bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.07.2018 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa

10 populārākās vietas visā pasaulē, kuras ir aizliegtas apmeklētājiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ja tu domā, ka visa pasaule ir uz tavas delnas, tad šī informācija tevi noteikti sarūgtinās.

Kā izrādās, pasaulē ir pietiekami daudz slepenu vietu, kurās netiek ielaists tikpat kā neviens cilvēks, neatkarīgi no viņa naudas daudzuma vai sabiedriskā stāvokļa.

Taču, pateicoties internetam, tu tomēr vari par šādām vietām uzzināt!

10. Bohemiāņu birzs

Šī vieta atgādina kulta trilleri ar gluži tādu pašu nosaukumu. Bohemiāņu birzs ir aptuveni 11 kvadrātkilometru liela, neapdzīvota platība Monterio, Kalifornijas štatā. Zeme pieder privātam mākslas cienītāju klubam, kas pārsteidzošā kārtā zināms kā Bohemiāņu klubs. Katru vasaru šis klubs rīko divu nedēļu ilgu nometni pasaules ietekmīgākajiem vīriem. Tas viss izskatās visnotaļ dīvaini.

9. Vatikāna slepenais arhīvs

Tā nav parasta sena bibliotēka, bet gan Vatikāna bibliotēka. Tikai pāris svētajiem ir ļauta pieeja pāvestam piederošajam arhīvam. Ja kādam nepieciešama Vatikānā glabātajās grāmatās esošā informācija, grāmatas manuskriptu iespējams saņemt elektroniskā veidā.

8. Lesko alas

Francijas dienvidrietumos atrodas Lesko alas, kurās atklāti aptuveni 17 500 gadus seni paleolīta laikmeta alu zīmējumi. Lai gan alas kādreiz bija atvērtas publiskai apskatei, tās tagad ir slēgtas, lai mākslas darbs saglabātos tā oriģinālajā stāvoklī.

7. Paingepa

Šī vieta zināma kā Austrālijas 51. zona (slepens militārais poligons). Tā atrodas Austrālijas centrālajā daļā un par šo objektu atbild valdība un Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP). Šī ir vienīga teritorija Austrālijā, kuras gaisa telpu aizliegts pārlidot. Zināms, ka tā tiek izmantota kā novērošanas stacija, lai gan nav skaidrs, kas īsti no tās tiek novērots. Lēsts, ka Paingepā tiek izmēģināti karadarbībai pielāgoti droni.

6. Maskavas metro-2

Metro-2 ir slepena pazemes tuneļu sistēma, kas darbojas paralēli pilsētas publiski pieejamajam metro. Tuneļu sistēma tika izbūvēta Staļina laikā un tai Valsts drošības komiteja (VDK) piešķīra šifrēto nosaukumu D-6. Kad Krievijas Federācija tika izprašņāta par šo pazemes sistēmu, Federālais drošības dienests nedz noliedza, nedz apstiprināja tā esamību.

Lēsts, ka apakšzemes sistēmai ir sava metro līnija, kas tiek izmantota, lai no Kremļa nokļūtu Federālā drošības dienesta telpās, valdības lidlaukā un pazemes pilsētiņā Ramenki.

5. 39. istaba

39. istaba atrodas Ziemeļkorejā un tā zināma arī kā 39. birojs. Tā ir slepena organizācija, kuras vienīgais mērķis ir rast veidu, kā Kimam Čenunam sagādāt ārvalstu valūtu. Tā dibināta 1970. gados. Lai gan par šo organizāciju pieejamā informācija ir visai skopa, zināms, ka tai pieder 20 konti Šveices un Ķīnas bankās, kas izveidoti naudas atmazgāšanai un citām nelegālām transakcijām.

Ziņots, ka šī organizācija ir atbildīga par narkotiku kontrabandu un nelegālu ieroču tirdzniecību. 39. istabas paspārnē darbojas 130 uzņēmumi, kurus pārvalda Kims Čenuns.

4. Mežgorje

Ziņots, ka Mežgorje ir Krievijas slepenā kodolraķešu izmēģinājumu bāze. Pilsētiņā ir izvietoti divi bataljoni, kas liedz tajā iekļūt negaidītiem viesiem. Bāzē atrodas automātiskās ballistiskās raķetes, kuras tiek automātiski aktivizētas kodoluzbrukuma gadījumā ar seismisko, gaismas un spiediena sensoru palīdzību.

3. Disneja klubs 33

Tas atrodas Disnejlendā, Floridas štatā – lai arī ieeja šajā ekskluzīvajās telpās izskatās neapsargāta, tā tāda ir. Iekļūšana biedru kluba telpās nav vienkāršā – klubā nav ļauts ierasties parastajiem ļaudīm. Zināms, ka kluba biedru sarakstā ir ASV prezidenti, biznesmeņi un aktieri.

2. 51. zona

Šis ir viens no sliktāk glabātajiem noslēpumiem ASV vēsturē. 51. zona ir militāra bāze, kas atrodas Nevadā. Bāzes centrā atrodas liels militārajām vajadzībām izmantojams lidlauks. Zinātāji apgalvo, ka šajā bāzē notiek dažādu eksperimentālu gaisa ieroču un lidaparātu izmēģināšana. Dīvainākais ir tas, ka ASV valdība noliedz šīs bāzes pastāvēšanu, tādējādi popularizējot sazvērestības teorijas, ka bāze izmantota NLO izpētei.

1. Google datu centrs

Šis centrs ir tikpat spēcīgi apsargāts kā 51. zona, Google datu centra atrašanās vieta ir labi glabāts noslēpums, un tajā tiek apstrādāti vairāki triljoni mūsu datu.

Avots: anonews.co


Pievienot komentāru

  1. Sv. Pēteris teica:

    Tikai pāris svētajiem ir ļauta pieeja pāvestam piederošajam arhīvam.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri