bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 19.01.2020 | Vārda dienas: Alnis, Andulis
LatviaLatvija

Premjers Latīņamerikas valstīm uzsver Latvijas priekšrocības

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Premjers Valdis Dombrovskis

Aizvadītajā nedēļas nogalē – 26. un 27.janvārī Čīles galvaspilsētā Santjago notiekošajā Eiropas Savienības (ES) un Latīņamerikas un Karību valstu kopienas (CELAC) samitā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsvēris Latvijas kā stabila un droša sadarbības partnera priekšrocības.

«Pirmkārt, Latvija ir nopietni strādājusi, lai stabilizētu ekonomiku un liktu pamatus ilgtspējīgai izaugsmei – to atzinīgi novērtējuši arī mūsu starptautiskie partneri. Otrkārt, Latvija izlēmīgi virzās uz Eiropas vienotās valūtas eiro ieviešanu 2014.gadā, kas vēl vairāk stiprinās tautsaimniecības stabilitāti un vairos Latvijas konkurētspēju investīciju piesaistē. Treškārt, strādājam, lai ikviens ārvalstu investors Latvijā varētu darboties stabilā, prognozējamā un caurredzamā vidē,» sacījis Latvijas valdības vadītājs.

Dombrovskis norādīja, ka Latvija no finanšu krīzē visvairāk cietušās valsts nekļuva par Eiropā visstraujāk augošo ekonomiku tikai samazinot izdevumus un ceļot nodokļus. «Visaptverošas strukturālās reformas un efektivitātes paaugstināšana visos sektoros ir faktori, kas Latvijai palīdzēja atgūt starptautisko konkurētspēju. Tādēļ pašlaik varu aicināt Latīņamerikas partnerus padziļināti vērtēt Latvijā pieejamās iespējas abpusēji izdevīgām investīcijām un ražošanai,» tā Dombrovskis.

Samita laikā premjers atsevišķi tikās arī Vācijas kancleri Angelu Merkeli (Angela Merkel), lai pārrunātu ES nākamās daudzgadu finanšu perspektīvas 2014.-2020. gadam sagatavošanu. Kā arī, lai detalizēti izskaidrotu Latvijas pozīcijas saistībā ar kohēzijas finansējumu un lauksaimniecības tiešmaksājumiem, informē Ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Dombrovskis samita laikā tikās arī ar Francijas premjerministru Žanu-Marku Ero (Jean-Marc Ayrault), lai pārrunātu Latvijas mērķi 2014.gadā pievienoties eirozonai. Ministru prezidents Francijas kolēģi informēja, ka Latvija jau kopš 2012.gada septembra pilda visus Māstrihtas kritērijus un tuvākajā laikā plāno vērsties Eiropas Komisijā ar pieprasījumu sagatavot konverģences ziņojumu, tādējādi uzsākot formālo pievienošanās procedūru eirozonai. Savukārt Ero pauda cerību šī gada pavasarī uzņemt Dombrovski vizītē Francijā.

Tāpat Latvijas valdības vadītājs samita laikā tikās ar Brazīlijas ārlietu ministru Antonio Patriotu (Antonio Patriota) un vēlreiz apstiprināja Latvijas vēlmi noslēgt līgumu ar Brazīliju par izvairīšanos no dubultās aplikšanas ar nodokļiem. Dombrovskis uzsvēra, ka šāda līguma noslēgšana būs katalizators abu valstu ekonomiskās sadarbības paplašināšanai. Ārlietu ministrs pauda interesi par brazīļu studentu iespējām Latvijā iegūt augstāko izglītību angļu valodā un Dombrovskis apstiprināja, ka Latvija ir gatava piedalīties programmā Zinātne bez robežām. Tās ietvaros Brazīlijas valdība piešķir 100 000 stipendijas Brazīlijas jauniešiem eksaktajām studijām ārvalstu augstskolās.

Amatpersonas pārrunāja arī Latvijas plānus 2015.gadā atvērt vēstniecību Brazīlijas galvaspilsētā Braziljā un aicināja Brazīliju apsvērt iespēju atvērt vēstniecību Rīgā. Premjers atkārtoti pauda aicinājumu Brazīlijas prezidentei Dilmai Rusefai (Dilma Rousseff) un Patriotam vizītē apmeklēt Latviju.

Apmeklējot Čīles galvaspilsētu, Ministru prezidents atklāja Latvijas goda konsulātu Santjago, goda konsulei Ilzei Kuzjukēvicai dāvinot konsulāta viesu grāmatu. Latviešu izcelsmes Čīles iedzīvotāji, tiekoties ar premjeru, pauda aktīvu interesi par grozījumiem Pilsonības likumā, kas sniegtu iespēju iegūt dubulto pilsonību un aicināja šo iespēju attiecināt arī uz Dienvidamerikā dzīvojošajiem tautiešiem.

ES-CELAC samits ir augstākā līmeņa ES un Latīņamerikas un Karību valstu līderu tikšanās. Ņemot vērā ES mērķi atgūt konkurētspēju globālajā ekonomikā, viens no stratēģiskajiem virzieniem ir ciešāka sadarbība ar straujāk augošajiem pasaules reģioniem, tostarp Dienvidamerikas valstīm. Samits notiek reizi divos gados un šajā Santjago samitā piedalās vairāk nekā 60 valstu prezidenti un valdību vadītāji. Tostarp Vācijas kanclere Merkele, Somijas premjers Jirki Katainens (Jyrkki Kattainen), Igaunijas premjers Andruss Ansips (Andrus Ansip), Austrijas kanclers Verners Faimans (Werner Faymann) kā arī Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs (Herman van Rompuy) un Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu (José Manuel Barroso).

Stratēģiskā partnerība starp ES un CELAC valstīm tika izveidota 1999.gadā, attīstot sadarbību ekonomikā, tirdzniecībā, apmaiņā ar investīcijām, drošības jautājumos, vides aizsardzībā, kā arī citos jautājumos. ES valstis ir nozīmīgākais ārvalstu investors CELAC valstīs. Eiropas valstu investīcijas sasniedz 43% no kopējā CELAC valstu piesaistītā ārvalstu investīciju apjoma.

102.000.102.3641


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Publicē iesaukuma sarakstus, policija meklē bērna nolaupītāju, cietumsods Krievijas spiegam paliek

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi ziņas bija policijas rīcība iespējama bērna nolaupītāja atrašanai, obligātā dienesta jauniesaucamo saraksta publicēšana, septiņu gadu soda saglabāšana Krievijas spiegam un Baltkrievijas vēršanās ar lūgumu pēc naftas Lietuvā.

FKTK nosaka izņēmumus, kuros bankas drīkst apkalpot sankcionēto Lembergu

FKTK noteikusi gadījumus, kuros Latvijas finanšu tirgus dalībnieki drīkst apkalpot ASV sankcijām pakļauto Aivaru Lembergu un trīs ar viņu saistītās organizācijas.

Ministru prezidents ekonomikas ministram uzdod rast risinājumus dzīvojamā fonda jautājumā

«Gadiem nerisinātais novecojušā dzīvojamā fonda un nepietiekamo dzīvojamo platību jautājums skar lielu daļu mūsu sabiedrības. Tas kavē iedzīvotāju dzīves kvalitātes, sadzīves apstākļu uzlabošanos un ir steidzami jālabo.»

Martins Dukurs izcīna uzvaru Pasaules kausa piektajā posmā

Labākais Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 17.janvārī, Austrijā izcīnījis uzvaru Pasaules kausa piektā posma sacensībās, Īglsas trasē izcīnot jau desmito panākumu pēc kārtas.

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasa no Irānas kompensācijas upuru tuviniekiem

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasījušas Irānai uzņemties pilnu atbildību par tās notriekšanu un izmaksāt kompensācijas upuru tuviniekiem.

Atlaistajiem LDz darbiniekiem sola piemeklēt piemērotākās vakances

NVA atlaistajiem VAS Latvijas dzelzceļš darbiniekiem piedāvās viņiem piemērotākās vakances, nepieciešamības gadījumā dodot iespēju arī pārkvalifikācijas, paaugstināt kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju.

Pērn Pasažieru vilciens pārvadājis par 2% vairāk pasažieru

Aizvadītajā gadā AS Pasažieru vilciens kopumā pārvadājis 18,5 miljonus pasažieru, kas ir par 2,05% vairāk nekā 2018.gadā, informē uzņēmumā.

Ukrainas premjerministrs iesniedz atlūgumu pēc balss ieraksta nopludināšanas

Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks ir iesniedzis atlūgumu no amata pēc tam, kad viņš ticis saistīts ar atklātībā nonākušu audio ierakstu, kur kāds vīrietis dzirdams kritizējam Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un viņa zināšanas ekonomikā.

Latvijā decembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Ungārijā, Rumānijā, Slovākijā un Čehijā, Bulgārijā, Polijā, Nīderlandē un Lietuvā. Pēc Latvijas seko Slovēnija, Austrija, Luksemburga un Igaunija, Zviedrija, Francija un Vācija.

Igaunijā imigrācija turpina veidot iedzīvotāju skaita pieaugumu

Igaunijā pērn reģistrēts iedzīvotāju skaita pieaugums piekto gadu pēc kārtas un ir skaidrojams ar imigrāciju, liecina Igaunijas Statistikas pārvaldes dati par 2019.gadu.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos gaida vairāk nekā 35 000 dalībnieku

Svētku dalībnieku vidū būs gan Latvijas skolu, gan profesionālās izglītības iestāžu, gan mūzikas skolu audzēkņi, latviešu diasporas pārstāvji, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām.

BNN pēta | Raunas ielas īpašumi: Klusais vietnieks ar «slepeno maku» Lemberga interesēs

Aizdomas, ka sankcionētais Aivars Lembergs «pārdevis» nekustamo īpašumu Raunas ielā 27, Rīgā, savai māsai «izskata pēc» vien. Tas varētu būt darīts, lai izvairītos no mantas konfiskācijas notiesājoša sprieduma gadījumā vai no iespējamā aresta uzlikšanas tai.

Dzēsts jau pirmais kūlas ugunsgrēks šajā gadā

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts vairāk nekā mēnesi agrāk – 2019.gadā pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts 21.februārī Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā.

Austrālijā lietus palīdz apdzēst daļu ugunsgrēku

Austrālijas austrumus, kas cietuši apjomīgos un ilgos mežu ugunsgrēkos, ir sasnieguši lietus mākoņi. Ugunsdzēsēji pauduši cerību, ka lietus palīdzēs ierobežot liesmu izplatību.

Bordāns redz labus potenciālos AT priekšsēdētāja un ģenerālprokurora pēctečus

Redzu cilvēkus, kuri varētu godam mainīt Ģenerālprokuratūras un Augstākās tiesas darbības standartus, vaicāts, vai redz potenciālus kandidātus šo iestāžu vadībai.

Kariņš apstiprina naftas piegāžu iespēju Baltkrievijai caur Latviju

Pēc sarunas ar Lukašenko Kariņš žurnālistiem norādījis, ka abpusējo ekonomisko attiecību attīstīšanā pats loģiskākais ir pievērsties transportam un loģistikai, jo šajās nozarēs starp abām valstīm jau pastāv attiecības.

Nedēļas nogalē saglabāsies samērā silts laiks

Pūtīs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas vietām brāzmās sasniegs 14 m/s. Gaisa temperatūra naktī būs 0…+5 grādu robežās, bet dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +3…+6 grādiem.

GKR palīdz gāzt Rīgas vicemērus un «pieliek punktu» līdzšinējai valdošajai koalīcijai

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova un vietnieks Druvis Kleins ārkārtas sēdē zaudējuši savus amatus, jo par viņu gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās GKR deputāti

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu, tajā saskatot pārāk daudz nepilnību.

Latvijā mājokļu cenu kāpums trešajā ceturksnī bijis straujākais ES

Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 13,5%, kas ir straujākais kāpums no 27 ES dalībvalstīm.

Krievijā apstiprina amatā Putina jauno premjerministru

Krievijas Valsts dome ceturtdien, 16.janvārī, apstiprinājusi valdības vadītāja amatā Mihailu Mišustinu, kura kandidatūru ierosinājis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Pērn SEB banka izsniegusi studentiem kredītos izsniegusi 9,4 miljonus eiro

Pērn SEB banka studentiem piešķīrusi 1 469 aizdevumus ar valsts galvojumu un to kopsumma ir aptuveni 9,4 miljoni eiro, informē bankā.

Saeima pieņem paziņojumu par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību

Saeima ceturtdien, 16.janvārī, pieņēmusi paziņojumu par Latvijas okupāciju un Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību.

Latvijas dzelzceļš plāno atlaist 1 500 darbinieku

VAS Latvijas dzelzceļš līdz šā gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar aptuveni 1 500 darbiniekiem.

Lietuvas vēlēšanu sliekšņa reformu aptur viena balss

Lietuvas vēlēšanu sistēmas reformēšanai valstī ir teju vispārējs atbalsts, taču mēģinājums pazemināt parlamenta vēlēšanu slieksni partijām no pieciem līdz trim procentiem šonedēļ cietis neveiksmi.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!