bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 19.05.2019 | Vārda dienas: Lita, Sibilla, Teika
LatviaLatvija

Prokurors: Ārpustiesas jautājumos Ventspilī jāiejaucas VARAM

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Lembergs (vidū), Jānis Vītoliņš (pa labi)

Aivara Lemberga atstādināšana no Ventspils domes priekšsēdētāja amata nepieciešama, lai viņš netraucētu kriminālprocesa gaitu, proti, neietekmētu liecinošās personas, kas ir dažādi uzņēmēji. Tikmēr domē šo gadu laikā notiekošais «haoss» jeb ārpustiesas procesuālie kārtības jautājumi, piemēram, opozīcijas apspiešana, ir jau Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) kompetencē, BNN intervijā komentē smagos noziegumos apsūdzētā Lemberga lietas prokurors Juris Juriss.

«Viņš nevienā brīdi neatgādina to, ka ir atstādināts no pienākumiem»

«Tas vien, ka persona formāli var teikt, ka viņš domes darbā piedalās tikai kā deputāts, tā ir viena lieta, bet ir jāskatās, kas pašvaldībā notiek pēc būtības. Ja Lembergs vada domes darbu, uzstājas pašvaldības vārdā un uztur noteiktus lēmumu skaidrojumus tās vārdā, tad tiesai ir jāsaprot, kas notiek pēc būtības – [tiesas uzliktais drošības līdzeklis tiek pārkāpts].»

«Ja Lembergs uzstājas un pauž savu viedokli kā domes priekšsēdētājs, viņš nevienā brīdī neatgādina to, ka ir atstādināts no pienākumiem. Viņš [šo faktu] min atsevišķi kā deputāts, bet ne kā domes priekšsēdētājs, lai viņu pareizi saprot un nepārprot. Skaidrs, tādas atkāpes nav un netiks sagaidīta,» situāciju raksturo Juriss.

Tiesā jau vairākkārt mēģināts pamatot un izskatīt to, ka Lembergs pēc būtības vada Ventspils domi, norāda prokurors.

Juriss skaidro, ka nedrīkstētu būt tā, ka pēc procesuālā piespiedu līdzekļa piemērošanas parādās «kaut kādi citi apsvērumi» un atstādināts priekšsēdētājs tomēr turpina pildīt amata pienākumus. «Tāda nav tā likuma jēga,» uzsver Lemberga lietas prokurors.

Viņš stāsta, ka gan pēc aktīvām darbībām, gan pierādījumiem, kas nāca no cilvēku kvoruma, kuri piedalījušies procesuālā lēmuma pieņemšanā, prokuroru ieskatā, bijis skaidrs, ka realitātē lēmums par mēra atstādināšanu no amata pienākumiem netiek pildīts. «Tas nav pieļaujams, un tā nedrīkst būt.»

«Mēs redzam, ka viņš joprojām lemj»

Problēma ar to, ka procesuālais lēmums faktiski netiek pildīts, tika ieraudzīta, kad kļuva skaidrs, ka Lembergs joprojām lemj par svarīgiem jautājumiem un var pieņemt tādus lēmumus, kas attiecas uz liecinošām personām (uzņēmējiem), tādējādi tiesas procesā ietekmējot lieciniekus. «Tas ir risks, ko nevar pieļaut,» pauž Juriss.

«Valstij nevienu brīdi nav bijusi vēlme apgrūtināt Ventspils domes darbību, izvirzot prasību atstādināt Lembergu no priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Kad šo lūgumu pieteicām, galvenais bija tas, ka tolaik liecinošās personas aktīvi darbojās domes sēdēs vai [lēmumos] kāds viņas pastarpināti pārstāvēja,» stāsta prokurors.

Tāpat Juriss uzsver, ka tas, kas pašlaik norisinās domes sēdēs un kas notiek ar iedzīvotājiem svarīgiem jautājumiem, ja par tiem lemj no pienākumiem atstādināts mērs, būtu risina VARAM, jo tieši šie jautājumi ir ministrijas kompetencē.


Pievienot komentāru

  1. edgars teica:

    tas jau ir ilgi un apnicis musu tautai,ka tikai notiek seima ,jeb prezidenta velesanas,ta pret Aivaru Lembergu,tiek izvirzitas dazadas apsudzibas.Es uzskatu,ka vajadzetu meklet tos,kas sadu pasutijumu veic,to starp augstakajos musu valsts politiskajos slanos.

Privatizācijas aģentūra: Rodas bažas, kādēļ LDz vispār spekulē ar kaut kādu privatizāciju

«No Latvijas dzelzceļa priekšsēdētaja Edvīna Bērziņa puses dzirdams daudz spekulāciju un nekorektu izteikumu, piesaucot vārdu «privatizācija». Savā korporatīvajā konfliktā viņš cenšas novērst uzmanību no sarunas par to, kā veidojas uzņēmuma valdes attiecības ar akcionāriem,» BNN intervijā savu viedokli pauž Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Nedēļa Lietuvā: Valdošie pārkāpj konstitūciju, ES atklāj konkurences pārkāpumus, Krievijas sliktā nafta

Aizvadītajā nedēļā tiesa Lietuvā secinājusi, ka valdošā partija pārkāpj konstitūciju, izmeklējot medijus, bet Briselē konstatēta Lietuvas tirgus ietekmēšana. Politikā premjerministrs izturējis neuzticības balsojumu.

BNN nedēļas apkopojums: Vēl «garāka» ekonomikas ēna. Kalnmeiers zem lupas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pelēkā zona, Neizpratne, Atbilstība, Cīņa par prezidentu, Revīzija, NoplūdeKrāpniecība un Tiesvedības izdevumi.

Populārākie vārdi – Eduards un Emīlija

PMLP Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nedēļā no 20. līdz 26.maijam vispopulārākais vārds ir Eduards, savukārt no sieviešu vārdiem – Emīlija.

Liepājas ostā nakts reidā atklāj teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamenta inspektori naktī no 16. uz 17.maiju, veicot zvejas kuģa pārbaudi Liepājas ostā, atklāja teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas.

Igauņu lidsabiedrībai Nordica divu miljonu zaudējumi gadā

Igaunijas valsts lidsabiedrība Nordica 2018.gadā strādājusi ar zaudējumiem 2,3 miljonu eiro apmērā, tā liecina uzņēmuma finanšu rezultāti.

Satversmes tiesa ļauj Rīgas domei pilsētas vēsturiskajā centrā ierobežot «spēļu elles»

Rīgas domes lēmums atteikt SIA Alfor atvērt spēļu zāli Brīvības ielā, Rīgā, atbilst Satversmes normām. Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stāsies spēkā tā publicēšanas dienā.

No Ušakova piedzen 1 000 eiro par labu Ķirsim

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir noraidījusi atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova prasību pret Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija goda un cieņu aizskaroši.

Ventas Balss redaktore sodīta par nepatiesu ziņu izplatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi Ventas Balss redaktori Gundegu Mertenu vainīgu par nepatiesu ziņu izplatīšanu.

Bezmaksas sabiedriskais transports reģionos un dzelzceļš «kā mugurkauls» – sabiedriskā transporta koncepcija nākamajiem gadiem

Komerciālo maršrutu ieviešana, dzelzceļš kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkauls un bezmaksas sabiedriskais transports reģionos – to paredz ATD un SM izstrādātā sabiedriskā transporta nākotnes koncepcija no 2021. līdz 2030.gadam.

ASV apžēloto trauksmes cēlēju Meningu nosūta atpakaļ cietumā

Tiesa Amerikas Savienotajās Valstīs nosūtījusi atpakaļ cietumā Čelsiju Meningu, kura savulaik nopludinājusi valsts noslēpumus publicēšanai vietnē Wikileaks, bet no ieslodzījuma atbrīvota ar ASV eksprezidenta Baraka Obamas lēmumu.

Viedoklis: VK revīzijā Rīgā atklātais izgaismo arī Ventspils problēmas

Rīgas dome pēdējos gados caur dažādām biedrībām un nodibinājumiem izšķērdējusi 20 miljonus. Dažādas par pašvaldības un to kapitālsabiedrību līdzekļiem «barotas» biedrības nav svešas arī Ventspilij un tās saimniekam.

Starptautiskā policijas operācijā noķer GozNym kiberzagļu grupējumu

Mēģinājuši no vairāk nekā 41 000 upuru banku kontiem izzagt ap 100 miljoniem ASV dolāru – aizdomās par šādu noziegumu Eiropas valstu un Amerikas Savienoto Valstu policijas dienesti notvēruši kibernoziedznieku grupējumu GozNym.

Bordāns rosina vērtēt Kalnmeiera atbilstību ģenerālprokurora amatam

Tieslietu ministrija ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbībā konstatējusi pazīmes, kas liecina, ka Kalnmeiers neatbilst Prokuratūras likumā minētajam amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai.

ACEA: Latvija starp 12 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 8,1%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Polijā bargāki sodi par pedofiliju pēc katoļu baznīcas skandāliem

Polija ir paaugstinājusi sodus par bērnu seksuālu izmantošanu līdz 30 gadiem cietumā pēc tam, kad katoļticīgajā valstī bērnu izmantošanas skandālu pastiprinājusi dokumentālā filma par pedofiliju dievnamos.

Prognoze: 15 gadu laikā Nacionālā akustiskā koncertzāle atgūtu ieguldīto un nopelnītu vēl 17,6 miljonus

Pirmo 15 gadu laikā pēc Nacionālās akustiskās koncertzāles uzcelšanas tā Latvija tautsaimniecībā ienestu 107,6 miljonus eiro, pilnībā kompensējot koncertzāles izveidē ieguldīto un radot vēl 17,6 miljonu ieņēmumus.

ASV uzņēmumu peļņa pieaug – biržu indeksi arī pakāpjas

Pasaules biržu indeksi 16.maijā lielākoties pieauga pēc ASV samiernieciskiem paziņojumiem par tirdzniecību, kā arī spēcīgiem ASV ekonomikas datiem un uzņēmumu peļņas.

Eirovīzijas finālā no Baltijas valstīm iekļuvusi tikai Igaunija

Latvijas grupa Carousel ar dziesmu That Night neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurš notiks Izraēlas pilsētā Telavivā.

Nedēļas nogalē sinoptiķi sola līdz +26 grādiem

Piektdien, 17.maijā, saule mīsies ar mākoņiem un  vietām valsts rietumu rajonos gaidāms neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, Kurzemē pastiprinoties brāzmās līdz 13 m/s.

Bordāns rosina Saeimā lemt par Ķezberes atstādināšanu no NEPLP

Bordāns rosina Saeimā lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekles amata.

Vējonis aicina atbalstīt Nacionālās akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā

Piedaloties starptautiskajā forumā Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta attīstība, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja visplašākajā mērā atbalstīt jaunas un modernas akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā.

Ierēdņiem prēmijās iedala bērnu aizsardzībai domāto naudu

Labklājības ministrijai papildus piešķirtais valsts budžeta finansējums 619 000 eiro apmērā cita starpā izmaksāts ierēdņiem piemaksās, naudas balvās vai prēmijās par pašsaprotamiem un ikdienā veicamiem uzdevumiem.

EK par karteļa izveidi no piecām bankām pieprasa miljardu

Eiropas Komisija piecām bankām noteikusi naudassodus vairāk nekā viena miljarda eiro kopsummā saistībā ar slepenu vienošanos ārvalstu valūtu tirdzniecībā.

Zviedrijā lems par Islāma valsts eiropiešu kaujinieku tribunālu

Starptautiskais sabiedrībai plānojot kara tribunālu, lai tiesātu teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujiniekus, no kuriem daudzi karot Sīrijā un Irākā savulaik devās no Eiropas valstīm, Zviedrija gatavo augsta līmeņa sanāksmi Stokholmā.