Precizēta ziņa. Konstatē Mūrmanes-Umbraško disciplinārpārkāpumu – izsaka rājienu

Veselības ministrija Daniela Pavļuta (AP) rosinātajā disciplinārpārbaudē ir konstatēts Veselības ministrijas valsts sekretāres Dainas Mūrmanes-Umbraško disciplinārpārkāpums, 8.aprīlī informē Pavļuts.

Saskaņā ar likuma prasībām lieta tika izmeklēta ar komisijas palīdzību, kas nākusi klajā ar secinājumiem, ka sekretāre ir atbildīga par to, ka lēmuma pieņemšanas process nav izsekojams, caurspīdīgs.

Pārbaude rosināta saistībā ar vairākiem pirmajiem BioNTech/Pfizer vakcīnu pret Covid-19 iepirkumiem, kuros Latvija bija iegādājusies mazāk vakcīnu, nekā bija pieejams.

Pavļuts pastāstīja, ka Mūrmane-Umbraško strādājusi bez pilnvarām un izsekojamām norādēm.

«Disciplinārpārkāpums ir izdarīts.»

Vienlaikus izmeklēšanas komisija saskata vainu mīkstinošus apstākļus, kas ir nestandarta process ar daudziem nezināmajiem, kā arī tas, ka Veselības ministrija strādājusi ārkārtas situācijas apstākļos jau kopš pērnā pavasara.

Pavļuts teica, ka ir pieņēmis lēmumu izteikt Mūrmanei-Umbraško rājienu.

Vienlaikus Pavļuts nolēmis pārcelt viņu zemākā amatā ministrijā. «Ir iedragāta sabiedrības uzticēšanās mūsu spējai pieņemt lēmumus sabiedrības veselības interesēs. Veselības ministrijā vajadzīgas izmaiņas, lai vairotu sabiedrības uzticēšanos.»

Mūrmane-Umbraško BNN precizē: «Iniciatīva pārcelt mani citā amatā ir veselības ministra personiska iniciatīva, kas līdz 8.aprīļa preses konferences brīdim man ir izteikta vienīgi mutvārdos privātā sarunā. Ne dienesta pārbaudes, ne disciplinārlietas ietvaros šāds lēmums nav pieņemts.»

Tāpat vēl nav pieņemts oficiāls lēmums par valsts sekretāres amata nomaiņu.

Par otro Pfizer vakcīnu pret Covid-19 iepirkuma nenodrošināšanu rosināta pārbaude pret Zāļu valsts aģentūras vadītāju Svenu Henkuzenu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas