Pūce neizslēdz, ka pašvaldību skaits pēc reformas varētu nedaudz pieaugt

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce

Pašlaik administratīvi teritoriālās reformas (ATR) piedāvājumā ir 39 pašvaldības, bet, iespējams, ka klāt varētu nākt vēl viena vai divas pašvaldības, tā ceturtdien, 23.janvārī, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma paudis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Ministrs nenoliedza, ka ir apspriestas atsevišķas teritoriālās izmaiņas un salīdzinājumā ar valdībā apstiprināto ATR galējā variantā būs izmaiņas. Pārsvarā tās varētu būt saistītas ar to, ka kāds novads tiek pievienots vienai vai otrai pašvaldībai, taču pastāv arī iespēja, ka tiks izveidota arī kāda jauna pašvaldība.

Pūce atzina, ka ir patīkami pārsteigts, ka ATR ietvaros maz nācies sastapties ar «politisko tirgošanos» un sarunas bijušas ļoti loģiskas un vērstas uz to, lai izveidotu spēcīgas pašvaldības.

«Es neesmu pārsteigts par šo paziņojumu. Mēs no 119 pašvaldībām pārējam uz 39, un ir diezgan viegli izrēķināt, ka 80 pašvaldības nav pārāk apmierinātas ar situāciju,» teica Pūce, atzīstot, ka nav pārsteigts, ka ir pašvaldības, kuras par ATR gatavas tiesāties Satversmes tiesā.

Lasiet arī: Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits varētu sarukt uz pusi

Pūce gan ir pārliecināts par spējām aizstāvēt ATR – valdība ievērojusi visus kritērijus, ko Satversmes tiesa noteikusi pēc iepriekšējās pašvaldību reformas, kad daudzas vietvaras arī vērsās tiesā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas