Prokuratūrā izskata Latvijas žurnālistu asociācijas iesniegumu pret NEPLP

Prokuratūrā izskata Latvijas žurnālistu asociācijas (LŽA) iesniegumu, kurā apšaubīts, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) konkurss uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja amatu noritējis likumīgi, informē prokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 65.pantā ir noteikta prasība, ka par sabiedriskā medija valdes locekli var apstiprināt personu, kurai ir «vismaz piecus gadus ilga profesionālā pieredze plašsaziņas līdzekļu jomā vai uzņēmumu vadībā». Žurnālistu asociācija atzīmē, ka jaunais LTV valdes vadītājs Einārs Giels šim kritērijam neatbilst – viņš nekad nav vadījis uzņēmumu un nav pat darbojies plašsaziņas līdzekļu jomā.

Par šā konkursa rezultātu atbilstību likuma prasībām Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamentā uzsākta pārbaude.

BNN jau vēstīja, ka pēdējo nedēļu laikā starp sabiedriskajiem medijiem un NEPLP izveidojusies spriedze par LTV valdes locekļu konkursa rezultātiem.

Kā ziņots, NEPLP marta nogalē nolēma LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja Olainfarm mārketinga tirgus datu analītiķi Gielu, savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem izraudzītajiem nav darba pieredzes mediju jomā.

Juhņēviča 8.aprīlī paziņoja, ka atsakās no LTV valdes locekļa amata. Tajā pašā dienā atkāpties lēma arī Giels.

LŽA jau iepriekš aicinājusi NEPLP atcelt lēmumu par LTV valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu. «Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu,» pauda asociācijā.

Jaunā konservatīvā partija paziņojusi, ka Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt LTV valdes konkursa rezultātus, kā arī aicinās izvērtēt NEPLP darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus. KPV LV izteikusi nosodījumu Ķezberes paustajam, ka Eva Juhņēviča būtu spēcīga LTV vadītāja, taču par viņu nebalsoja, jo «ir sieviete, kurai būtu pakļauti divi vīrieši». NEPLP vadītājai lūgts atvainoties. Tikmēr Jaunā Vienotība paziņoja, ka NEPLP rīkotajā LTV valdes konkursā saskatāms likuma pārkāpums. Citi politiķi gan norādījuši, ka Saeimai nav tiesību lemt par LTV valdes konkursa rezultātiem.

Tikmēr NEPLP valdes priekšsēdētāja Dace Ķezbere pavēstījusi, ka politiķi var paust savas domas, taču NEPLP neatkāpsies no sava lēmuma par LTV vadības izvēli.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas