Porošenko: Neviens nezina, kam Krievija gribēs uzbrukt rīt

Ukrainas prezidents Petro Porošenko

Krievija ir neprognozējama savās agresīvajās darbībās un var uzbrukt jebkurā vietā, piemēram, Baltijas valstīm vai ar ieročiem aizsargāt gāzes cauruļvadu Nord Stream 2, intervijā Polijas telekanālam TVN24 pavēstījis Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

«Neviens nezina, kam Krievija gribēs uzbrukt rīt. Varbūt Krievijas karavīriem gribēsies aizsargāt Nord Stream 2 un uzbrukt Baltijas valstīm,» sacīja Porošenko. «Varbūt Krievijai iegribēsies veikt triecienu pa kārtējām vēlēšanām, kā viņi mēģināja to darīt referenduma laikā Nīderlandē vai Breksita referenduma laikā un citās valstīs.»

Viņš uzsvēra, ka pašreizējā situācijā Ukraina prasa vienotību, kā tas tika nodemonstrēts nesen pēc Krievijas uzbrukuma Ukrainas kuģiem Kerčas šaurumā.

«Pirms četriem gadiem visi baidījās nosaukt Krievijas uzbrukumu Ukrainai par agresiju, to sauca par konfliktu vai krīzi. Tagad situācija izskatās pavisam citādi,» norādīja Porošenko.

«Katru reizi Krievija noliedz savu atbildību par tiem vai citiem noziegumiem. Un tikai tiešu pierādījumu demonstrēšana, kā Malaizijas reisa MH17 notriekšanas vai indēšanas Solsberijā gadījumā, ļauj parādīt patieso Krieviju,» sacīja Porošenko. «Notikumi Kerčas šaurumā ir bīstami Ukrainas vienotībai, taču visupirms – visas Eiropas reģionālajai drošībai un, iespējams, globālajai drošībai.»

Viņš arī piebilda, ka Rietumu reakcija uz Krievijas agresiju Kerčas šaurumā bija zibenīga – uz ukraiņu jūrnieku sagūstīšanu reaģēja ANO, NATO, vairums alianses dalībvalstu, G7 un Eiropas Savienība (ES).

Jāpiebilst, ka Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ceturtdien, 6.decembrī Milānā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) 25.Ministru padomes sanāksmes laikā piedalījās Ukrainas organizētā pasākumā Par Krimas Autonomās Republikas, Sevastopoles, Melnās jūras un Azova jūras daļu militarizāciju. Savā uzrunā ārlietu ministrs vērsa uzmanību, ka Krievijas Federālā drošības dienesta Robežsardzes dienesta kuģu uzbrukums trim Ukrainas Jūras spēku kuģiem starptautiskajos ūdeņos netālu no Kerčas šauruma ir uzskatāms par agresijas aktu, BNN informē Ārlietu ministrija.

«Vēlos arī uzsvērt, ka neuzskatām šo par atsevišķu incidentu, bet gan par klaju starptautisko tiesību pārkāpumu un uzbrukuma Ukrainas suverenitātei turpinājumu. Tāpēc pieprasām Krievijai pēc iespējas ātrāk un bez priekšnosacījumiem atbrīvot arestētos Ukrainas jūrniekus un sagrābtos kuģus. Aicinām Krieviju spert visus nepieciešamos soļus situācijas deeskalēšanai. Šobrīd Eiropas Savienībai ir jāsniedz lielāks atbalsts Ukrainai,» uzsvēris Rinkēvičs.

Kā zināms, Krievijas bruņotie spēki 25.novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas tika aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietināja uz diviem mēnešiem un nogādāja Maskavā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas