Prognoze: Elektroauto ražošana kļūs lētāka par iekšdedzes auto izgatavošanu 2027.gadā

Elektromotora automašīnu un mikroautobusu ražošanas izmaksu izlīdzināšanās ir gaidāma šajā desmitgadē. Elektroauto ražošana kļūs lētāka nekā ierasto iekšdedzes motora spēkratu izgatavošana jau 2027.gadā, prognozēts pētījumā, ko veicis amerikāņu zaļās enerģijas biznesa pētījumu centrs BloombergNEF, vēsta ziņu portāls The Guardian.

Pētījumu centrs secinājis, ka izmaksu samazinājumu panāks tas, ka ar gadiem kļūs lētāk izgatavot elektroauto akumulatorus un mašīnbūves uzņēmumos ražošanas līnijas tiks pielāgotas masveidīgai šādu transportlīdzekļu ražošanai. Tā rezultātā elektroauto cena pircējam arī kļūšot būtiski zemāka.

Lasiet arī: ES klimata mērķis būs līdz 2030.gadam samazināt kaitīgos izmešus par 55%, vienojas ES iestādes

Šobrīd jauna, vidēja lieluma elektroauto vidējā cena pirms aplikšanas ar nodokļiem ir 33 300 eiro. Tikmēr jaunas benzīnmotora automašīnas vidējā cena ir 18 600 eiro. 2026.gadā abu tipu jaunu transportlīdzekļu vidējā cena būs 19 000 eiro, pētījumā prognozējis BloombergNEF.

Pētījumā izklāstītais ceļš uz abu tipu auto izmaksu paritāti liecina, ka izmaksas ātrāk izlīdzināsies lielāka izmēra vieglo automašīnu, proti, apvidus auto un sedanu, ražošanā. Kā paredz BloombergNEF, tas notiks 2026.gadā, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas