Politoloģe Kažoka: Šī valdība turpina darbu tikai tādēļ, ka tai nav alternatīvas

Pašlaik piecu partiju koalīcija Krišjāņa Kariņa (JV) vadībā ir stabila, jo tai īsti nav alternatīvu, bet ir skaidrs, ka vakcinācijas procesa vadība ietekmēs koalīcijas partiju reitingus, vērtē politoloģe Iveta Kažoka.

Eksperte uzsvēra, ka pašreizējais valdības darbs ietekmēs ne tikai valdības reitingus kopumā, bet arī atsevišķas partijas, piemēram, politisko apvienību Attīstībai/Par! (AP).

Kažoka norādīja, ka AP pašlaik ir zināmā mērā nonākusi strupceļā, jo viņiem nav daudz veselības ministra kandidātu, kuri varētu aizstāt pašreizējo veselības ministru Danielu Pavļutu (AP). «Normālos apstākļos šis būtu tas mirklis, kad veselības ministra amatu vajadzētu uzticēt kādam citam politiķim no AP, vai to uzticēt pat citam politiskam spēkam, bet šobrīd izskatās, ka nav citu kandidātu,» izteicās Kažoka.

Viņa pauda viedokli, ka pašlaik ir grūti spriest, vai potēšanas process ietekmēs koalīcijā esošās partijas jau pašvaldību vēlēšanās, jo tajās būs jaunas vēlēšanu teritorijas un pašlaik nav iespējams zināt, kā sabiedrība reaģēs uz jauno vārdu parādīšanos vēlēšanu sarakstos.

«Ir neizbēgami, ka notiekošais ap vakcinācijas procesu samazina sabiedrības uzticēšanos valdībai,» uzsvēra Kažoka.

Kā ziņots, martā populārāko partiju augšgalā ir politiskais spēks Saskaņa un Nacionālā apvienība (NA), liecina pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tapušās pētījumu kompānijas SKDS aptaujas dati.

Lūdzot vēlētājiem atbildēt, par ko tie balsotu, ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, noskaidrots, ka augstākais reitings patlaban ir partijai Saskaņa. Pavisam nedaudz atpaliek NA, savukārt trešajā un ceturtajā vietā gandrīz līdzvērtīgi ir opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī premjerministra Krišjāņa Kariņa pārstāvētā partiju apvienība Jaunā vienotība (JV).

Uz jautājumu, par kādu partiju balsotu, ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, 9,9% aptaujāto vēlētāju atbildēja, ka balsotu par Saskaņu, kamēr NA atbalstu paustu 7,3% vēlētāju.

ZZS pērnā gada decembrī atbalstu pauda 8%, taču martā savu balsi par šo politisko spēku būtu gatavi atdot 6,4% iedzīvotāju, kas ir par 1,6 procentpunktiem mazāk.

Savukārt JV pērn decembrī atbalstu pauda 4,1%, kamēr šā gada martā atbalsts pieaudzis par 2,2 procentpunktiem līdz 6,3%.

Par Attīstībai/Par! balsotu 5,1% vēlētāju, kamēr pārējo partiju atbalsts ir mazāks par 5%. Progresīvie šai aptaujā ir ieguvuši 4,2% atbalstu, Jaunā konservatīvā partija – 3,9%, bet par Saeimas deputāta Alda Gobzema nesen dibināto partiju Likums un kārtība rīt būtu gatavi balsot 3,7% vēlētāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas