Prasa saglabāt 52 kokus Pārdaugavā un ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā

Lai saglabātu apdraudēto ekosistēmu Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā, vietnē ManaBalss aicina nepieļaut 52 koku izciršanu zaļajā teritorijā Pārdaugavā, informē iniciatīvas autore Ingrīda Ērenpreiss.

Šis jautājums patlaban ir publiskajā apspriešanā, un autore aicina īsā laikā – līdz publiskās apspriešanas beigām 2019.gada 4.novembrī savākt atbalsta parakstus šādam kolektīvajam iesniegumam. Tas tiks iesniegts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un Rīgas domē.

Iniciatīvas autore ir biedrības Aleju aizsardzība vadītāja, un viņas mērķis ir izvērsta ekoloģiskā tīkla ieviešana Latvijas pilsētvidē. 52 apdraudēto koku liktenis ir daļa no tā, atzīmē Ingrīda Ērenpreiss.

«Ideālais risinājums būtu šo zaļo ekoloģisko teritoriju ar lakstīgalām pievienot LU Botāniskajam dārzam, kā tas bija 1970.–1980.gados,» par konkrēto priekšlikumu raksta iniciatīvas autore.

Viņa norāda, ka šādi tiks nodrošināta arī dabas un kultūras mantojuma saglabāšana atbilstīgi Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas 2010. gada atzinumam Nepieciešamība piemērot integrētu pieeju pilsētvides atjaunošanā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas