Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par Latvijas nepiedalīšanos Expo Milano 2015

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta viena persona par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, saistībā ar izstādi Expo Milano 2015 nodarot zaudējumus Latvijas Republikas valstij 376 956 eiro apmērā, BNN informē Ģenerālrokuratūrā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā persona bija projekta Expo Milano 2015 vadītājs (valsts amatpersona), kurai bija uzdots veikt uzraudzību šim projektam, aiz nolaidības neizdarīja darbības, kuras viņam bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai. Proti, neuzraudzīja valsts budžeta līdzekļu izlietojumu ekspozīcijas idejiskās ieceres – saturiskā redzējuma māksliniecisko un organizatorisko realizēšanu, kā arī uzraudzību izpildes gaitā, neuzraudzīja valsts budžeta līdzekļu izlietošanu atbilstoši paredzētajiem un līgumos norādītajiem mērķiem, nav nodrošinājis sniegto pakalpojumu un paveikto darbu kontroli, nav organizējis un nav koordinējis Latvijas Republikas dalību izstādē Expo Milano 2015.

Tādējādi apsūdzētās personas, kā valsts amatpersonas, nolaidīgās attieksmes pret viņam uzliktiem pienākumiem (bezdarbības) rezultātā Latvijas Republikas valstij tika nodarīts mantisks zaudējums 376 956,42 eiro apmērā, kas izraisīja smagas sekas, atzīmē Ģenerālprokuratūrā.

Apsūdzētais pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 319.panta trešās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

BNN jau ziņoja, ka Ekonomikas ministrijā (EM) 2015.gadā noslēgusies discpilinārlietas izmeklēšana par gatavošanos Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē Expo Milano 2015, konstatējot vairākus disciplinārpārkāpumus.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija toreiz secināja, ka nav veikta projekta kvalitatīva kontrole, sagatavots nekvalitatīvs līgums ar komandītsabiedrību EXPO 2015, pieļauti maksājumi komandītsabiedrībai EXPO 2015 par vēl nepabeigtiem darbiem, kā arī konstatēti citi pārkāpumi, kā rezultātā valstij radīti zaudējumi lielā apmērā.

Komisija, sagatavojot atzinumu par amatpersonu disciplinārpārkāpumiem, vairākās epizodēs konstatējusi amatpersonu lēmumu neatbilstību tiesību aktiem. Līdz ar to atzinumā ierosināja un ministrijā tika pieņemti lēmumi par divu amatpersonu atbrīvošanu no darba, vienas amatpersonas pazemināšanu amatā uz vienu gadu, kā arī aizrādījuma izteikšanu vienai amatpersonai.

Tāpat jau vēstīts, ka pēc Valsts kontroles (VK) secinātā, EM dalībai starptautiskajā izstādē Expo Milano 2015 līdz 2014.gada 31.decembrim ir nelietderīgi izlietojusi valsts budžeta līdzekļus 1 316 647 eiro apmērā.

Jāpiebilst, ka Expo Milano 2015 pilnvarotais Latvijas pārstāvis tolaik bija Roberts Stafeckis, kurš pēc tam atteicās no projekta vadīšanas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas