bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvijas, 2014.gada 24. – 28.novembris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC24.novembris, pirmdiena:

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā izskata grozījumus Operatīvās darbības likumā un Alkoholisko dzērienu aprites likumā.

– Rīgā, Saeimas namā notiek Baltijas Asamblejas, Ziemeļu Padomes, Beniluksa parlamenta un Višegradas valstu pārstāvju konsultācijas.

– Notiek Saeimas prezidija sēde.

– Notiek valdošās koalīcijas pārstāvju sanāksme.

– Satiksmes ministrs Anrijs Matīss piedalās svinīgajā ceremonijā par godu satiksmes atklāšanai pār jaunuzbūvēto Mazās Juglas tiltu uz autoceļa P2.

– Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis tiekas ar Zviedrijas aizsardzības ministru Pēteri Hultkvistu.

– Zemkopības ministrijas speciālisti Parīzē piedalīsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas rīkotajā Apvienotās lauksaimniecības un vides darba grupas sanāksmē.

25.novembris, otrdiena:

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš atvadu vizītē pieņem Polijas vēstnieku Latvijā Ježiju Mareku Novakovski. Pēc tam prezidents strādā ar Apžēlošanas dienestu.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, Valsts probācijas dienesta likumā, Militārā dienesta likumā un Informācijas tehnoloģiju drošības likumā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija iepazīstas ar grozījumu projektiem Vēlētāju reģistra likumā, Valsts pārvaldes iekārtas likumā un Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likumu, Enerģijas dzērienu aprites likumu un Enerģijas dzērienu aprites likumu;

– Sociālo un darba lietu komisija iepazīstas ar likumprojektiem: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā iesaistītā personāla izdienas pensiju likums un Valsts drošības iestāžu amatpersonu izdienas pensiju likums;

– Juridiskā komisija izskata grozījumus Civilprocesa likumā un Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā;

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas darbību un aktualitātes bērnu tiesību aizsardzības jomā;

​ – Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Latvijas Republikas valsts un pašvaldību 2014.gada budžetu izpildes deviņu mēnešu rādītājus un pēdējā ceturkšņa tendences.

26.novembris, trešdiena:

​- Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Eiropas lietu komisija apspriež Latvijas nacionālo pozīciju Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomē 27.novembrī;

– Ārlietu komisijas deputāti tiekas ar NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Kārkliņu;

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija uzklausa ziņojumu Par priekšlikumiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku novērtēšanas institucionālajam modelim;

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija uzklausa Valsts probācijas dienesta atskaiti par probācijas klientu integrēšanu sabiedrībā probācijas programmu ietvaros un situāciju saistībā ar audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu nepilngadīgajiem;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija iepazīstas ar likumprojektu Statistikas likums un grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus likumā Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju, likumā Par individuālo (ģimenes) uzņēmumu un zemnieka vai zvejnieka saimniecību un Patērētāju tiesību aizsardzības likumā;

– Sociālo un darba lietu komisija izskata grozījumus Psihologu likumā un likumā Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu;

– Ilgtspējīgas attīstības komisija izstrādā darba plānu periodam līdz pavasara sesijas beigām;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Valsts kontroles sadarbību ar LR Prokuratūru un Valsts policiju rezultātus.

– Notiek Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas sēde.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš atrodas divu dienu darba vizītē Gruzijā.

27.novembris, ceturtdiena:

– Labklājības ministrs Uldis Augulis tiekas ar Eiropas dzimumu līdztiesības institūta direktori Virdžīniju Langbaku un ar ES Pamattiesību aģentūras direktoru Mortenu Kjerumu, lai apspriestu Latvijas prezidentūras ES Padomē programmu un prioritātes sociālās politikas un vienlīdzīgu iespēju jomā.

28.novembris, piektdiena:

– Notiek Eiropas lietu komisijas sēde, kurā apspriež Latvijas nacionālo pozīciju Eiropas Savienības Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju tiesību aizsardzības ministru padomē 1.decembrī.

– Viesnīcā Radisson Blu Hotel Rīdzene notiek kiberdrošības jautājumiem veltīta konference Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē – Latvijas iespēja IT inovācijām, kurā piedalās arī premjerministre Laimdota Straujuma.

– Labklājības ministrs Uldis Augulis tiekas ar Latvijas pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības valdi.

Ref:017.010.103.6171


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Jaunākie komentāri