Politiķi pārliecināti par tuvošanos valdības apstiprināšanai

Par spīti atsevišķu KPV LV deputātu izteikumiem politiķi pēc kārtējām sarunām uzskata, ka ir soli tuvāk valdības apstiprināšanai.

Premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) pēc kārtējām partiju sarunām pauda, ka piektdien, 18.janvārīm ir panākta gala vienošanos par sadarbības līgumu. Tāpat partijas spērušas krietnu soli uz priekšu darbā ar valdības deklarāciju. Sestdien iecerēts iziet cauri visam deklarācijas tekstam. Politiķi līdz šim ir arī vienojušies par fiskālās disciplīnas līgumu.

Kariņa vērtējumā topošo partneru sarunas ir ļoti koleģiālas. Komentējot KPV LV deputātu izteikumus, Kariņš norādīja, ka politiķi strādā ar KPV LV kā ar līdzvērtīgu kolēģi un potenciālu sadarbības partneri. Kariņš tic, ka partijas var kopā strādāt un viņam neesot iemelsu domāt, ka tas nav iespējams.

Jaunās konservatīvās partijas priekšsēdētājs Jānis Bordāns norādīja, ka pie sarunu galda KPV LV”pārstāvji tik kategorisku viedokli kā sociālajos tīklos nav pauduši. Par redakciju attiecībā uz obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas atcelšanu partijas runāšot sestdien.

Attīstībai/Par! līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce sacīja, ka politiķi atbilstoši savai pieejai un attieksmei izvēlas veidu, kā komunicēt par darbam tik svarīgu jautājumu. Attīstībai/Par! apspriež priekšlikumus pie sarunu galda un Kariņa piedāvāto diskusiju modeli vērtē kā konstruktīvu.

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka daļa KPV LV varētu neatbalstīt topošo valdību, taču tie cilvēki, kuri ir pie sarunu galda, dara visu iespējamo, lai izveidotu stabilu un rīcībspējīgu valdību.

KPV LV politiķe Ramona Petraviča apstiprināja, ka  topošie partneri vienojušies par sadarbības līgumu, kā arī strādājuši pie valdības deklarācijas, sperot nozīmīgu soli tuvāk valdības apstiprināšanai. Viņa arī piebilda, ka nevar komentēt kolēģu izteikumus.

Kā ziņots, Kariņš piektdien, 18.janvārī, plkst.15.30 tiksies ar KPV LV  frakciju, lai pārrunātu valdības veidošanu.

KPV LV līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa nolēmusi neatbalstīt topošo Kariņa valdību, ja tās deklarācijā netiks iekļauts punkts par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas atcelšanu, teikts paziņojumā, ko politiķe publicējusi Facebook kontā.

Līdzīgu ierakstu publicējusi arī KPV LV deputāte Karina Sprūde, savukārt parlamentārietis Aldis Gobzems (KPV LV) dalījies ar abiem ierakstiem, piebilstot, ka «turpinājums sekos».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas