Prūšu ielas kanalizācijas vada atjaunošanas izmaksas sasniedz 99 010 eiro

SIA Rīgas ūdens pabeidzis kanalizācijas vada atjaunošanu Prūšu ielā, izmantojot jaunu tehnoloģiju – cauruļvadu ievilkšanu ar statiskās ievilkšanas jeb sagraušanas metodi, vēsta uzņēmumā.

Līdz šim šāda metode bija izmantota ūdensvadu atjaunošanā, bet kanalizācijas sistēmas renovējot – pirmoreiz. Tāpat pirmoreiz darbi veikti tik lielā dziļumā – pieci metri.

Kanalizācijas vada Prūšu ielā garums ir aptuveni 200 metru, tā ievilkšanas izmaksas – 99 010 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa). «Pašlaik vēl nepieciešams veikt asfaltēšanas darbus, paralēli jau notiek teritorijas apzaļumošana. Šī būvprojekta realizācijas rezultātā apkaimes iedzīvotājiem turpmāk vairs nenāksies piedzīvot nepatīkamus mirkļus kanalizācijas sistēmas avāriju dēļ, tāpat tas ir nozīmīgi arī no vides aizsardzības viedokļa,» komentē Rīgas ūdens pārstāvji. 

Kvartālā starp Prūšu un Aglonas ielām kanalizācijas vads būvēts 60. gados, līdz ar to savu laiku jau bija nokalpojis, un šajā rajonā nācās veikt biežus remontdarbus, kurus veikt piecu metru dziļumā ir laikietilpīgs un tehnoloģiski sarežģīts process. «Statiskās ievilkšanas metode paredz jaunās caurules ievilkt vecajās, vienlaikus tās sagraujot. Šo remontdarbu veikšanai nenākas rakt tranšejas visā cauruļu ievilkšanas garumā, bet pietiek tikai ar divām ieejas un izejas bedrēm tehnoloģiju izvietošanai un kanalizācijas vadu ievilkšanai,» skaidro uzņēmumā.

Ref:224.000.103.822

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas