Prokuratūra sākusi kriminālprocesu par, iespējams, nelikumīgas LDz struktūrvienības izveidošanu

Prokuratūra sākusi kriminālprocesu par VAS Latvijas dzelzceļš (LDz), iespējams, nelikumīgas struktūrvienības izveidošanu, kā rezultātā uzņēmumam deviņu gadu laikā nodarīti gandrīz miljona eiro lieli zaudējumi.

Ceturtdien, 6.februārī, Ģenerālprokuratūra, izskatot satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) 20.janvāra iesniegumu, ir sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma nodaļas pazīmēm par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā, kas, iespējams, saistīti ar korupciju, informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Kriminālprocesā tiks izmeklēta iespējama Satiksmes ministrijas atbildīgo amatpersonu atbalstīta nelikumīgas LDz pārvaldes institūcijas izveidošana un ar to saistīta nelikumīga amata atlīdzības, pabalstu un kompensāciju pielīgšana, aprēķināšana un izmaksa deviņos gados.

Ņemot vērā minēto, LDz nodarīts kaitējums ne mazāk kā 962 221 eiro apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanu šajā kriminālprocesā ir uzdots veikt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

Satiksmes ministra padomniece Baiba Ābelniece informēja, ka Linkaits iesniegumā lūdza tiesībaizsardzības iestādēm izvērtēt valsts amatpersonu rīcību saistībā ar LDz darbību. Plašākus komentārus par kuru nelikumīgu pārvaldes struktūru un kurām valsts amatpersonām ir runa, ministra padomniece nesniedza.

Linkaits portālam Lsm.lv norādījis, ka Satiksmes ministrija tiesībsargājošajās iestādēs vērsās saistībā ar LDz bijušajam valdes priekšsēdētājam Edvīnam Bērziņam un valdes loceklim Aivaram Strakšam izmaksāto kompensāciju apmēru.

Lasiet arī: SM vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs par kompensācijām bijušajai LDz valdei

Lsm.lv rīcībā esošā informācija liecina, ka prokuratūras minētā iespējami nelikumīgā struktūrvienība LDz varētu būt prezidentu padome, ko Satversmes tiesa pirms dažiem gadiem atzinusi par nelikumīgu, tomēr šī padome tā arī netika likvidēta. Uz tās pamata LDz bijušajiem vadītājiem arī varēja izmaksāt tik lielas kompensācijas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas