Programmētājs Lietuvā atzīstas 295 000 petīcijas parakstu viltošanā

Lietuvā šoziem daudzus izbrīnīja, ka interneta petīcijai par kāda homoseksuāla Seima deputāta atsaukšanu no komisijas vadītāja amata izdevies savākt 365 000 iedzīvotāju parakstu. Kāds informācijas tehnoloģiju students nu pavēstījis, ka tolaik pašrocīgi pievienojis sarakstam lielāko daļu parakstu, lai to skaits izskatītos neiespējami liels, tomēr pretēji viņa cerētajam, radies pretējs efekts, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Gada sākumā Lietuvā kāda aktīvistu grupa nāca klajā ar parakstu vākšanas iniciatīvu, lai no Seima Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētāja amata tiktu atcelts liberālā spārna deputāts Toms Vītauts Raskevičs (Vytautas Raskevičius).

Grupa ar tās līderi Raimondu Grineviču (Raimondas Grinevičius) priekšgalā iesniedza parlamentā petīciju, kur apgalvots, ka Raskevičs nav piemērots amatam saistībā ar iepriekšēju sabiedrisku darbību par labu seksuālo minoritāšu tiesību atbalstam. Kopā ar petīciju tika iesniegti aptuveni 365 000 cilvēku paraksti, kas savākti Google Forms interneta aptauju pakalpojumā. Neatkarīgi juristi gan norādījuši, ka nav iespējams pārbaudīt parakstu autentiskumu un Raskevičs ir saglabājis amatu parlamentā, viņa kolēģiem paužot neticību parakstu vākšanas godīgumam tieši lielā parakstītāju skaita dēļ.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvas uzņēmums apņēmies ražot Covid-19 medikamentu, pildīšanu apsver Latvijā

Nu sabiedriskajā medijā LRT pieteicies lietuviešu informācijas tehnoloģiju students vārdā Igns Šakuro (Ignas Šakuro). Skotijas Edinburgas Universitātes students pavēstījis, ka ir izveidojis datorprogrammu, kas minētajai petīcijai automātiski radījusi lielāko daļu, aptuveni 295 000 parakstu.

«Darījām to cerībā, ka tas liks viņiem secināt, ka parakstu skaits nav reāls un akcija beigsies ar neveiksmi. Tas izvērtās ne tā, kā mēs bijām gaidījuši,» intervijā LRT sacījis programmēšanas entuziasts.

Lai pamatotu sevis teikto Igns Šakuro iesniedzis LRT sarakstu ar vairāk nekā 214 000 personvārdu un personu kontaktinformāciju, ko, iespējams, radījusi viņa programma. Sabiedriskā medija darbinieki salīdzinājuši 300 no tiem ar Seimā iesniegtajiem petīcijas atbalstītāju datiem un izrādījies, ka liela daļa datu sakrīt.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1409543/most-of-300-000-signatures-in-petition-against-gay-lithuanian-mp-faked-by-prankster

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas