Prāvu par WikiLeaks dibinātāja Asanža izdošanu turpinās skatīt 2020.gada februārī

Džuliana Asanža atbalstītāji protestā pie tiesas Londonā, kur skata lietu par “WikiLeaks” dibinātāja izdošanu

Tiesas prāva par WikiLeaks dibinātāja Džuliāna Asanža (Julian Assange) dibinātāja izdošanu turpināsies 2020.gada februārī, ziņo Reuters.

Londonas tiesas tiesnese Vanesa Baraitsera (Vanessa Baraitser) atteikusi Asanža aizstāvju lūgumu uz trim mēnešiem atlikt lietas skatīšanu, līdz ar to nākamā tiesas sēde šajā lietā gaidāma 2020.gada februārī.

48 gadus vecais Asanžs ASV apsūdzēts par 18 pārkāpumiem, tai skaitā spiegošanas likuma pārkāpumiem un sazvērestību, lai uzlauztu valdības datorsistēmas. Ja ASV notiesā Asanžu, viņam aiz restēm varētu nākties pavadīt vairākas desmitgades.

Austrālijā dzimušais Asanžs iemantoja starptautisku atpazīstamību pēc tam, kad 2010.gadā WikiLeaks publicēja noslepenotu ASV armijas video, kurā bija redzams, kā 2007.gadā amerikāņu helikopteri uzbrūk Bagdādei, nogalinot vairākus cilvēkus, tostarp Reuters darbiniekus. WikiLeaks arī publiskojis vairākus ASV diplomātiskos dokumentus.

Asanža atbalstītāji viņu dēvē par runas brīvības aizstāvi un slavē to, ka viņš atmaskojis ļaunprātīgu valsts varas izmantošanu. Savukārt WikiLeaks dibinātāja kritiķi gan norādījuši, ka viņš sadarbojies ar Krieviju, apdraudot Rietumu un ASV drošību.

Asanžs Londonas tiesā

No 2012.gada līdz 2019.gada aprīlim Asanžs bija radis patvērumu Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai patvertos no izdošanas Zviedrijai, kur viņš bija apsūdzēts seksuāla rakstura noziegumos. Asanžs savu vainu noliedza un pauda pārliecību, ka viņu izsūtīs uz ASV.

Lasiet arī: Zviedrija atsāks izmeklēšanu pret Wikileaks Asanžu par izvarošanu

Pēc tam, kad šā gada aprīlī Asanžu izveda no Ekvadoras vēstniecības viņa piesprieda 50 nedēļu ilgu cietumsodu par galvojuma pārkāpumu. To viņš pašlaik ir izcietis, taču aizvien atrodas cietumā, kamēr tiek skatīta lieta par viņa izdošanu.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas