bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 17.09.2019 | Vārda dienas: Vaira, Vairis, Vera
LatviaLatvija

Prokurors: Ārpustiesas jautājumos Ventspilī jāiejaucas VARAM

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Lembergs (vidū), Jānis Vītoliņš (pa labi)

Aivara Lemberga atstādināšana no Ventspils domes priekšsēdētāja amata nepieciešama, lai viņš netraucētu kriminālprocesa gaitu, proti, neietekmētu liecinošās personas, kas ir dažādi uzņēmēji. Tikmēr domē šo gadu laikā notiekošais «haoss» jeb ārpustiesas procesuālie kārtības jautājumi, piemēram, opozīcijas apspiešana, ir jau Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) kompetencē, BNN intervijā komentē smagos noziegumos apsūdzētā Lemberga lietas prokurors Juris Juriss.

«Viņš nevienā brīdi neatgādina to, ka ir atstādināts no pienākumiem»

«Tas vien, ka persona formāli var teikt, ka viņš domes darbā piedalās tikai kā deputāts, tā ir viena lieta, bet ir jāskatās, kas pašvaldībā notiek pēc būtības. Ja Lembergs vada domes darbu, uzstājas pašvaldības vārdā un uztur noteiktus lēmumu skaidrojumus tās vārdā, tad tiesai ir jāsaprot, kas notiek pēc būtības – [tiesas uzliktais drošības līdzeklis tiek pārkāpts].»

«Ja Lembergs uzstājas un pauž savu viedokli kā domes priekšsēdētājs, viņš nevienā brīdī neatgādina to, ka ir atstādināts no pienākumiem. Viņš [šo faktu] min atsevišķi kā deputāts, bet ne kā domes priekšsēdētājs, lai viņu pareizi saprot un nepārprot. Skaidrs, tādas atkāpes nav un netiks sagaidīta,» situāciju raksturo Juriss.

Tiesā jau vairākkārt mēģināts pamatot un izskatīt to, ka Lembergs pēc būtības vada Ventspils domi, norāda prokurors.

Juriss skaidro, ka nedrīkstētu būt tā, ka pēc procesuālā piespiedu līdzekļa piemērošanas parādās «kaut kādi citi apsvērumi» un atstādināts priekšsēdētājs tomēr turpina pildīt amata pienākumus. «Tāda nav tā likuma jēga,» uzsver Lemberga lietas prokurors.

Viņš stāsta, ka gan pēc aktīvām darbībām, gan pierādījumiem, kas nāca no cilvēku kvoruma, kuri piedalījušies procesuālā lēmuma pieņemšanā, prokuroru ieskatā, bijis skaidrs, ka realitātē lēmums par mēra atstādināšanu no amata pienākumiem netiek pildīts. «Tas nav pieļaujams, un tā nedrīkst būt.»

«Mēs redzam, ka viņš joprojām lemj»

Problēma ar to, ka procesuālais lēmums faktiski netiek pildīts, tika ieraudzīta, kad kļuva skaidrs, ka Lembergs joprojām lemj par svarīgiem jautājumiem un var pieņemt tādus lēmumus, kas attiecas uz liecinošām personām (uzņēmējiem), tādējādi tiesas procesā ietekmējot lieciniekus. «Tas ir risks, ko nevar pieļaut,» pauž Juriss.

«Valstij nevienu brīdi nav bijusi vēlme apgrūtināt Ventspils domes darbību, izvirzot prasību atstādināt Lembergu no priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Kad šo lūgumu pieteicām, galvenais bija tas, ka tolaik liecinošās personas aktīvi darbojās domes sēdēs vai [lēmumos] kāds viņas pastarpināti pārstāvēja,» stāsta prokurors.

Tāpat Juriss uzsver, ka tas, kas pašlaik norisinās domes sēdēs un kas notiek ar iedzīvotājiem svarīgiem jautājumiem, ja par tiem lemj no pienākumiem atstādināts mērs, būtu risina VARAM, jo tieši šie jautājumi ir ministrijas kompetencē.


Pievienot komentāru

  1. edgars teica:

    tas jau ir ilgi un apnicis musu tautai,ka tikai notiek seima ,jeb prezidenta velesanas,ta pret Aivaru Lembergu,tiek izvirzitas dazadas apsudzibas.Es uzskatu,ka vajadzetu meklet tos,kas sadu pasutijumu veic,to starp augstakajos musu valsts politiskajos slanos.

Pagājušajā nedēļā Latvijā un Lietuvā vidējā elektroenerģijas cena kritusies par 9%

Latvijas tirdzniecības apgabala vidējā elektroenerģijas cena bija 46,29 eiro par megavatstundu un Lietuvā – 46,31 eiro par megavatstundu.

Ukraina gatavo 16% kāpumu aizsardzības budžetam

Kijevai gatavojoties sarunām ar Krieviju, Vāciju un Franciju par Donbasa karu, Ukrainas valdība nākusi klajā ar valsts budžeta projektu, kas 2020.gadā paredz aizsardzības tēriņu kāpumu 16% apmērā.

Igaunija: Atlaides Krievijai liecina par Rietumu bezspēcību

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka nav pieļaujama atkāpšanos no Eiropas Savienības principiem attiecībā uz Krieviju, jo Rietumu bezspēcība ļautu Maskavai īstenot trešo iejaukšanās avantūru.

Latvijā otrajā ceturksnī vairāk vakanču nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā vakanču līmenis otrajā ceturksnī bija 3,2%. Lielāks nekā mūsu valstī šogad aprīlī–jūnijā vakanču līmenis bijis Čehijā, Beļģijā un Nīderlandē, kā arī Vācijā.

Pirmajā Ierēdnis ēno uzņēmēju iniciatīvā piedalās 99 ierēdņi

Iniciatīvas Ierēdnis ēno uzņēmēju dienā – 16.septembrī – 35 uzņēmumu ikdienas darbu iepazīst 99 ierēdņi no 30 valsts pārvaldes iestādēm.

Par divām nedēļām pagarināta pārbaude par ģenerālprokurora Kalnmeiera darbu

Līdz 1.oktobrim pagarināts termiņš, līdz kuram Augstākās tiesas tiesnesei Marikai Senkānei jābeidz pārbaude par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbu, informē AT pārstāve Rasma Zvejniece.

Latvijā brīvo darbvietu skaits pieaudzis par 5,9 tūkstošiem jeb 23,8%

Brīvo darbvietu skaits Latvijā šī gada 2.ceturksnī bijis 30,5 tūkst. un, salīdzinot ar 2018.gada 2.ceturksni, to skaits ir pieaudzis par 5,9 tūkst. jeb 23,8%.

Maxima Tartu cīnās pret jauno konkurentu Lidl

Lietuviešu lielveikalu ķēde Maxima Igaunijas pilsētā Tartu ir neapmierināta ar zonējuma plānu, kas pieļauj pilsētas pirmā Lidl lielveikala atvēršanu blakus Maxima īpašumam.

Pievienojoties Eiropas elektroenerģijas tīklam, būtiski pieaugs enerģijas apmaiņas iespējas

Pēc Baltijas valstu pievienošanās Eiropas elektroenerģijas tīklam, būtiski pieaugs enerģijas apmaiņas un tirdzniecības iespējas, norāda AS Augstsprieguma tīkls valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

Transporta piesārņojums: Parīzē plāno 500 eiro dotācijas e-velo iegādei

Francijā ar mērķi samazināt gaisa piesārņojumu tiek apsvērta 500 eiro dotācija miljoniem Parīzes iedzīvotāju, lai tie varētu iegādāties elektrisko divriteni. Līdz 2020.gada februārim Parīzē tiks īstenota arī elektrisko divriteņu īres programma.

Iedzīvotāju sniegtā informācija paplašina Valsts kontroles revīzijas apjomus

Iedzīvotāju iesaiste ir ļoti nozīmīga, jo tā pastarpināti tiek nodrošināta kontrole pār publisko resursu izmantošanu.

Bezdarbnieku pabalstu turpmāk izmaksās astoņus, nevis deviņus mēnešus

Bezdarbnieku pabalsts tiks izmaksāts nevis deviņus, bet gan astoņus mēnešus, samazinot kopējo izmaksājamo summu, tādējādi ietaupot 12 miljonus.

ES noraida Lielbritānijas apgalvojumu par lieliem panākumiem Brexit sarunās

«Milzīgi panākumi» – šādi Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirms došanās uz Briseli raksturojis saspringto Brexit sarunu gaitu. Eiropas Komisijas vadība norādījusi, ka joprojām gaida priekšlikumus Ziemeļīrijas robežas jautājumam.

Raidījums: Rīgā piesārņotās teritorijas pazūd no reģistriem, nereti atbrīvojot būvniekus no pienākuma attīrīt zemi

Rīgā piesārņotās teritorijas pazūd no piesārņoto teritoriju reģistriem, tādējādi atbrīvojot būvniekus no ierobežojumiem celtniecībai un prasībām attīrīt zemi, ziņo TV3 raidījums Nekā Personīga.

Zarnu infekcijas simptomi fiksēti 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem

Līdz 15.septembrim zarnu infekcijas simptomi konstatēti 23 cilvēkiem, tostarp 19 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem no Siguldas un tās apkārtnes.

Naftas cenu lēciens pēc uzbrukuma Saūda Arābijas infrastruktūrai

Naftas cenas pasaulē sasniegušas augstāko līmeni pēdējos četros mēnešos pēc tam, kad pret Saūda Arābijas naftas infrastruktūru tikuši vērsti militāri uzbrukumi.

No valsts īpašuma Jūrmalā gadiem ilgi neizdodas izlikt bijušo VID vadītāju Sončiku

Bijušo VID vadītāju Andreju Sončiku jau gadiem neizdodas izlikt no valstij piederošās mājas Jūrmalā, turklāt kādreizējais ierēdnis pat pamanījies ar to piepelnīties, izīrējot īpašumā esošo viesu māju internetā, informē raidījums de facto.

Šogad plāno pabeigt darbu pie jauna valsts pārvaldes atlīdzības regulējuma

Šogad plānots pabeigt jauna valsts pārvaldes atlīdzības regulējuma izstrādi, paredz izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtais Valsts kancelejas informatīvais ziņojums par valsts pārvaldes reformu plāna izpildi.

Šonedēļ jāvelk siltāks apģērbs. Gaidāms auksts un vējains laiks

Pirmdien Latvijā teritorijas lielākajā daļā līs lietus, vairāk nokrišņu būs valsts austrumu daļā, kur arī gaidāmas pērkona lietusgāzes ar krusu.

Nedēļa Lietuvā: Korupcijas lietā atstādina tiesnešus, cilvēktiesību tiesa atzīst partizānu genocīda spriedumu

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi bijuši divu augsta ranga tiesnešu atstādināšana, Eiropas Cilvēktiesību tiesas piekrišana tam, ka Padomju represijas pret partizāniem vērtējamas kā genocīds, kā arī jaunas frakcijas izveidošanās Seimā.

BNN nedēļas apkopojums: Ārkārtas situācija Rīgā. Amats Dombrovskim. Politiskais krējums būvnieku kartelī

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Ārkārtas situācija, Portfelis, Politikas krējums, Lielos vilcienos, Nauda atrodas, Pensijas kaimiņos, Lēmums, Veselības problēmas un Vasaras beigas.

Latvijā krietni straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Lielāks darbaspēka izmaksu pieaugums otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo laika periodu reģistrēts Rumānijā, Bulgārijā, Slovākijā, Ungārijā, Igaunijā, Čehijā un Polijā.

Pilsētvides serviss līdzšinējos klientus Rīgā apkalpos Clean R un Eco Baltia vide

Atkritumu apsaimniekotāja Pilsētvides serviss līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi Clean R un Eco Baltia vide.

Levits: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā

«Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā.»

Latvijā janvārī-jūlijā bijis mazākais eksporta kāpums ES

Latvijā šogad janvārī–jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->