Premjers nepiekrīt, ka Vitenbergs būtu vājš ekonomikas ministrs

Nevar piekrist veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) paustajam viedoklim, ka Jānis Vitenbergs (NA) ir salīdzinoši vājš ekonomikas ministrs, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) sacīto intervijā Latvijas Radio citē lsm.

Premjers norādījis, ka viņa prasība par Vitenberga demisiju saistīta tikai ar politiskā līdzsvara atjaunošanu valdības koalīcijā un to labi saprotot arī pats ekonomikas ministrs.

«Viņš kā viens no Nacionālās apvienības ministriem ir daļa no savas organizācijas, kura pieņēma lēmumu [par iekšlietu ministres Marijas Golubevas demisiju], kas faktiski pilnībā destabilizēja valdību,» teica Ministru prezidents.

Kariņš atzīmēja, ka Ekonomikas ministrija (EM) patlaban strādā pie Latvijai būtiskiem jautājumiem atkarības mazināšanai no Krievijas energoresursiem. «Svarīgi ir tas, lai nākamais ministrs šo darbu arī turpinātu (..),» teica premjers, paužot pārliecību, ka nākamais NA pārstāvis EM vadībā veiksmīgi turpinās Vitenberga iesākto.

Kariņš aicināja politiskos spēkus pēc iespējas ātrāk izraudzīties Vitenberga un Golubevas pēctečus,

lai nebūtu pārrāvuma attiecīgo ministriju darbībā. «Ja varētu to šonedēļ visu nokārtot, tas būtu ideāli,» piebilda premjers.

Kā ziņots, iekšlietu ministre Golubeva nolēmusi demisionēt.

Politiķe esot uzzinājusi, ka, nesagaidot Iekšlietu ministrijas analītisko ziņojumu par iekšlietu dienestu darbu 9. un 10.maijā, premjers ir pakļāvies Nacionālās apvienības spiedieniem un nav vairs gatavs atbalstīt viņas darbu. Šādos apstākļos viņa ir nolēmusi atgriezties kā deputāte Saeimā.

Lasiet arī: Atbildot uz NA šantāžu, Kariņš pieprasa Vitenberga demisiju

Tikmēr Nacionālās apvienības veiktā «šantāžas mēģinājuma dēļ» Ministru prezidents ir nolēmis prasīt ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga demisiju.

NA varēs izvirzīt jaunu kandidātu ekonomikas ministra amatam. Premjers skaidroja, ka Vitenbergs patlaban demisijai ticis izvēlēts kā «jaunākais» NA ministrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas