Progresīvie Ministru prezidenta amatam izvirza Kasparu Briškenu

Partija Progresīvie otrdien, 24.maijā, nākusi klajā ar savas iespējamās valdības ministru amatu kandidātu sarakstu, kā potenciālo Ministru prezidentu izvirzot Kasparu Briškenu.

«Latvija ir sarežģītu ģeopolitisko un ekonomisko izaicinājumu priekšā. Šajā situācijā premjerministram ir jābūt zinošam līderim, kas piedāvā skaidru redzējumu par to, kā veidot drošu, labklājīgu un stabilu valsti. Progresīvie kā savu kandidātu virza Kasparu Briškenu, jo mūs ar viņu vieno ne tikai ziemeļvalstu vērtības un politiskā līderība, bet arī degsme un spēja vadīt, rīkoties un ietekmēt politiskos procesus,» komentē partijas līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa.

Briškens ir bijis viens no Rail Baltica projekta līderiem vairāk nekā desmit gadu garumā, tostarp vadījis gandrīz visas nozīmīgākās projekta stratēģiskās izpētes,

kā arī ir bijis iniciatīvas virzītājs Starptautiskās lidostas Rīga iekļaušanai Rail Baltica trasējumā, nodrošinot Latvijai vismaz 500 miljonu eiro papildu investīciju. Tāpat laika posmā no 2013. līdz 2019.gadam ir bijis viens no Air Baltic augstākās vadības komandas, kas nodrošināja uzņēmuma transformāciju no faktiskas maksātnespējas līdz nepārtrauktai pozitīvai rentabilitātei, dubultojot apgrozījumu, pasažieru un darbinieku skaitu, kā arī ieviešot Eiropā modernāko lidmašīnu floti un sasniedzot pasaulē augstāko punktualitāti. Tāpat vairāku gadu garumā Briškens ir bijis Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks un ministra padomnieks, kā arī pildījis diplomātisko dienestu Ārlietu ministrijā, tostarp Latvijas vēstniecībā Zviedrijas Karalistē, BNN informē partija.

Tāpat partija uz ministrijām virza šādus kandidātus: Antoņina Ņenaševa (izglītības un zinātnes ministre), Andris Sprūds (aizsardzības ministrs), Andris Šuvajevs (finanšu ministrs), Skaidrīte Ābrama (Ekonomikas ministre), Edmunds Cepurītis (vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs), Edgars Labsvīrs (veselības ministrs), Jana Simanovska (zemkopības ministre), Imants Lieģis (ārlietu ministrs), Liene Gātere (iekšlietu ministre), Jānis Meirāns (satiksmes ministrs), Māris Grāvis (labklājības ministrs), Edgars Zelderis (tieslietu ministrs), Agnese Logina (kultūras ministre).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas