Prezidents rosina Saeimu NBS komandiera amatā atkārtoti apstiprināt Kalniņu

Valsts prezidents Egils Levits 2.decembrī nosūtījis Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei vēstuli, kurā iesaka atkārtoti apstiprināt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera amatā ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, informē Valsts prezidenta kancelejā.

Valsts prezidents vēstulē uzsver, ka ģenerālleitnanta Kalniņa vadībā NBS ir piedzīvojuši izaugsmi un attīstību. «Leonīds Kalniņš amata pildīšanas laikā ir apliecinājis sevi kā profesionālu un kompetentu virsnieku ar stingra līdera kvalitātēm. Nacionālie bruņotie spēki ir attīstījušies par valsts aizsardzībai sagatavotiem un nepieciešamības gadījumā rīcības gataviem, kaujas spējīgiem bruņotajiem spēkiem,» norāda Valsts prezidents.

Lasiet arī: NBS komandiera amatam atkārtoti aicina virzīt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu

Augsti novērtējot Kalniņa līdzšinējo darbu un pamatojoties uz Nacionālās drošības likuma 8. panta pirmās daļas 5.punktu un Nacionālo bruņoto spēku likuma 14.panta pirmo daļu, Levits rosina Saeimu NBS komandiera amatā atkārtoti apstiprināt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu.

2021.gada 27.janvārī apritēs četri gadi kopš ģenerālleitnants Kalniņš ir NBS komandieris.

Kalniņš bruņotajos spēkos dienē kopš 1997.gada, un dienestu ir sācis Zemessardzes 51.bataljonā. 2003.gadā iecelts par Izlūku mācību centra komandieri. No 2003. līdz 2005.gadam Leonīds Kalniņš dienējis Mācību vadības pavēlniecībā, no 2005. līdz 2009.gadam – Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka amatā, savukārt no 2009.gada līdz apstiprināšanai Zemessardzes komandiera amatā 2011.gadā, dienējis Zemessardzes štāba un Operatīvās pārvaldes priekšnieka amatā. No 2016.gada 26.augusta līdz brīdim, kad apstiprināts Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatā, ieņēmis Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka, komandiera vietnieka amatu.

Kalniņš absolvējis Augstākā komandējošā sastāva kursu Baltijas Aizsardzības koledžā Igaunijā, kā arī Vadības un ģenerālštāba virsnieka kursu ASV Armijas vadības un ģenerālštāba koledžā.

Kalniņš Irākā 2006.gadā ASV vadīto koalīcijas spēku operācijā bija Latvijas kontingenta komandiera vietnieks/multinacionālās divīzijas štāba plānošanas daļas priekšnieka vietnieks.

Kalniņš dzimis 1957.gada 13.februārī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas