Politiskā riska spriedze pieaugusi arī Neatkarīgo Valstu Sadraudzības valstīs

Paziņoti jaunie politiskā riska indeksi 159 pasaules valstīm, vēsta Starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs Coface. Tuvie un Vidējie Austrumi saglabājas kā augstākā riska reģions, taču spriedze pieaugusi arī Neatkarīgo Valstu Sadraudzības (NVS) valstīs.

Politiskā riska indeksam ir septiņi līmeņi, no ļoti zema līdz ekstrēmi augstam, un tā veidošanā ņemti vērā divi aspekti – valstu drošības risks (konflikti un terorisms), kā arī politiskā un sociālā nestabilitāte, skaidro Coface.

Publicētais ziņojums norāda, ka vietas reitinga augšgalā ar ekstrēmi augstu risku ieņem Afganistāna, Irāka, Lībija un Sīrija (riska klātesamība atbilst 100%). Ukrainā (71%) un Krievijā (62%) politiskais risks ir pieaudzis un novērtēts kā ļoti augsts. Politiskā un sociālā nestabilitāte kāpusi arī Tadžikistānā un Azerbaidžānā. Visas trīs Baltijas valstis ierindojas zema riska kategorijā, bet viszemākais riska līmenis piemērots tādām valstīm kā Īrija, Somija, Islande.

«Konfliktu risks laikā no 2007. līdz 2015. gadam pasaulē ir divkāršojies, un terorisma draudu kāpums liecina, ka šie riski kļūst arvien starptautiskāki un aizvien mazāk valstis var justies pasargātas. Biznesa vidē šādi apstākļi negatīvi ietekmē biznesa konfidences rādītājus, mājsaimniecības, kā arī ārvalstu investoru aktivitāti,» atzīmē Coface Latvia direktors Arnis Blūmfelds.

Vienlaikus attīstīto ekonomiku risku novērtēšanā ieviests jauns mainīgais, paskaidro Coface Latvia. Tas ļauj noteikt populisma apmērus politikā. Pašlaik Eiropas valstis, kurās populisma spiediens sasniedzis augstāko līmeni, ir Apvienotā Karaliste un Francija, kur šo vērtējumu ietekmējusi sabiedriskā kārtība, kā arī Nīderlande un Austrija, kur vērojama neuzticība multikulturālisma politikai, skaidro Starptautiskais kredītrisku apdrošinātāja pārstāvis.

Ref: 225.000.103.548

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas