Premjers: Mediķi ar demisijas pieprasījumu mani nobaidīt nevarēs

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Pirms papildu finansējuma piešķiršanas veselības aprūpes nozarei ir nepieciešams rūpīgs izvērtējums par tās pašreizējo darbību, un mediķi ar demisijas pieprasījumu mani nevar nobaidīt, atzinis premjers Māris Kučinskis.

Kučinskis intervijā Latvijas Radio sacīja, ka līdz šim sarunās ar mediķu organizācijām «šīs pozīcijas nedaudz satuvinājušās, bet es varu piedāvāt to, ko es varu piedāvāt».

Premjers norādīja, ka viņš savu pozīciju nemainīs, un vispirms nepieciešams esošās  veselības aprūpes sistēmas audits. Viņš sacīja, ka nevar piekrist nostājai, ka nozarē viss ir kārtībā un tikai nepieciešama nauda, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju interneta ziņu portāls lsm.

Ja mediķi prasīs viņa demisiju, «es jau tāpēc nebeigšu strādāt», «mani nobaidīt gan ar to nevarēs», sacīja Kučinskis.

Jau ziņots, ka  Ministru kabineta otrdien, 26.aprīlī, apstiprinātais rīcības plāns izraisījis neviennozīmīgu reakciju – sociālie partneri, atzīmējot, ka plānam pietrūkst mērķtiecības, tomēr ir atzinuši to par pieņemamu, kamēr mediķu organizācijas jau ir paudušas kritisku nostāju un vēlas premjera demisiju.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība, paužot savu sašutumu par faktu, ka apstiprinātajā valdības rīcības plānā nav paredzēts konkrēts finansējuma pieaugums no iekšzemes kopprodukta veselības aprūpes budžetam, jau ir paziņojusi, ka sasauks ārkārtas padomes sēdi, kurā lems par neuzticības izteikšanu premjerministram.

BNN jau ziņoja, ka Ministru kabinets otrdien, 26.aprīlī, apstiprinājis valdības rīcības plānu deklarācijas Kučinska vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai.

Valdības rīcības plāns veidots, ņemot vērā valdības prioritātes – tautsaimniecības stiprināšana, valsts drošība un nacionālā identitāte, demogrāfiskās situācijas uzlabošana, ģimenes dzīves kvalitāte un sociālais nodrošinājums, reformas izglītībā un zinātnē, kā arī reformas veselības aprūpē.

Valdības rīcībā plāna veidošanā svarīgākais bija skaidra rīcība deklarācijā noteikto uzdevumu īstenošanai, definēti saprotami un izmērāmi darbības rezultāti, fiskāli atbildīgi un valdības darbības laikā īstenojami pasākumi, kā arī īstenota horizontāla pieeja strukturālu izmaiņu īstenošanai, informē Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Katrā no rīcības virzieniem aprakstītas nepieciešamās darbības, norādot vadošo ministriju un ministrijas, kuru uzdevums ir sniegt atbalstu kopējā mērķa sasniegšanai. Virzība uz kopējo katra rīcības virziena izpildi tiek īstenota, vadošajai ministrijai izveidojot un vadot rīcības virziena koordinācijas darba grupu un iesaistot sociālos partnerus.

Ministru prezidents Kučinskis uzsver, ka ministrijām, Valsts kancelejai, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un Sabiedrības integrācijas fondam līdz 2016. gada 1.septembrim un turpmāk ik gadu līdz 1.janvārim un 1.jūlijam uzdots elektroniski iesniegt Pārresoru koordinācijas centram pārskatu par Valdības rīcības plānā iekļauto pasākumu izpildi.

Ref: 102.000.102.12538

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas