Precizē automašīnu novietošanas kārtību sūtījumu nogādāšanai

Valdība akceptē likumprojektu, kas paredz, ka transportlīdzekļus, kuriem ir izsniegta Ceļu satiksmes likumā paredzētā caurlaide, tās lietošanas noteiktajā kārtībā bez maksas var novietot stāvēšanai uz laiku, kas nav ilgāks par 30 minūtēm, uz pašvaldības autoceļa vai ielas maksas autostāvvietās.

Satiksmes ministrija (SM) skaidro, ka pērn novembrī pieņemti noteikumi, kas dod tiesības transportlīdzekļu vadītājiem darba uzdevumu pildīšanas laikā neievērot atsevišķas ceļu satiksmes noteikumu prasības.

Noteikumi, nosaka kārtību, kādā lieto caurlaidi, kas dod tiesības pasta komersantu, inkasentu un inkasācijas apsardzes, Saeimas, Valsts prezidenta Kancelejas, Valsts kancelejas, Augstākās tiesas, Ģenerālprokuratūras un ministrijas transportlīdzekļa vadītājam darba uzdevumu pildīšanas laikā neievērot apstāšanās un stāvēšanas noteikumus un ceļa zīmju Braukt aizliegts, Mehāniskajiem transportlīdzekļiem braukt aizliegts un Kravas automobiļiem braukt aizliegts prasības.

Valsts un pašvaldības policija ir informējusi SM par konstatētiem gadījumiem, kad transportlīdzeklis, kuram ir izsniegta caurlaide, tiek novietots uz ielas braucamās daļas vai uz ietves blakus brīvām pašvaldības maksas autostāvvietām, tādējādi apgrūtinot ceļa satiksmi vai gājēju pārvietošanos.

Likumā par autoceļiem noteikts, ka pašvaldība ar saistošajiem noteikumiem var paredzēt, ka par transportlīdzekļa novietošanu uz pašvaldības autoceļa vai ielas stāvēšanai drīkst iekasēt maksu. Tādējādi veidojas situācija, ka, lai nepārkāptu pašvaldību saistošajos noteikumos noteikto, transportlīdzekļi netiek novietoti tukšās maksas autostāvvietās, bet vietās, kuras tiek regulētas ar apstāšanās vai stāvēšanas aizliegumiem, tādējādi radot zināmus riskus transporta un gājēju kustībai.

Likumprojekts vēl jāpieņem Saeimā.

Ref:224.000.103.838

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas