Premjers: Jāsagatavo piedāvājums mazāk turīgo aizsardzībai pret energoresursu cenu kāpumu

Valdībai ir jāsagatavo piedāvājums mazāk turīgo aizsardzībai pret pašlaik vērojamo energoresursu cenu straujo kāpumu, intervijā TV3 uzsvēris Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers atgādināja, ka valdība vakar uzklausīja Ekonomikas ministrijas ziņojumu par elektrības un gāzes cenu kāpumu. Ziņojumā secināts, ka nav pazīmju, ka būtu energoresursu krīze, tomēr to cenas ceļas.

Kariņš atzīmēja, ka energoresursu cenas līdzīgi ceļas ražotājiem visās pasaulē, attiecīgi nav tā, ka uzņēmēji vienās valstīs nonāktu daudz labākā situācijā nekā uzņēmēji citās valstīs, taču cenu pieaugums ir izaicinājums mazāk turīgās mājsaimniecībās.

Šī iemelsa dēļ ministrijām ir uzdots divu mēnešu laikā sagatavot redzējumu, kā identificēt tos, kam nepieciešama palīdzība energoresursu cenu kāpuma dēļ, un kādu atbalstu viņiem sniegt, atzīmēja politiķis.

Kariņš pieļāva, ka šo jautājumu varētu risināt kopā ar nākamā gada budžetu, bet iespējams arī ātrāk, jau šogad paredzot atbalstam naudu no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas