Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro 465 000 darba ņēmēju, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) apkopotā informācija.

Ministrijā, atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta datiem, norādīja, ka kritērijiem atbalsta saņemšanai kopumā varētu atbilst vairāk nekā 52 000 uzņēmumu, kuri kopumā nodarbina 465 000 darbinieku.

«Pieņemot, ka pesimistiskākajā scenārijā dīkstāves pabalsts tiks pieprasīts par visiem nodarbinātajiem vidēji par 700 eiro uz atbalstu varētu pretendēt 20% no visiem komersantiem, tādējādi dīkstāves pabalsta izmaksas mēnesī veido 65,1 miljonu eiro,» norādīja EM.

Tādējādi paredzams, ka minētie valsts budžeta izdevumi par diviem mēnešiem, kas varētu rasties COVID-19 izraisītās dīkstāves dēļ līdz 2020.gada 14.maijam, veidos 130,2 miljonus eiro.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets ceturtdien, 26.martā, lēma dīkstāves pabalstus izmaksāt visu uzņēmumu darba ņēmējiem, ja COVID-19 radītās krīzes dēļ uzņēmumam būtiski sarucis apgrozījums. 

Krīzes skarto nozaru darba ņēmējiem valsts izmaksās dīkstāves pabalstu 75% apmērā no līdz šim saņemtās algas, bet ne vairāk kā 700 eiro apmērā par kalendāro mēnesi. 

Iepriekš tika lēsts, ka dīkstāves pabalstu izmaksa visu nozaru darba ņēmējiem no valsts budžeta prasītu līdz 200 miljoniem eiro. 

Kopumā COVID-19 radīto negatīvo seku mazināšanai valsts līdz šim lēmusi atvēlēt tuvu trim miljardiem eiro.

Lasiet arī: Jaunākie COVID-19 dati par Baltiju. Latvijā – 280, Lietuvā – 344

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas