bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 18.08.2018 | Vārda dienas: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 8.-12.decembris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC8.decembris, pirmdiena:

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā tiek izskatīta Valsts nekustamā īpašuma pārvaldīšanas koncepcijas īstenošanai un likumprojekts Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā.

– Saeimas deputāti tiekas ar Portugāles Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā un ar COSAC (Conference of the committees of the national Parliaments of the European Union Member States) sekretariāta delegāciju.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas priekšsēdētāju Kārli Kangeru, projekta Lielā Talka organizatoriem un atbalstītājiem, kā arī ar Vācijas Ārlietu ministrijas valsts ministru ES lietās Mihaelu Rotu.

– Rīgā ierodas Norvēģijas premjerministre Erna Solberga. Viņai plānotas tikšanās ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu, premjerministri Laimdotu Straujumu un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

– Notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde, lai apspriestu jautājumus, kas tiks izskatīti 8.decembra Euro grupas un 2014.gada 9.decembra Eiropas Savienības Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes sanāksmēs.

– Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar Lihtenšteinas ārlietu, izglītības un kultūras ministri Aurēliju Friku. Tikšanās noslēgumā notiks preses konference.

– Finanšu ministrs Jānis Reirs un Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietniece finanšu politikas jautājumos Līga Kļaviņa piedalās Eirogrupas sanāksmē Briselē.

9.decembris, otrdiena:

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata lēmuma projektu par apropriācijas pārdali un likumprojektu Grozījumi Kredītiestāžu likumā;

– Juridiskās komisija izskata grozījumus Maksātnespējas likumā, Civillikumā un Civilprocesa likumā;

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež jautājumu par valsts finansējumu radio un televīzijas nozarei 2015.gadā;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija izskata grozījumus likumā Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm, Patentu likumā, Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā, Dizainparaugu likumā, kā arī apspriež jautājumu par finansējumu izglītības un zinātnes nozarei 2015.gadā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata jautājumu par Iekšlietu ministrijas finansējumu 2015.gadā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskata likumprojektus: Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā un Publisko pakalpojumu likums;

– Sociālo un darba lietu komisija izskata grozījumus Ārstniecības likumā un likumā Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Saeimas 2014.gada budžeta izpildi.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš akreditācijas vizītēs pieņem Horvātijas vēstnieci Latvijā Anicu Djamiču un Albānijas Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieci Latvijā Špresu Kuretu. Pēc tam prezidents pasniedz Akreditācijas vēstules vēstniekam Malaizijā Pēterim Vaivaram.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Labklājības ministrs Uldis Augulis tiekas ar Igaunijas vēstnieku Latvijā Tenisu Nirku.

– Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar Portugāles valsts sekretāru Eiropas lietās Brunu Masaišu.

10.decembris, trešdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Sociālo un darba lietu komisijas locekļi tiekas ar Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas pārstāvjiem (OECD), lai runātu par nodarbinātības un sociālās politikas jautājumiem;

– Eiropas lietu komisija apspriež Latvijas nacionālās pozīcijas ES Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju tiesību aizsardzības ministru padomē 11.decembrī, ES Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomē 12.decembrī un ES Ārlietu padomē Attīstības sadarbības politikas jautājumos 12.decembrī;

– Juridiskās komisija apspriež grozījumus Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija gatavo grozījumus Autortiesību likumā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, kā arī jautājumu par Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Valsts probācijas dienesta un Prokuratūras plānotais finansējumu 2015.gadā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija gatavo likumprojektu Valsts dienesta likums;

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata 2015.gada valsts budžeta likumprojektu paketi;

– Ilgtspējīgas attīstības komisija apspriež komisijas darba plānu;

– Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija tiekas ar portāla ManaBalss.lv pārstāvjiem;

– Nacionālās drošības komisija apspriež komisijas pamatdarbības uzdevumus;

– Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas locekļi tiekas ar Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas (OECD) pārstāvjiem;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Valsts kontroles revīziju ieteikumu ieviešanu vides un finanšu nozarēs.

– Notiek Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas sēde.

11.decembris, piektdiena:

– Plkst. 8:15 piketu pie Saeimas ēkas rīko Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība.

– Notiek Valsts sekretāru sanāksme.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās Ziemassvētku egles iedegšanā Rātslaukumā.

– Rīgas mērs Nils Ušakovs dodas darba vizītē uz Maskavu.

– Labklājības ministrs Uldis Augulis piedalās ES Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes sanāksmē Briselē.

12.decembris, piektdiena:

– Notiek Eiropas lietu komisijas sēde, kurā apspriež Latvijas nacionālās pozīcijas ES Ārlietu padomē 15.decembrī., ES Vispārējo lietu padomē 16.decembrī, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē 15. – 16.decembrī, ES Vides ministru padomē 17.decembrī, kā arī Latvijas prezidentūras ES Padomē programmu no 2015.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam.

– Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija apspriež 2015.gada valsts budžetā neatkarīgajām institūcijām paredzēto finansējumu.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijas organizatoriem.


Pievienot komentāru

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Noslēdzas SPRK izsole par dabasgāzes uzglabāšanu Inčukalnā

Pēc saskaņošanas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, AS Conexus Baltic Grid, ņemot vērā SPRK norādījumus, pieņēma lēmumu apstiprināt daļu no izsoles 2.varianta ietvaros iesniegtajiem piedāvājumiem par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2018.–2019.gadā.

No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta kandidātus

Centrālā vēlēšanu komisija piektdien, 17.augustā, lēma no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus, savukārt attiecībā uz vēl vienu lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo sēdi, noskaidrots komisijā.

Turpmāk «baltās tiesības» būs vajadzīgas arī topošajiem traktora vadītājiem

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī.  Grozījumu projekts paredz, ka turpmāk personām, kuras mācīsies vadīt traktortehniku, būs nepieciešama traktortehnikas vadītāja braukšanas mācību atļauja.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27.augustam piecpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem ietvaros. Tā ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu.

Topošie prokurori «izkrīt» pārbaudēs – puse amata pretendentu nenokārto pārbaudījuma otro kārtu

Vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma otro kārtu nav nokārtojusi aptuveni puse prokurora amata pretendentu.

Apstiprina Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāju

Talsu novada domes sēdē ar balsu vairākumu tika apstiprināta jaunā Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāja. Iegūstot lielāko punktu skaitu izsludinātajā atklātajā konkursā, amatam tika virzīta Marika Grohjacka. Viņa jaunos amata pienākumus sāks pildīt 3.septembrī, informē Talsu novada domes pārstāve Inita Fedko.

Lidosta Rīga pirmo pusgadu noslēdz ar apgrozījuma pieaugumu par 13%

Starptautiskā lidosta Rīga šī gada 1.pusgadu ir noslēgusi ar apgrozījuma pieaugumu par 13%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina lidostas nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par sešiem mēnešu periodu līdz 2018.gada 30.jūnijam.

Prāta Vētras koncerts, veikala atklāšana un remonti – daudzviet satiksmes ierobežojumi

Saistībā ar Prāta Vētras koncertu Mežaparka Lielajā estrādē no 17.augusta pulksten 15.00 līdz 18.augusta pulksten 8.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Meža prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Inčukalna ielai un Kokneses prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Meža prospektam.

Izsludina jaunu konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu; kā pirmā prasība – nevainojama reputācija

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam. Pretendentu pieteikšanās beigu termiņš ir 14.septembris. 

Spirta ražošana Latvijā pirmajā pusgadā samazinājusies par 19,2%

Šogad pirmajā pusgadā Latvijā saražotā spirta apmērs samazinājies par 13,8%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

CVK lems par četru deputātu kandidātu iespējamo sadarbību ar VDK

Centrālā vēlēšanu komisija ir saņēmusi visu 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra. Informācija liecina, ka CVK paredzējusi lemt par sešu kandidātu svītrošanu.

Saskaņai savos priekšvēlēšanu izdevumos būs jāiekļauj maizes dalīšana kebabnīcā

Politiskajai partijai Saskaņa savos 13.Saeimas vēlēšanu aģitācijas izdevumos būs jāiekļauj arī līdzekļi, kas tērēti, tās deputāta kandidātam dalot pensionāriem bezmaksas maizi kebabnīcā Bolderājā, vēsta TV3 ziņas.

Pasaules biržās kāpj akciju un naftas cenas

Eiropas un ASV biržās ceturtdien, 16.augustā, kāpa akciju cenas, cerībām par gaidāmajām Amerikas Savienoto Valstu tirdzniecības sarunām pieklusinot bažas par Turcijas ekonomikas nedienām.

Brīvdienās būs silti, dažviet pat karsti laikapstākļi

Piektdien, 17.augustā, debesis daļēji aizklās mākoņi un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam vējam, nakts otrajā pusē un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +22...+26 grādi pēc Celsija, bet naktī gaiss atdzisīs līdz +11…+16 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

50 dienas līdz Saeimas vēlēšanām: 2 336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13.Saeimas vēlēšanām 6.oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2 336 Latvijas pilsoņiem.

Jau 30.augustā atklās lielveikalu IKEA; darbinieku meklējumi turpinās

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā savu darbību sāks 30.augustā, tomēr uzņēmums joprojām meklē darbiniekus.

Liedz Čakšai par gadu pagarināt veselības pakalpojumu apmaksas kritēriju izstrādi

Koalīcija ir noraidījusi Veselības ministrijas lūgumu par gadu pagarināt likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Valsts kontrole vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos

Valsts kontrole nākamā gada budžetā vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos, Latvijas Radio norāda Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.