Premjere: Latvija varētu uzņemt līdz 200 bēgļiem

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Latvijas valdībai šonedēļ būtu jāvienojas, cik daudz Ziemeļāfrikas bēgļus valstī varētu uzņemt pēc brīvprātības principa,  un lai gan koalīcija vēl nav par to vienojusies, premjerministre Laimdota Straujuma uzskata, ka tie varētu aptuveni 200 cilvēki, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju interneta ziņu portāls lsm.

Straujuma intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja, ka, viņasprāt, Latvija varētu uzņemt līdz 200 cilvēkiem, bet tas ir tikai viņas personīgais viedoklis.

Premjere skaidroja, ka šāds viedoklis viņai ir pēc sarunas ar Igaunijas kolēģi, kurš pastāstīja par formulu, kuru varētu atbalstīt Tallina, un pēc kuras Latvijai būtu jāuzņem aptuveni 200 patvēruma meklētāji.

Straujuma arī kārtējo reizi uzsvēra, ka Latvija nevar palikt malā un  nepalīdzēt bēgļu jautājumā valstīm, kuras visvairāk izjūt bēgļu plūsmu no Ziemeļāfrikas.  Viņa jau iepriekš pauda, ka Latvijai ir jāuzņem bēgļi, jo tā nevar izvairīties no kopējās Eiropas Savienības (ES) atbildības.

BNN jau vēstīja, ka pēc iekšlietu ministra Riharda Kozlovska domām, Latvija var uzņemt apmēram 50 – 60 bēgļus. Tas ir cilvēku daudzums, kuru iekšlietu sistēma spēj uzņemt jau pašlaik ar esošajiem resursiem.

Viņš uzsvēra, ka nevienai valstij nebūs obligāti jāuzņem bēgļus, bet būs pašai jānosaka, cik lielu bēgļu daudzumu tā var uzņemt. Tās būs personas, kas savā dzimtenē tiek vajātas un kurām draud nogalināšana.

Ministrs norādīja, ka svarīgi ir ne tikai uzņemt bēgļus, bet gan tos integrēt sabiedrībā.

Kā ziņots, ES valstu un valdību vadītāji vienojušies, ka ES dalībvalstis nākamajos gados varētu uzņemt 60 000 bēgļu, tomēr par konkrētu risinājumu bēgļu uzņemšanai un sadalīšanai pa valstīm diskusijas vēl turpināsies. Paredzēts, ka ES valstu iekšlietu ministri līdz jūlija beigām vienosies par konkrētu piedāvājumu bēgļu uzņemšanai dalībvalstīs.

Tiek plānots, ka ES valstis nākamajos divos gados uzņems 40 000 patvēruma meklētāju no Sīrijas un Eritrejas, kuri atrodas Itālijā un Grieķijā. Tāpat paredzēts nodrošināt mītnesvietu 20 000 cilvēku no trešajām valstīm, kuriem nepārprotami nepieciešama starptautiska aizsardzība.

Latvijas valdošās koalīcijas politiskie spēki ir vienisprātis, ka obligātu bēgļu kvotu noteikšana Latvijai nav atbalstāma.

Ref: 102.000.102.10176

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas