Portugāle savā ES prezidentūrā koncentrēsies uz sociālo jomu

Portugāle, kura 2021.gada 1.janvārī pārņems prezidentūru ES Padomē no Vācijas, vēlas dot koncentrēties uz Eiropas sociālo modeli bloka dienaskārtībā saistībā ar atbalstu iedzīvotājiem krīzes laikā, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Portugāles valdības dokumentā, kur izklāstītas ES Padomes Portugāles prezidentūras prioritātes un no redzējis EurActiv, norādīts: «Prezidentūra tieksies uz to, lai uzlabotu Eiropas noturību un iedzīvotāju pārliecību par Eiropas sociālo modeli, veicinot savienību, kura balstīta uz kopīgām solidaritātes, dzīves līmeņa izlīdzināšanas un saliedētības vērtībām.»

Sešus mēnešus ilgajā prezidentūrā Portugāles valdība savu un bloka iestāžu darbību vēlas koncentrēt uz pieciem galvenajiem darbības virzieniem: Eiropas noturību, Eiropas sociālo nodrošinātību, bloka klimata aizsardzības politiku, digitalizāciju un Eiropas līdzdalību globālās sadarbības procesos. Īpašu uzmanību plānots pievērst sociāliem jautājumiem kā galvenajam ES darbības virzienam attiecībā uz COVID-19 krīzes ietekmes mazināšanu.

Lai apspriestu šos jautājumus, Portugāles valdība iecerējusi 2021.gada 7. un 8. maijā Porto pilsētā rīkot ES sociālo lietu galotņu sanāksmi. Tās dienas kārtībā būtu ES atgūšanās no COVID-19 krīzes un pielāgošanās pārmaiņām, ko prasta klimata saudzēšana, digitalizācijas attīstība un pārmaiņas demogrāfijā, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!