Prokuratūra nākamā gada budžetā prasīs papildu līdzekļus telpām un IT sistēmas uzturēšanai

Prokuratūra nākamā gada budžetā prasīs papildu līdzekļus telpu nomai un informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas uzturēšanai, intervijā Latvijas Radio pastāstīja ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Viņš atzina, ka kopumā situācija ar finansējumu prokuratūrā ir apmierinoša, taču līdzekļu trūkums paredzams divās minētajās pozīcijās.

Papildu līdzekļi telpām esot nepieciešami, jo VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) esot sadārdzinājušies apsaimniekošanas izdevumi. Pēc Stukāna teiktā, šī ir «jocīga situācija» – valsts uzņēmuma pakalpojumi sadārdzinās, un šis uzņēmums prasa papildu līdzekļus valsts iestādei, kura savukārt līdzekļus prasa no valsts budžeta. «Tādā veidā mums veidojas šie aplīši – visi strādā,» komentēja ģenerālprokurors.

Otra pozīcija, kurai prokuratūra prasīs papildu finansējumu, būs IT sistēmu uzturēšana, jo iepriekš valsts esot piešķīrusi naudu Prokuratūras IT sistēmas izveidošanai, bet neesot paredzējusi finansējumu tās regulārai uzturēšanai.

Stukāns nevarēja nosaukt precīzu summu, kādu prokuratūra prasīs piešķirt papildus nākamā gada budžetā, taču viņš apgalvoja, ka tā nebūs liela.

VNĪ Nekustamo īpašumu portfeļa vadības pārvaldes direktore Dita Grinberga-Ķesele pavēstīja, ka, lai VNĪ Latvijas valstij piederošos nekustamos īpašumus pārvaldītu ilgtspējīgi un efektīvi, ēkām tiek veidoti uzkrājumi, kas spēj nodrošināt nepieciešamo finanšu apmēru ikgadējo un nākotnes remontdarbu segšanai.

Lasiet arī: Ģenerālprokurors spiegošanā aizdomās turētā Ādamsona krimināllietas virzību sagaida jau tuvākajā laikā

«Minēto izmaksu pieaugumu, galvenokārt, veido minētie uzkrājumi, kas nepieciešami, lai, izstrādājot un realizējot ilgtermiņa pārvaldīšanas plānus valsts funkciju nodrošināšanai nepieciešamajiem īpašumiem, tajā skaitā deviņiem īpašumiem, kuros ar nomas attiecībām telpas nodotas prokuratūrai tās funkciju veikšanai, būtu iespējams paredzēt ne tikai nepieciešamos remontdarbus, bet arī skaidru finansējuma avotu šo remontdarbu segšanai,» skaidroja Grinberga-Ķesele. 

Paredzot nomas maksā uzkrājuma komponenti, kā to nosaka Ministru kabineta noteikumi, VNĪ pārvaldītajiem nekustamajiem īpašumiem spēj nodrošināt ilgmūžību un saglabāt vērtības arī nākamajām paaudzēm, piebilda Grinberga-Ķesele.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas