Psihologi: Bārda izceļ vīrišķību, taču pievilcību nevairo

Sejas apmatojums var krasi manīt to, kā vīrietis izskatās. Kopš bārdas atgriezušās modē, psihologi pētījuši, kā šādi vīrieši izskatās citu acīs un atklājuši – bārda rada pārliecinošu un vīrišķīgu iespaidu, bet pievilcību īpaši nevairo.

Kanādiešu psihologs Pols Veisijs (Paul Vasey) un austrāliešu ekologs Barnabijs Diksons (Barnaby Dixon) 2012.gadā pētījumā iesaistīja vairākus jaunus jaunzēlandiešu un samoāņu izcelsmes vīriešus ar bārdām.

Tie tika nofotografēti ar bārdām un pēcāk gludi skūti – abējādi taisot smaidošas, neitrālas un dusmīgas sejas izteiksmes.

«Dusmīgās» fotogrāfijas tika parādītas 200 citiem samoāņu un jaunzēlandiešu vīriešiem. Būtiski vairāk abu kultūru pārstāvju atzina, ka vīrieši ar bārdām izskatās krietni agresīvāki par gludi skūtajiem.

Savukārt abu nāciju sievietēm tika lūgts vērtēt «neitrālo» un «smaidīgo» attēlus un komentēt vīriešu pievilcību ar un bez sejas apmatojuma. Gan samoāņu, gan jaunzēlandiešu sievietes konsekventi atzina, ka pievilcīgāki ir tieši gludi skūtie jaunekļi.

Kā vēsta NewRepublic.com, līdzīgu pētījumu veikuši arī psihologi Nortambrijas Universitātē Lielbritānijā, lūdzot 60 sievietēm fotogrāfijās novērtēt, kādu iespaidu atstāj vīrieši ar sejas apmatojumu un bez tā.

Vīrieši ar bārdām tika novērtēti kā vīrišķīgāki un agresīvāki par gludi skūtajiem.

Iespējams, ka Latvijā sievietes bārdainus vīriešus uztver citādi. Bārdu aizstāvībai arī jāteic, ka šī dabas dāvana mūsu klimatiskajos apstākļos it labi pasargā sejas ādu no aukstiem vējiem ziemā un nevēlamas saules iedarbības vasarā.

Ref: 111.111.102.749

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas