Porošenko: Latvijas atbalsts eirointegrācijas jautājumos Ukrainai ir ļoti nozīmīgs

Ukrainas prezidents Petro Porošenko (no kreisās) un Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Latvija ir efektīvs advokāts Ukrainas pozīcijai Eiropas Savienībā (ES), un Latvijas atbalsts eirointegrācijas jautājumos Ukrainai ir ļoti nozīmīgs, tiekoties ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, norādījis Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Preses konferences sākumā Porošenko pateicās Vējonim par viesmīlību un teica, ka šīs dienas laikapstākļi lieliski atspoguļo abu valstu attiecības.

Tāpat Ukrainas prezidents pateicās Vējonim par atbalstu Ukrainas neatkarībai, sniegto pieredzi reformu īstenošanā un novērtēja ciešo pozīciju un nostāju Krimas aneksijas neatzīšanā.

«Latvija ļoti labi saprot Ukrainu, jo ir pārdzīvojusi padomju okupāciju. Pretstāvēt Krievijas agresijai varam tikai tad, ja ES, Latvija un Ukraina apvieno spēkus,» uzsvēra Porošenko.

Ukrainas prezidents arī izteica pateicību Latvijai par Ukrainas karavīru ārstēšanu un rehabilitāciju Latvijā un novērtēja Latvijas iesaisti Ukrainas karavīru apmācīšanā un sagatavošanā, kas svarīgi nostiprina Ukrainas militārās spējas.

Tāpat Porošenko pateicās Vējonim par sadarbību bezvīzu režīma jautājumā un uzsvēra, ka Latvija jau šobrīd paver Ukrainai ceļu uz Eiropu, ļaujot cilvēkiem no Latvijas ceļot tālāk uz citām Eiropas valstīm.

Savukārt Vējonis norādīja, ka Ukraina ir Eiropas drošības stūrakmens, tādēļ Latvijas un visas Eiropas interesēs ir demokrātiska, ekonomiski un militāri spēcīga Ukraina.

Preses konferenci Latvijas prezidents sāka ar pateicības vārdiem Ukrainas prezidentam, sakot, ka abas valstis vēsturiski raksturo cieša sadarbība, un šī vizīte dos jaunu impulsu abu valstu divpusējām attiecībām.

Vējonis norādīja, ka būtiski turpināt ES atbalstu Ukrainas valdības īstenotajām reformām, un uzslavēja Ukrainu par valdības līdz šim paveikto. «Mēs ļoti labi izprotam, ka jebkura reforma ir sarežģīta, tādēļ esam gatavi dalīties ar savu pieredzi, lai palīdzētu Ukrainas valdībai šī reformas īstenot,» preses konferencē teica Latvijas prezidents.

Viņš ir pārliecināts, ka starptautiskajai sabiedrībai jāturpina atbalstīt Ukrainas centieni stabilizēt situāciju reģionā, un jāsaglabā solidaritāte

«Pirms trīs gadiem Krievijas īstenotā Krimas aneksija ir mainījusi drošības situāciju. Latvija nosoda šādu Krievijas soli un vienmēr esam iestājušies par Ukrainas teritoriālo integritāti un suverenitāti, un to darīsim arī turpmāk,» sacīja Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka sankciju pārskatīšana Krievijai būs iespējama tikai tad, kad tiks izpildīta Minskas vienošanās. «Tāpat kā starptautiskā sabiedrība, arī Latvija cer, ka Krievija būs ieinteresēta konflikta risināšanā un pārtrauks asinsizliešanu Ukrainā, bet praktiskās darbības pagaidām par to neliecina,» ar nožēlu sacīja Vējonis.

Latvijas prezidents atzīmēja, ka Porošenko vizīte Latvijā notiek ļoti zīmīgā laikā, jo aprit 25 gadi kopš Latvijas un Ukrainas diplomātisko attiecību nodibināšanas.

Uzrunājot klātesošos, Vējonis pauda cerību, ka jau šajā vasarā Ukrainas pilsoņiem būs iespējams bez vīzas apmeklēt Šengenas zonas valstis, kas būtu labs pamats cilvēku savstarpējo kontaktu stiprināšanai starp abām valstīm.

Vējonis arī norādīja, ka Ukraina tradicionāli ir bijis nozīmīgs tirdzniecības partneris, tādēļ Latvija ir ieinteresēta šīs jomas stiprināšanā.

Jau ziņots, ka otrdien, 4.aprīlī, vizītē Latvijā ieradās Ukrainas prezidents Petro Porošenko un viņa kundze Marina Porošenko.

Ref:224.000.103.831

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas