Premjere pieprasa satiksmes ministra Matīsa demisiju

Ministru prezidente Laimdota Straujuma un satiksmes ministrs Anrijs Matīss

Latvijas ministru prezidente Laimdota Straujuma pieprasījusi satiksmes ministra demisiju, informē Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Iemesls demisijas pieprasīšanai ir ministra novilcinātās darbības, laicīgi neiepazīstinot valdību ar nepieciešamajām rīcībām valsts nacionālās aviokompānijas airBaltic attīstībai, kā arī uzraudzības trūkums par aviokompānijas stratēģisko virzību, tādējādi, iespējams, neizmantojot visas potenciālās iespējas.

Jau ziņots, ka valdība vakar atbalstīja Prudentia atrasto nacionālās aviokompānijas airBaltic finanšu investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kurš par 52 miljonu eiro ieguldījumu iegūs 20% airBaltic akciju. Savukārt valsts aviosabiedrībā ieguldīs 80 miljonus eiro.

Iepriekš Matīss bija paudis viedokli, ka nacionālās drošības apsvērumu dēļ nebūtu vēlams izvēlēties šo konsultanta Prudentia atrasto airBaltic investoru.

Vienlaikus Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji pirmdien, 9.novembrī, plāno tikšanos ar premjeri, lūdzot viņu izskaidrot gan satiksmes ministra Anrija Matīsa demisijas pieprasīšanu, gan situāciju saistībā ar nacionālo lidsabiedrību airBaltic.

To šodien pēc ZZS frakcijas sēdes žurnālistiem sacīja frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. Viņš norādīja, ka nākamā satiksmes ministra kandidāta virzīšana jāveic Straujumai un Vienotībai, taču solīja rūpīgi vērtēt gaidāmo ministra amata pretendentu.

Ref:103.000.103.9024

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas