Pret Gobzemu policija sākusi deviņus administratīvo pārkāpumu procesus

Valsts policija pirmdien, 6.decembrī, pret Saeimas deputātu Aldi Gobzemu (LuK), kurš 6.decembrī Kurzemē rīkoja protesta akciju, sākusi deviņus administratīvo pārkāpumu procesus.

Kā informē Valsts policijā, Tukumā ierosināti administratīvā pārkāpuma procesi par nepakļaušanos amatpersonu likumīgajām prasībām, par likuma Par sapulcēm, gājieniem un piketiem pārkāpumiem un par valdības rīkojuma Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu prasību neievērošanu.

Talsos ierosināti divi administratīvā pārkāpuma procesi –

par likuma Par sapulcēm, gājieniem un piketiem pārkāpšanu un par valdības rīkojuma Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu prasību neievērošanu.

Ventspilī ierosināti administratīvā pārkāpuma procesi par likuma Par sapulcēm, gājieniem un piketiem pārkāpšanu, par nepakļaušanos policijas likumīgajām prasībām pārtraukt likumpārkāpumu, par sīko huligānismu un par valdības rīkojuma Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu prasību neievērošanu.

Tāpat sākti vairāki administratīvo pārkāpumu procesi pret citiem nesankcionētās sapulces dalībniekiem un tiks vērtēta arī pārējo sapulces dalībnieku atbildība.

Deputāta brīvības ierobežošana, tajā skaitā aizturēšana administratīvajā procesā, var tikt īstenota tikai ar Saeimas piekrišanu, informē Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere.

Lasiet arī: VIDEO | Policija Tukumā aiztur Gobzemu

Satversmes 29.pantā noteikts, ka Saeimas locekli nevar apcietināt, izdarīt pie viņa kratīšanas, ne citādi aprobežot viņa personas brīvību, ja tam nepiekrīt Saeima.

Saeimas locekli var apcietināt, ja to notver pie paša nozieguma pastrādāšanas.

Valsts policija aicina neapmeklēt šādas nesankcionētas sapulces un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības, lai nepieļautu vēl lielāku Covid-19 infekcijas izplatību risku, radot lielāku veselības apdraudējumu gan pašiem pasākuma apmeklētājiem, gan apkārtējiem.

Kā ziņots, Gobzems šodien tika aizturēts Tukumā un Ventspilī. Gobzemam pirmdien bija paredzēti pasākumi Tukumā, Talsos, Ventspilī un Liepājā.

Jau ziņots, ka policija iepriekš Gobzemam par šogad 4.augustā Rīgā nesankcionēto protesta akciju pret obligātu vakcināciju piemēroja 350 eiro un 2 000 eiro lielu administratīvo sodu. Savukārt par 18.augustā protesta akcijā pret obligātu vakcināciju notikušajiem pārkāpumiem deputātam policija piemērojusi administratīvos sodus 6 700 eiro apmērā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas