Prokuratūra Magonim un Igaunijas miljonāram Osinovskim lūdz piemērot četru gadu cietumsodu

Advokāti Varis Klotiņš un Jeļena Kvjatkovska pirms tiesas sēdes Vidzemes rajona tiesā Limbažos, kurā turpinās skatīt krimināllietu, kurā par kukuļošanu apsūdzēts bijušais VAS Latvijas Dzelzceļš valdes priekšsēdētājs.

Prokuratūra bijušajam VAS Latvijas Dzelzceļš (LDz) valdes priekšsēdētājam Uģim Magonim un Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim, kuri apsūdzēti kukuļošanā, lūdz piemērot četru gadu cietumsodu.

Attiecīgi prokuratūra Magonim arī prasa mantas konfiskāciju, atņemot tiesības ieņemt valdes locekļa amatus valsts un pašvaldības kapitālsabiedrībās uz pieciem gadiem.

Turpretim Osinovskim nekādi papildsodi netiek prasīti. 

Tāpat prokuratūra lūdz atzīt 499 500 eiro, kas tika konfiscēti, abus aizturot, par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt valsts labā.

Nākamajā tiesas sēdē savu debašu runu sacīs apsūdzēto aizstāvji.

Jau vēstīts, ka agrākā tiesas sēdē tika pratināti abi apsūdzētie, kuri noliedza savu vainu.

Magonis tiesai norādīja, ka gandrīz 500 000 eiro no Osinovska viņš saņēmis nevis kā kukuli, bet gan kā atlīdzību par viņa [Osinovska] interešu lobēšanu Krievijas dzelzceļa vadībai, lai tā veiktu iepirkumu no Osinovskim piederošā uzņēmuma Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca (DLRR).

Viņš uzsvēra, ka naudu nebija paredzēta tālākai nodošanai, bet gan tika piedāvāta no Osinovska par ilgstošu Magoņa kā privātpersonas palīdzību vairākos līdzīga rakstura jautājumos. Bijušais LDz vadītājs uzsvēra, ka viņam ir ilgstošas draudzīgas attiecības ar toreizējo Krievijas dzelzceļa vadītāju Vladimiru Jakuņinu un viņa vietnieku Vladimiru Morozovu.

Magonis akcentēja, ka draudzīgas saites ar abām amatpersonām viņu saistījušas jau pirms stāšanās amatā un turpinās vēl aizvien. Viņš atzīmēja, ka ar šīm personām viņš regulāri sazinās un satiekas, kā arī viņi viens otru apsveic dažādos svētkos.

Attiecīgi Magonis liecināja, ka Osinovskis sākotnēji viņam piedāvājis 800 000 eiro kā pateicību par to, ka Magonis privātās sarunās ir palīdzējis DLRR gan attīstīties, gan lobējis uzņēmumam intereses Krievijā. Bijušais LDz vadītājs gan atzīmēja, ka viņš uzskatījis, ka DLRR intereses bijušas cieši saistītas ar valsts interesēm, jo uzņēmumā tiek nodarbināti apmēram 1000 Daugavpils iedzīvotāji. Viņš arī uzsvēra, ka sarunas ar Jakuņinu un Morozovu notikušas privāti, nevis oficiāli, attiecīgi viņš noliedza sev izvirzīto apsūdzību, ka nauda saņemta par tikšanās organizēšanu.

Magonis gan atzina, ka pēc tam, kad LDz Ritošā sastāva serviss noslēdza līgumu ar Osinovskim piederošo uzņēmumu Skinest Rail par četru dīzeļlokomotīvju iepirkumu, Osinovska piedāvātā summa samazinājusies līdz 500 000 eiro, jo Osinovskis apgalvojis, ka minētais iepirkums bijis Igaunijas uzņēmumam neizdevīgs.

Turpretim Osinovskis liecināja, ka viņš pirmstiesas procesā liecinājis, ka 500 000 eiro bijuši domāti kā kukulis tā laika Krievijas dzelzceļa vadītajam Vladimiram Jakuņinam, taču tā neesot bijusi taisnība. Osinovskis apgalvoja, ka šādas liecības viņš sniedzis, jo KNAB izmeklētāja, ar kuru viņš ticies, esot uzsvērusi, ka nesadarbošanās gadījumā viņa vārds tikšot izpausts presei, bet viņš vēlējies saglabāt savu reputāciju. Turklāt viņa aizstāvība esot norādījusi, ka pirmstiesas procesā liecības drīkstot mainīt «kaut katru dienu».

Jau ziņots, ka saskaņā ar apsūdzību 2015.gada vasarā Osinovskis Magonim nodevis aptuveni 500 000 eiro lielu kukuli saistībā ar LDz ritošā sastāva servisa daudzmiljonu iepirkumu – vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovskim piederoša uzņēmuma Skinest Rail. Abi apsūdzētie savu vainu neatzīst.

 

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Godmaņa-Kalvīša-Dombrovska laiks ir garām. Tagad beidzot ir jābūt konsekvencēm, Latvijai ir jāuzvedas kā Rietumu (nevis Austrumu) valstij.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas