Prognozes: Oktobrī inflācija Latvijā varētu būt sasniegusi 2% – 2,3%

Latvijā patēriņa cenas šogad oktobrī salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri varētu būt pieaugušas par apmēram 2-2,3%, prognozē banku analītiķi.

Swedbank ekonomiste Laimdota Komare sacīja, ka oktobrī, salīdzinot ar septembri, patēriņa cenas varētu būt augušas par 0,4 – 0,5%, tādējādi gada inflācija jeb patēriņa cenu kāpums 2019.gada oktobrī salīdzinājumā ar 2018.gada oktobri bijis 2,3% apmērā.

Viņa skaidroja, ka mēneša laikā patēriņa cenu pieaugumu, visticamāk, noteica sezonāls apģērbu un apavu cenu kāpums, kā arī pārtikas cenu pieaugums.

Savukārt SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis prognozēja, ka oktobrī patēriņa cenas salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi varētu būt augušas par 0,1%, gada inflācijai sarūkot līdz 2%.

«Mēneša laikā kopējā cenu līmenī prognozējamas minimālas svārstības. Neliels cenu kāpums sagaidāms pārtikai, maksai par mājokli, kā arī apģērbiem un apaviem,» paredz Gašpuitis.

«Kritumam jāparādās degvielai. Siltumenerģijas cenu līmenis bija nemainīgs. Rezultātā mēneša laikā inflācija būs 0,1%, bet gada inflācija būs noslīdējusi jau līdz 2%, kas būtu zemākais temps kopš pērnā gada pavasara,» teica Gašpuitis.

Centrālā statistikas pārvalde datus par patēriņa cenu izmaiņām oktobrī paziņos piektdien, 8.novembrī.

Lasiet arī: Eurostat: Latvijā septembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Jau vēstīts, ka šogad septembrī salīdzinājumā ar augustu Latvijā patēriņa cenas pieauga par 0,1%, bet gada inflācija – šogad septembrī salīdzinājumā ar 2018.gada septembri – bija 2,6%. Savukārt 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, septembrī pieauga par 3%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas