Premjers: Rebenoks netiks virzīts uz Latvenergo padomi

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) padomnieks Pāvels Rebenoks netiks virzīts uz AS Latvenergo padomi, pirmdien, 10.februārī, pēc koalīciju veidojošo partiju Sadarbības sanāksmes paziņojis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš atgādināja, ka, veidojot valdību, tika panākta vienošanās atteikties no prakses darbam uzņēmumu padomēs virzīt politiski pietuvinātas personas, ieviešot amatu konkursus un virzoties uz labāku pārvaldības modeli.

«Es varu nomierināt, ka Latvenergo padomē Rebenoks netiks virzīts, viņš nebūs šajā amatā,» uzsvēra politiķis.

Savukārt Rebenoks paziņoja, ka Kariņa paziņojums ir «nepieņemams un nožēlojams» un to var uzskatīt par iejaukšanos konkursa atlases procedūrā.

Rebenoks uzsvēra, ka patlaban konkursa uzvarētāji gaida drošības dienestu atzinumu un saņemts neesot ne pozitīvs, ne negatīvs lēmums, tādēļ neesot izprotams, kā valsts vadītājs varējis paust šādus apgalvojumus vēl pirms zināms drošības iestāžu lēmums.

Valdības vadītājs akcentēja, ka līdzīgs lēmums pieņemts jautājumā par veselības ministrei pietuvinātas personas atteikšanos no dalības konkursā, liekot noprast, ka runa ir par veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) dibinātās politiskās kustības Par biedres, bijušās RB Rail valdes priekšsēdētāja Baibas Rubesas lēmumu apturēt savu dalību konkursā uz Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas padomes locekļa amatu. Kariņš pauda, ka Rubesu attiecīgi arī varētu uztvert kā ministrijai politiski pietuvinātu personu.

«Vienmēr ir spekulācijas, jautājumi, kā ir labāk, kā ir sliktāk. Ir dažādi veidi, kā panākt rezultātu, bet jebkurā gadījumā mēs kā valdība esam turējušies pie šī uzdevuma,» papildināja Kariņš.

Jau vēstīs, ka Nemiro februāra sākumā atstādināja no amata Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti, kā iemeslu tam norādot iespējamus pārkāpumus obligātā iepirkuma komponentes uzraudzībā. Tomēr pats Eglītis minējis, ka patiesais viņa atstādināšanas iemesls esot bijusi nevēlēšanās Latvenergo padomē iecelt Rebenoku. Eglītis ir iesniedzis atlūgumu.

Tāpat ziņots, ka Latvenergo padomes locekļu konkurss ir noslēdzies un ir zināmi pieci energokompānijas padomes locekļu kandidāti. Starp uzvarētājiem ir arī Rebenoks. Konkursa uzvarētāji patlaban netiek atklāti, jo visiem ir jāsaņem atļauja darbam ar valsts noslēpumu.

Iepriekš Latvijas Televīzija vēstīja, ka Rebenokam, visticamāk, netiks piešķirta pielaide valsts noslēpumam, proti, drošības iestāžu sākotnējais novērtējums par Rebenoku ir negatīvs.

2019.gada 19.jūnijā tika atlaista Latvenergo padome un tās vietā tika iecelta pagaidu padome. Pagaidu padomes sastāvā bija Rebenoks, ministra biroja vadītāja Inese Kublicka, Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs, Rigensis Bank valdes loceklis Renārs Degro un Artūrs Šnoriņš. Vienlaikus no atsevišķiem koalīcijas politiķiem izskanēja kritika saistībā ar pagaidu padomes locekļu iecelšanas veidu un atbilstību amatam, tādējādi, norādot uz politisko spiedienu, 1.jūlijā pagaidu padome atkāpās.

Lasiet arī: Olainfarm sarunu turpinājums: Nemiro padomnieka Rebenoka reiderisms

Konkurss uz Latvenergo padomes locekļu amatiem tika izsludināts 9.augustā.

Savukārt 9.oktobrī Latvenergo akcionāru sapulce ievēlēja citu uzņēmuma pagaidu padomi trīs locekļu sastāvā. Tajā līdz konkursa noslēgumam strādā pārstāvji no Ekonomikas ministrijas – Edmunds Valantis, Irēna Bērziņa un Edijs Šaicāns.

Latvenergo nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. Latvenergo obligācijas kotē biržas Nasdaq Riga parāda vērtspapīru sarakstā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas