Pret Gobzemu sākti 12 administratīvo pārkāpumu procesi; meklēs, kurš spēra policistei

Valsts policija kopumā pret Saeimas deputātu Aldi Gobzemu (LuK) sākusi 12 administratīvo pārkāpumu procesus par iespējamiem pārkāpumiem pasākumos Tukumā, Talsos, Ventspilī un Liepājā.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā skaidroja, ka pret sapulču organizatoru policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesus, piemēram, par nepakļaušanos amatpersonu likumīgajām prasībām, sīko huligānismu un likuma Par sapulcēm, gājieniem un piketiem pārkāpumiem.

Policija arī noskaidrojusi daļu no nesankcionēto sapulču apmeklētājiem, un patlaban turpinās konstatēto materiālu izvērtēšana. Līdz šim septiņos gadījumos sākti administratīvā pārkāpuma procesi pret sapulču dalībniekiem.

Patlaban Tukuma iecirknī sākts arī viens kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par uzbrukumu varas pārstāvim par to, ka pagaidām nenoskaidrota persona iespēra policijas inspektorei, kura tobrīd veica dienesta pienākumus, lai novērstu pārkāpumus.

Lasiet arī: VIDEO | Policija Tukumā aiztur Gobzemu

Valsts policija atkārtoti aicina neapmeklēt šādas nesankcionētas sapulces un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības, lai nepieļautu vēl lielāku Covid-19 infekcijas izplatības risku, radot lielāku veselības apdraudējumu gan pašiem pasākuma apmeklētājiem, gan apkārtējiem.

Gobzems otrdien, 7.decembrī, bija ieradies uz tikšanos ar atbalstītājiem Kuldīgā, Saldū, Dobelē un Jelgavā, taču šajās pilsētās netika aizturēts. Informāciju par to, vai par pasākumiem šajās pilsētās sākti administratīvā pārkāpuma procesi, policija solīja sniegt trešdien.

Gobzems trešdien plāno līdzīgas tikšanās ar atbalstītājiem Siguldā, Cēsīs, Valmierā un Smiltenē, bet ceturtdien Madonā, Rēzeknē un Daugavpilī. Nākamajās dienās viņš plānojis tikšanos ar atbalstītājiem Rīgas mikrorajonos.

Jau ziņots, ka Gobzems (LuK) pirmdien bija ieradies uz tikšanos ar atbalstītājiem Tukumā, Talsos, Ventspilī un Liepājā. Tukumā, Ventspilī un Liepājā viņu īslaicīgi aizturēja.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas