Prezidijā vietas gūst JKP deputāte Beitnere-Le Galla un JV deputāte Lībiņa-Egnere

Dagmāra Beitnere-Le Galla (no kreisās) un Inese Lībiņa-Egnere

Par Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces biedri ievēlēta Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla, bet par priekšsēdētājas otro biedri ievēlēta Jaunās Vienotības deputāte Inese Lībiņa-Egnere.

Beitenere-Le Galla savu pārsvaru guva par Zaļo un zemnieku savienības izvirzīto kandidātu Gundaru Daudzi. Par JKP deputāti nobalsoja 65, kamēr par Daudzi 34 deputāti.

Beitenere-Le Galla  ieguvusi doktora zinātnisko grādu socioloģijā, bet 2017.gadā ievēlēta Jūrmalas pašvaldībā no partijas Tev, Jūrmalai. Līdz šim strādājusi arī  Latvijas Universitātes Filozofijas un Socioloģijas institūtā kā vadošā pētniece.

Tikmēr uz priekšsēdētāja otro biedra amatu līdzās Lībiņai-Egnerei kandidēja arī KPV LV deputāts Artuss Kaimiņš. Viņš Jaunās Vienotības deputātei piekāpās balsojumā 65 pret 31.

Lībiņa-Egnere ieguvusi tiesību doktora zinātniskais grādu Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. No 2014. līdz 2018.gadam bijusi 12.Saeimas deputāte, Saeimas priekšsēdētājas biedre, kā arī Juridiskās komisijas priekšsēdētājas biedre un  Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja.

Par Saeimas sekretāru kļuvos Andrejs Klementjevs no Saskaņas, kurš šo amatu pildīja arī iepriekšējā sasaukumā, bet par sekretāra biedri tika ievēlēta Attīstībai/Par! virzītā deputāte Marija Golubeva.

Līdz ar to jaunajā parlamenta sasaukumā savus amatus izdevies saglabāt trim no piecām 12.Saeimas Prezidija amatpersonām – Mūrniecei, Lībiņai-Egnerei un Klementjevam.

Līdz pat 13.Saeimas pirmās sēdes dienai nebija skaidrības par jaunā parlamenta Prezidija sastāvu, jo partijas joprojām nav vienojušās par jauno koalīciju un valdību, kas apgrūtina iespējas vienoties arī par parlamenta darbu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas