bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 30.03.2020 | Vārda dienas: Ilgmārs, Nanija
LatviaLatvija

Probācijas dienesta vadītājs: 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas noziegumus atkārto

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

bērnu aizsardzība, Mihails Papsujevičs, dzimumnoziegumi, Valsts probācijas dienests

Valsts probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs

Kopumā 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas trīs līdz piecu gadu laikā noziegumus atkārto, intervijā Latvijas Televīzijā atzina Valsts probācijas dienesta priekšnieks Mihails Papsujevičs.

Lai gan, salīdzinot ar citiem noziegumiem, tas neesot daudz, viņš uzsvēra, ka ikvienā šajā gadījumā ir vismaz viens cietušais un 50% vai pat vairāk no tiem ir bērni. 4% ir pietiekami daudz, lai turpinātu domāt par efektīvākiem pasākumiem darbā ar šiem cilvēkiem, uzsvēra Papsujevičs.

Lūgts sniegt komentāru par tā dēvētajā Liepājas pedofila lietā piemēroto sodu, Papsujevičs komentēja tieši soda probācijas daļu, paužot viedokli, ka sabiedrībā ne vienmēr ir pietiekama informācija par to, kas tiek darīts, ja netiek piemērota brīvības atņemšana. 

«Probācijas uzraudzība ir sods ar saturu, tā nav vienkārša atzīmēšanās,» viņš uzsvēra.

Papsujevičs norādīja, ka ar jebkuru personu šī soda ietvarā tiek strādāts specifiski un tam ir divi būtiski elementi. Viens no tiem ir ierobežojošie pasākumi, kas var būt dažādi, tostarp, attiecībā uz dzimumnoziedzniekiem tas var būt arī aizliegums tuvoties bērniem. 

Savukārt otra daļa ir saturiskais darbs ar konkrēto cilvēku, kad persona var, piemēram, tikt norīkota pie psihoterapeita un iesaistīta grupā ar līdzīgus noziegumus izdarījušiem cilvēkiem. Tiek īstenota sociālās uzvedības korekcijas programma un Valsts probācijas dienestam ir savi mehānismi, kā strādāt, viņš uzsvēra.

Papsujevičs piebilda, ka kopš 2015.gada nogales starp Valsts probācijas dienestu, Ieslodzījuma vietu pārvaldi un Valsts policiju ir noslēgta vienošanās, ka šiem gadījumiem tiek pieiets starpresorāli. «Nav runa par vienkāršu satikšanos un parunāšanu,» viņš skaidroja, bet tiek vērtēts konkrēts gadījums un katrs domā, ko darīt, lai šie cilvēki neatkārtotu noziegumus un upuri saņemtu nepieciešamo palīdzību. 

Tikmēr Valsts policijas pārstāvis Andris Rinkevics komentēja bāriņtiesu iesējas atpazīt gadījumus, kad pret bērnu vērsts dzimumnoziegums. Viņš uzsvēra, ka šo noziegumu pazīmēs ne vienmēr ir iespējams pamanīt, šie noziegumi ir latenti jeb slēpti, turklāt arī cietušie ne vienmēr par tiem stāsta.

Tāpat, lai atpazītu, kāds noziegums vērsts pret bērnu, nereti jau ir vajadzīgas specifiskas zināšanas, viņš norādīja. «Protams, varam pamanīt kādus pirmatnējos indikatorus. To no bāriņtiesām arī nereti saņemam. Tās nav pazīmes, kuras ir 100% drošas, tās ir nelielas aizdomas, ko mums kolēģi nodod, lai pārbaudītu,» viņš sacīja.

Rinkevics vienlaikus atzina, ka gadu no gada dzimumnoziegumu skaits aug. Tomēr jānodala noziegumi interneta vidē un reālajā dzīvē. Tieši interneta vidē notiekošajiem – tā var būt pavešana netiklībā, pornogrāfiska rakstura informācijas apmaiņa – ir tendence augt, jo pieaug interneta lietošanas apjomi.


Pievienot komentāru

Rīgas satiksme atceļ lielāko daļu atlaižu uz ārkārtas situācijas laiku

Pasažieru braukšanas maksas atvieglojumus paredz atcelt visiem, kam iepriekš tika piešķirta atlaide, izņemot cilvēkus ar 1. un 2.grupas invaliditāti, pirmsskolas vecuma bērniem.

Krievija slēdz sauszemes robežas; kravu transports turpinās

Krievija no pirmdienas, 30.marta, ievieš pagaidu ierobežojumus valsts robežas šķērsošanai, lai valstī mazinātu jaunā koronavīrusa izplatību. Ierobežojumi neattieksies uz kravas furgonu kustību pāri robežai, ziņo Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk.

Atgriezīsies vēss un nokrišņiem bagāts laiks

Darba nedēļas gaitā daudzviet gaidāms slapjš sniegs un sniegs, tomēr, pakāpeniski paaugstinoties gaisa temperatūrai, nokrišņi pāries galvenokārt lietū.

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

BNN nedēļas apkopojums: Uz Tokiju nākamgad. Muižnieks rektora amatā. Draudzīgā degvielas cena

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Ārkārtas situācija, Amats, Prognoze, Risinājumi, Vienošanās, Viedoklis un Cenu kritums.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Britu premjers Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu, tā pievienojoties vairāk nekā 11 600 cilvēku, kuriem valstī ir konstatēta vīrusa klātbūtne organismā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Eiropols brīdina par strauju noziedzības pieaugumu koronavīrusa pandēmijas laikā

Ziņojumā teikts, ka kopš krīzes sākuma ievērojami palielinājusies tirdzniecība ar viltotām precēm, tostarp sejas maskām, dezinfekcijas līdzekļiem un medikamentiem.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā atgriezušies vismaz 1 500 cilvēku

Pēc 27.marta regulāri Latvijas valstspiederīgo repatriācijas reisi vairs netiek plānoti, ja vien nebūs neparedzētas situācijas.

Eksperti skaidro | Neuzķeries uz internetā nopērkamajām tievēšanas tabletēm – tādu nav!

Lai neuzķertos uz klajiem meliem, apskatīts konkrēts produkts, ko ļoti vienkāršā veidā var iegādāties internetā. Tas ir uztura bagātinātājs Africanmango900.

Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm.

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām samazinās

Pielāgojot patēriņu cenu svārstībām biržā, kur parasti cena ir zemāka brīvdienās un vēlās nakts stundās, ir iespēja ietaupīt.

Igaunija no Ķīnas pasūta vīrusa aizsargaprīkojumu par 10 mlj. eiro

Igaunija no kāda Ķīnas uzņēmuma ir pasūtījusi pretvīrusa aizsardzības un medicīnas aprīkojumu par 10,35 miljardiem eiro. Valsts vajadzīgo meklējusi Ķīnā, jo, valsts pārvaldes ministra vārdiem, Eiropa šobrīd ir slēgta, tā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro 465 000 darba ņēmēju, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

ES vienojas kopīgiem spēkiem pārvarēt vīrusa izplatību un ekonomisko krīzi

ES dalībvalstu un valdību vadītāji neklātienes sanāksmē ir vienojušies kopīgiem spēkiem savaldīt vīrusa uzliesmojumu bloka teritorijā, veicinot medicīnas aprīkojuma nodrošinājumu un darbu ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, paziņoja ES Padome.

BNN jautā | Replika par «paniku» koronavīrusa SARS-CoV-2 dēļ

Vēlos vērst lasītāju uzmanību uz to, ka panika, iespējams, nav labākais apzīmējums masu noskaņojumiem, kas jaunā koronavīrusa ietekmē pieņemas spēkā daudzviet pasaulē un pēdējās nedēļās arī Latvijā. 

ASV izvirzās vadībā ar pasaulē lielāko COVID-19 inficēto skaitu

ASV ir reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, vīrusa uzliesmojumam apsteidzot Ķīnas oficiālos datus. Ziemeļamerikas valstī ir apstiprināti vairāk nekā 85 000 saslimšanas gadījumu, ziņo amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Sestdien būs +15 grādus silts

Piektdien, 27.martā, un sestdien bieži spīdēs saule, kā arī nokrišņi nav gaidāmi. Dienas laikā gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem, bet nakts un rīta stundās gaisa temperatūra būs 0…–6 grādu robežās.

Rēzeknes slimnīcā saslimšanu ar COVID-19 konstatē ārstam

Rēzeknes slimnīcā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta ārstam, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!