Portugālē atlaiž parlamentu par budžeta nepieņemšanu

Portugālē tiks atlaists parlaments un rīkotas ārkārtas vēlēšanas, tā paziņojis Portugāles prezidents Marselu Rebelu de Souza (Marcelo Rebelo de Sousa), vēsta britu raidorganizācija BBC.

De Sousa par lēmumu atlaist parlamentu paziņojis ceturtdien, 4.novembrī. Portugāles prezidents lēmumu skaidrojis ar Nacionālās asamblejas lēmumu noraidīt 2022.gada valsts budžeta projektu, uzsverot, ka valstī tas noticis pirmo reizi vairāku gadu desmitu laikā.

Lasiet arī: Lielbritānijā apstiprina pirmās zāles pret Covid-19

Nākamā gada budžeta pieņemšanai sevišķu nozīmību piešķir tas, ka Portugāle šobrīd cenšas pārvarēt pandēmiju un «ekonomisku un sociālu krīzi», vērtējis de Sousa. Valsts budžeta projekta noraidīšana Lisabonā skaidrojama ar likumdevēju atbalsta trūkumu sociālistu premjerministra Antoniu Koštas (António Costa) valdībai.

Košta un Portugāles Sociālistiskā partija Dienvideiropas valsti vadījusi kopš 2015.gada vēlēšanām. Pēc 2019.gada parlamenta vēlēšanām sociālisti izveidoja mazākuma valdību ar galēji kreiso partiju frakciju atbalstu, tomēr starp sociālistiem un to ārpuskoalīcijas partneriem netika noslēgts sadarbības līgums. Attiecīgi valdība partneru atbalstu savām likumdošanas iniciatīvām guva katru reizi atsevišķu sarunu ceļā, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas