Pret Šlesera partiju sākts administratīvā pārkāpuma process

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis 18 administratīvā pārkāpuma procesus par politisko partiju gada pārskatu neiesniegšanu likumā noteiktajā termiņā vai kārtībā, starp tām arī Aināra Šlesera vadītā partija.

KNAB norāda, ka saņēmis 46 politisko partiju 2021. gada pārskatus, kas partijām bija jāiesniedz līdz likumā noteiktajam termiņam – 31. martam. 

KNAB likumā noteiktajā termiņā un kārtībā līdz maija sākumam nav saņēmis 16 politisko partiju 2021. gada pārskatus: Alternative, Apvienība «Iedzīvotāji», Atmoda, Atmoda Latvijai, Brīvai, stiprai Latvijai, Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām, Krimuldas novada partija, Kristīgi progresīvā partija, Latvija pirmajā vietā, Latvijas Atdzimšanas partija, Likums.Atbildība.Kārtība, Mūsu partija, Rīcības partija, Ropažu komanda, Sadarbība un Vienoti Latvijai.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Atskats vēsturē — lai arī jaunie zina, kas ir Šlesers

Divas politiskās partijas pēc saņemtā KNAB lēmuma par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu novērsa pārkāpumu un iesniedza gada pārskatu. Tāpat divas politiskās partijas nav ievērojušas likumā noteikto gada pārskata iesniegšanas kārtību, kas paredz nepieciešamās informācijas ievietošanu Elektronisko datu ievades sistēmā.

KNAB atgādina, ka saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu gada pārskatu neiesniegušajām partijām var draudēt to darbības apturēšana vai izbeigšana. Visi politisko partiju iesniegtie 2021. gada pārskati pieejami KNAB tīmekļvietnē un oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas