Protestus Polijā izsauc mediju īpašnieku likumprojekts

Protesta akcijas Polijā izsaucis likumdevēju atbalsts pretrunīgi vērtētam likumprojektam. Tajā paredzēts ierobežot ārvalstu uzņēmumu īpašumtiesības medijos, sabiedrībā un ārvalstīs raisot bažas par ierobežojumu ietekmi uz preses brīvību ES dalībvalstī, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Piektdien, 17.decembrī, Polijas parlamentā strauji pieņemts likums, ar ko iecerēts apgrūtināt ārvalstu īpašumtiesības Polijas mediju uzņēmumos. Pēc likumdevēju atbalsta parlamentā, lai tiesību akts tiktu ieviests, tam vēl ir vajadzīgs Polijas prezidenta Andžeja Dudas (Andzej Duda) paraksts.

Lasiet arī: Vidējā elektrības cena Igaunijai pirmdien gaidāma trīskārša pret svētdienas cenu

Likumprojekts satraucis preses brīvības aizstāvjus gan Polijā, gan Eiropas Komisijā, gan ASV amatpersonu vidū, jo pēc būtības tas ietekmēs Polijas ziņu telekanāla TVN24 darbību saistībā ar tā īpašniekiem – amerikāņu mediju grupu Discovery Inc. Polijā valdošā partija Likums un taisnīgums ir bieži vērtējusi, ka ārvalstu mediju uzņēmumiem valstī ir pārāk liela ietekme un ka tie kaitē diskusijām sabiedrībā.

TVN24 vēstījis, ka līdz svētdienas, 19.decembra, vakaram petīciju, kur pausts atbalsts telekanālam, parakstījuši vairāk nekā 1,5 miljoni cilvēku. «Nav runa tikai par vienu kanālu,» svētdien protestētāju pūlim Varšavā sacījis Polijas galvaspilsētas mērs Rafals Trzaskovskis (Rafał Trzaskowski). «Brīdi vēlāk – interneta cenzūra, mēģinājums iznīdēt visus neatkarīgos informācijas avotus, bet mēs neļausim tam notikt,» politiķis no Seima opozīcijā strādājošās Pilsoniskās platformas sacījis lielam skaitam protestētāju, kuri mītiņā piedalījušies ar Polijas, ES un ASV karogiem, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas