bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 31.03.2020 | Vārda dienas: Atvars, Gvido
LatviaLatvija

Prokurors: Uzņēmumi, kuros nav Lemberga ietekmes, netiks pakļauti sankcijām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Remove term: Aivars Lembergs Aivars LembergsRemove term: ASV sankcijas ASV sankcijasRemove term: ietekme ietekmeRemove term: Juris Juriss Juris JurissRemove term: kontrole kontroleRemove term: korupcija korupcijaRemove term: korupcijas apkarošana korupcijas apkarošanaRemove term: Magņitska likums Magņitska likumsRemove term: melnais saraksts melnais sarakstsRemove term: prokurors prokurorsRemove term: Svarīgi SvarīgiRemove term: Ventspils brīvosta Ventspils brīvostaJa Ventspils brīvostas infrastruktūra tiek norobežota no sankcijām pakļautajām personām, tad brīvosta var īstenot savu komercdarbību un nest peļņu ne tikai tās darbiniekiem, bet arī valstij kopumā, intervijā BNN komentē smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga lietas prokurors Juris Juriss. 

Proti, uzņēmumos, kur ar tiesas lēmumu Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības un tie nedarbojas viņa interesēs, sankcijām nevajadzētu tikt piemērotām.

Par to, kuras ir atbildīgās institūcijas un kam ir jāspēj identificēt, vai uzņēmums darbojas Lemberga interesēs, Juriss komentē, ka tas ir sarežģīts process, kurā mehānisms jāparauga vairākām Latvijas institūcijām kopā.

«Pirmās ar šo jautājumu saskaras kontrolējušās un uzraugošās iestādes. Kontrolējošajām iestādēm pēc noteiktām pazīmēm jāsaprot, vai pastāv koruptīva darījuma iespējamība. Savukārt uzraugiem jāsaprot, vai konkrētais gadījums ir pareizi izvērtēts.»

Juriss norāda, ka tas ir iespējams, ja tiek noteiktajā laika periodā tiek ievērots stingrs uzraudzības mehānisms, nevis procesu atstāj pašplūsmā, uzņēmējiem, komersantiem un finanšu iestādēm vērtējot pašiem sevi.

Runājot par to, vai Lembergam uzliktās ASV sankcijas ietekmēs tiesvedības procesu pret viņu, Juriss atzīmē, ka valsts apsūdzības uzturētāju puse izsver iespējamību tiesā replikas laikā atsaukties uz noteiktajām sankcijām. Tomēr par konkrētu jā vai nē ir pāragri spriest, jo nepieciešams izvērtēt otras puses debašu saturu, uzsver prokurors.

Savukārt uz BNN komentāru, ka ir aizdomas par vēl viena advokāta «pēkšņu» atkrišanu no Lemberga tiesvedības, Juriss atzīmē, ka tas būtu spēcīgs signāls tam, ka Latvijas tiesu sistēmā buksē aizstāvības nodrošināšanas efektivitāte. Proti, gadījumā, ja šāds scenārijs norisināsies, Lemberga lieta var nonākt situācijā, ka tiesas process ir pie izejas punkta – tur, kur tas tika sākts. «Varbūt ir jāpadomā par rezerves advokātu institūciju Latvijas «unikālajiem» izņēmuma gadījumiem.»

Juriss uzsver, ka šobrīd tiesas process ir noslēguma stadijā, kad jānonāk pie sprieduma.

«Ir svarīgi ļaunprātīgi neizmantot likumā paredzētās tiesības. Gan valsts apsūdzību uzturētāju pusei, gan advokātiem jāsaprot, ka viņu pienākums ir sekot tam, kas iestrādāts likumā,» komentē Juriss. «Nevar aizstāvis atteikties [vienkārši] tāpēc, ka viņam tā gribas vai viņš ir saguris, vai cer, ka šo lietu [pārņems] kāds cits – šāda mehānisma nav.»


Pievienot komentāru

  1. ietekme teica:

    Kā tad lai klasificē tādas firmeles, kā Igaunijā reģistrēto “Psi investments” kura pieder hūtes znotam un kontrolē visu VK tranzītu. Ne jau znots, kurš kiosku nav vadījis, kontrolē, bet hūte!

Skolēnu dziesmu un deju svētkus pārceļ uz 2021.gadu

Izvērtējot visus riska faktorus un konsultējoties ar diasporas latviešiem, pieņemts lēmums pārcelt svētkus par vienu gadu.

Igaunijā degvielas tirdzniecība sarukusi par 30%–50%

Degvielas tirgotāji Igaunijā COVID-19 uzliesmojuma un ārkārtas ierobežojumu laikā ir novērojuši būtisku tirdzniecības apjoma kritumu, taču benzīnam un dīzeļdegvielai tas atšķiras, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

airBaltic nogādā mājās vairāk nekā 2 700 pasažieru

Kopumā no 20. līdz 30.martam speciālajos lidojumos airBaltic pārvadājusi 2 262 Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājus no Abū Dabī, Amsterdamas, Frankfurtes, Stambulas, Londonas, Malagas, Maltas un Tbilisi uz Rīgu.

Elektrības cena nokritusies līdz zemākajam līmenim septiņu gadu laikā

Elektroenerģijas cenas straujo kritumu sekmējuši labvēlīgie laikapstākļi – siltā ziema, vējainais laiks un pieaugušās ūdens rezerves elektroenerģijas ražošanai.

Lielbritāniju mudina COVID-19 dēļ pagarināt Brexit pārejas posmu

Eiropas Parlamenta lielākā partiju apvienība ir nākusi klajā ar aicinājumu Lielbritānijai pārcelt ES izstāšanās pārejas perioda beigu termiņu uz vēlāku laiku, jo, valstij cīnoties ar COVID-19 uzliesmojumu, sarunām ar ES atliek vēl mazāk laika, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Šuplinska pieļauj, ka klātienes mācību režīmā skolas šogad vairs neatgriezīsies un daļai skolēnu centralizētie eksāmeni izpaliks

Ir skaidrs, ka attālinātās mācības Latvijas vispārizglītojošajās un profesionālajās skolās ieilgs, un, iespējams, klātienes mācību režīms šosezon nemaz netiks atjaunots, norāda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Itālija pagarina karantīnu, novēro lēnāku inficēšanās tempu

Itālijas valdība ir paildzinājusi termiņu valsts mēroga karantīnai līdz Lieldienām, un novērojusi lēnāku epidēmijas izplatīšanās tempu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Uz laiku atstādina no amata Rīgas pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču

Radzevičs ir atstādināts no amata uz laiku, kamēr notiks izpilddirektora darba pārkāpuma izvērtējums, norāda pagaidu administrācijas vadītājs.

Naftas cenas kritušās līdz zemākajam līmenim 18 gadu laikā

ASV un Eiropas akciju cenas pieauga par spīti tam, ka daudzas valstis tuvākās nedēļas paliks noslēgtas jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Ungārijā palielina Orbāna pilnvaras, vēlas sodīt dezinformācijas izplatītājus

Ungārijas parlaments ir pieņēmis likumprojektu, ar ko koronavīrusa pandēmijas apstākļos premjerministra Viktora Orbāna vadītai valdībai ir ļauts pašai pagarināt ārkārtējās situācijas termiņu, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Reģionālo maršrutu autobusos ieviesti pasažieru skaitu ierobežojošie pasākumi

Pasažieriem atbildīgi jāizvērtē sabiedriskā transporta lietošanas nepieciešamība un jāizmanto sabiedriskais transports tikai būtiskos gadījumos.

Lietuvā: Izārstēto ir maz, jo analīzes taupa jauniem pacientiem

Lietuvā, kopš 28.februāra ir apstiprināts viens izveseļošanās gadījums no COVID-19, bet inficēto cilvēku skaits tuvojas 500. Kādēļ oficiālajos datos ir tikai viens atlabušais, to skaidroja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

31.martā stājas spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības kafejnīcās

No 31.marta sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Valdība konceptuāli atbalstījusi 150 miljonu eiro ieguldīšanu airBaltic pamatkapitālā

Ekonomiskās krīzes pārvarēšanai Ministru kabinets konceptuāli atbalstījis 150 miljonu eiro ieguldīšanu Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic pamatkapitālā.

Satiksmes intensitāte kopš ārkārtas stāvokļa ieviešanas ir kritusies par 18%

Satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem laika periodā no 15. līdz 28.martam bija par 18% mazāka nekā tādā pašā laika periodā pirms mēneša, no 15.līdz 28.februārim.

IeM vēlas 20% piemaksu policistiem un robežsargiem COVID-19 krīzes laikā

Piemaksas paredzētas tikai tām Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras tiešā veidā iesaistītas ārkārtējās situācijas pasākumos.

Nošķirtība kļūst grūtāka; svarīgi saglabāt dienas ritmu – tā igauņu psiholoģe

Psiholoģe Igaunijā, kur ārkārtējā situācijā aizvadītas desmit dienas, brīdinājusi, ka izturēt nošķirtību mājās daudziem kļūs grūtāk un svarīgi ir ievērot dienas ritmu un atrast fiziskas nodarbes, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pērnā gada 2.pusgadā ievērojams apaļkoku iepirkumu cenu samazinājums

Lielākais cenu kritums bija melnalkšņa zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā, mazākais – apses zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā.

Neskatoties uz reputācijas problēmām, KPV LV par priekšsēdētāja vietnieku ieceļ Nemiro

Partijas KPV LV jaunieceltās valdes pirmajā tiešsaistes sēdē par partijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova vietniekiem tika iecelti Ralfs Nemiro un Ēriks Pucens.

Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm

Turpmāk ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 analīzēm.

ASV paildzina pārvietošanās ierobežojumus; valstī inficējušies 140 000

ASV, kur reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, valdība ir paildzinājusi valsts mēroga pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus līdz 30.aprīlim, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

CSP: 116 000 Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības

Par minētajām elpošanas ceļu veselības problēmām biežāk sūdzas vecāka gadagājuma iedzīvotāji.

Rīgas kapsētās bēru ceremonijas notiks tikai ārā

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir slēdzis pašvaldības kapsētās esošās kapličas.

Raidījumā: Latvijas krievus dezinformē par COVID-19 nekaitīgumu 

Sašķelta informācijas telpa visu laiku bijis Latvijas drošības drauds. Faktu vietā krieviski runājošie saņem informāciju, ka koronavīruss ir līdzvērtīgs iesnām un ka tas ir ASV radīts bioloģisks ierocis.

Kāpēc Girģens tā raujas uz valsts galvenā futbolista posteni?

Lai arī Ģirģenam visa enerģija šobrīd jāvelta savu tiešo pienākumu veikšanai un pasākumiem COVID-19 ierobežošanai, viņš tomēr kandidēs uz Latvijas Futbola federācijas prezidenta amatu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!