Premjers ASV kongresmeņus iepazīstina ar Latvijas priekšrocībām

Valdis Dombrovskis un ASV kongresmeņi

Atvērta uzņēmējdarbības vide, augsti kvalificēts darbaspēks un stratēģiski infrastruktūras savienojumi ar rietumu un austrumu reģioniem ir Latvijas priekšrocības, attīstot ekonomiskās sadarbības un investīciju projektus, uzsvēris Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ASV Kongresa Pārstāvju palātas delegācijas pārstāvjiem.

Premjers, sestdien, 30.jūnijā, tiekoties ar ASV kongresmeņiem, norādīja, ka tieši eksports un ražošana ir bijuši svarīgākie faktori, kas krīzes laikā palīdzējuši atjaunot izaugsmi. Ņemot vērā salīdzinoši lēnos attīstības tempus Eiropā, Latvija ir ieinteresēta paplašināt ekonomisko sadarbību ar dinamiskāk augošajiem tirgiem, tostarp arī ASV, fokusējoties uz projektiem, kas vērsti uz ražošanu, eksportu un jaunu darba vietu izveidi, informē Ministru kabinets.

Latvijas un ASV stratēģiskajā partnerībā liela nozīme ir Ziemeļu distribūcijas tīklam – transporta koridoram, kas nodrošina NATO nemilitāro kravu piegādi uz Afganistānu. Latvijai šajā koridorā ir vadošās valsts loma, tādēļ Dombrovskis uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta to attīstīt, apkalpojot arī no Afganistānas izejošās kravu plūsmas un uzsākot komerciālo kravu apkalpošanu. Tāpat premjers kongresmeņus informēja, ka Latvijas uzņēmēji ir gatavi piedāvāt savus produktus un pakalpojumus ASV misijai Afganistānā krietni plašākos apmēros kā līdz šim.

«Latvijas un ASV sadarbība kļūst aizvien ciešāka gan ekonomiskajā, gan diplomātiskajā dimensijā, un redzama arī liela interese no Latvijas uzņēmēju puses par iespējām sadarboties ar ASV. Nākamajā nedēļā gaidāmā ASV uzņēmēju delegācijas vizīte un Latvijas-ASV biznesa forums būs vēl viens impulss šīs sadarbības padziļināšanai,» sacīja premjers.

Dombrovskis kongresmeņus informēja arī par Latvijas iesniegto pieteikumu iestājai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) un aicināja ASV pusi atbalstīt Latvijas centienus pievienoties šai organizācijai.

Kongresa pārstāvji atzinīgi novērtēja Latvijas paveikto krīzes pārvarēšanā, atgūstot ekonomikas stabilitāti un atjaunojot izaugsmi. Tāpat ASV pārstāvji pauda gandarījumu par Latvijas un ASV savstarpējās tirdzniecības pieaugumu pēdējos gados un bija vienisprātis ar premjeru, ka abām pusēm jāturpina atbalstīt šo pozitīvo tendenci. Kongresmeņi interesējās arī par jaunākajiem notikumiem Eiropas Savienībā un eirozonā, tostarp arī par Briselē notikušajā Eiropadomes sanāksmē pieņemtajiem lēmumiem.

Latvijā ieradušies astoņi ASV Kongresa pārstāvji – delegācijas vadītājs Dens Bērtons (Dan Burton) un kongresmeņi Luiss Gutjerrezs (Luis Gutierrez), Tims Holdens (Tim Holden), Edija Bērnisa Džonsone (Eddie Bernice Johnson), Gregorijs Mīkss (Gregory Meeks), Tods Platss (Todd Platts), Džīna Šmita (Jean Schmidt) un Teodors Doičs (Theodore Deutsch).

Ref: 102.000.102.1989

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas