīd apturēti vēja dēļ

Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās 17.jūlija vakarpusē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā. Pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā.

JKP līderi Saeimas vēlēšanās būs Jurašs, Strīķe, Bordāns, Feldmanis un Šuplinska

Jaunās konservatīvās partijas līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.

18,5% Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Šī gada sākumā 18,5% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Koalīcijas partijas vēlas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no IKP

Valdošās koalīcijas partijas rosina palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no iekšzemes kopprodukta.

Paplašina parādnieku datu bāzi – KIB pievienojas arī Gelvora

Kredītinformācijas Birojs noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar parādu piedziņas un uzraudzības uzņēmumu Gelvora, tādejādi ievērojami paplašinot fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi.

Bankā: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana, atklāj Norvik Bankas veiktā aptauja.

Krievijā paildzina režisora Serebreņņikova mājas arestu

Tiesa Maskavā ir lēmusi pagarināt mājas arestu atzītajam krievu teātra un kinorežisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš apsūdzēts par valsts naudas piesavināšanos.

Parakstīts trešais Rail Baltica līdzfinansējuma līgums

Šī gada 13.jūlijā parakstīja Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējuma līgumu Rail Baltica dzelzceļa līnijas infrastruktūras būvniecībai. Līguma vērtība ir gandrīz 130 miljoni eiro no kuriem CEF ieguldījums sasniegs 110 miljonu eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem

Zviedrija lūdz palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem

Zviedija ir aicinājusi Eiropas Savienības dalībvalstis palīdzēt tai dzēst desmitiem mežu ugunsgrēku, no kuriem daļa skārusi arī apvidus aiz polārā loka.

Plāno palielināt kompensācijas nepilngadīgajiem cietušajiem

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.

Igaunijā brīdina uzmanīties no pārkaršanas tveicē un ultravioletā starojuma

Meteorologi Igaunijā izziņojuši brīdinājumu par valstī neierastu karstumu, aicinot iedzīvotājus uzmanīties no pārkaršanas saulē šonedēļ, kad gaisa temperatūra daudzviet Igaunijā pārsniegusi 30 grādus.

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai paredz 300 000 eiro

Valdība konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā.

Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, tā iekšlietu ministrs

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atklāj Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Cilvēktiesību tiesa konstatē Krievijas pārkāpumus Pussy Riot un Poļitkovskas lietās

Eiropas Cilvēktiesību tiesa konstatējusi, ka Krievija ir pārkāpusi cilvēktiesības divās skaļās krimināllietās, proti, aktīvistu grupas Pussy Riot apcietināšanā un notiesāšanā, kā arī žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavības izmeklēšanā.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība pieņem Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.

ES vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā augušas

Latvijā maijā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš piena produktu cenas nav pieaugušas. Tikmēr Eiropas Savienībā kopumā vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā, salīdzinot ar aprīli, turpināja augt.

ES paraksta bloka lielāko brīvās tirdzniecības līgumu ar Japānu

Eiropas Savienība un Japāna ir noslēgušas savstarpēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas attieksies uz turpat trešo daļu no visas pasaules iekšzemes kopprodukta un 600 miljonu cilvēku ekonomisko aktivitāti.

VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves būvniecības uzraudzībai.

Vēl neskata likumprojektu, kas paredz eID kartes noteikšanu par obligātu dokumentu no 2023.gada

Valdība vēl neskatīja likumprojektu, kas paredz no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes noteikt par obligātu identifikācijas dokumentu visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Latvijā piecos mēnešos importēts par 7% mazāk cigarešu nekā pirms gada

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos ievesti 1,828 miljardi cigarešu, kas ir par 7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Valsts ieņēmumu dienests Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.